www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hehe

V bistvu jaz sploh nisem nič namakal,ampak je problem potem,ko ga odstranjuješ,po jedkanju.

_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

men ne dela. In ne manjka dosti da bom tole lepo breskvico začel uporabljati za to, za kar je namenjena, PCBje pa bom začel delati lepo kot treba---z UV LEDicami in lakom...
Je pa čudno...teden nazaj ko sem jo kupil, probal s sparom in prav lepo naredil en PCB...zdaj pa noče in noče...mogoče je tale breskva gnila Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče Laughing .

A si očistil ploščico?

A je ploščica nova?

Ker tiskalnik imaš?
Če imaš HPje in nižje od 1010,bo težko.

_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2007 6:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

očistil z arf-om, potem z vim praškom, še prej sem s cillit bang odstranil oksid, uporabil sem vileda gobico, potem plutovinast zamašek, na koncu umil plato z milnico, posušil, očistil z alkoholom.....ni da ni. Enostavno mi ni jasno. In nisem edini ki jamra...jih je bilo par ki so probali in takoj obupali...
V bistvu tudi če mi po dolgih mukah uspe, to ni to da bi vedno ko rabim plato čaral in molil da rata...če je [slovenščina je zame švedska vas], potem raje naredim UV box, nabavim foto lak in gasa (upam da tam ne bo takih problemov...)
No, kljub vsemu nakup breskve ni bil zgrešen, ker ta plastifikacija sploh ni slaba stvar -se da povsem profesionalno narediti npr. Vizitke, zaščititi dokumente itd...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 2:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tudi TIV se da zelo lepo naredit in pa celo tisk za čelne plošče iz aluminija, le na nekoliko višjo temperaturo jo moraš spraviti(breskvico namreč), ker nekateri tiskalniki nekoliko bolj zapečejo toner pa tudi prah se razlikuje od tiskalnika do tiskalnika. če ti je v prvo ratalo lepo zdaj pa ne in ne, je bilo mogoče čisto slučajno da je lepo uspelo. meni se tudi na nepredelani toner ni dobro prijel na baker, zdaj se pa na vsako kovino. zamenjaj termostat in poskušaj, pazi pa na plastiko in na grelce, pri visokih temperaturah.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
....... potem raje naredim UV box, nabavim foto lak in gasa (upam da tam ne bo takih problemov...).......
Misliš da je to bolj enostavno? Zakaj pa so (smo) navalili vsi na ta način izdelave tiskanine?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm....ne rečem da je enostavno. Iz vaših postov vem da je predvsem bolj zamudno kot tale stvar. Nanesti lak, čakat da se posuši, izbrat pravi papir (folijo) za film, pravilno osvetlit...tone stvari....

No, recimo tale Epsonov papir zelo lepo dela ker recimo spar papir naredi malce kosmate robove, dočim espon foto ima popolnoma gladke. Sem poskušal včeraj še z likalnikom in gre 95% dol, tako da mogoče bo nekaj celo ratalo. Se moram samo odločit ali predelam breskvo ali delam z likalnikom. V glavnem, ni še vse popolnoma v vodo padlo..

Aja ---za info.---printer je pa Konica Minolta barvni laser 2500W
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V tiskalniku je "fuser" in ima bimetalni termostal.Ko začne za tiskanje se najprej greje in vrti valj.Ko doseže temperaturo začne tiskati.Jaz bi bi predelal na tiskalniku tako da vgradim stikalo in izključim gretje malo prej.Tako dabi polovično grel "fuser".Samo to ideja v moji glavi.Da bi predelal na moj tiskalnik ne bi dal.Če bi kje dobil star laserski tiskalnik,bi to poskusil.
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
hm....ne rečem da je enostavno. Iz vaših postov vem da je predvsem bolj zamudno kot tale stvar. Nanesti lak, čakat da se posuši, izbrat pravi papir (folijo) za film, pravilno osvetlit...tone stvari....

No, recimo tale Epsonov papir zelo lepo dela ker recimo spar papir naredi malce kosmate robove, dočim espon foto ima popolnoma gladke. Sem poskušal včeraj še z likalnikom in gre 95% dol, tako da mogoče bo nekaj celo ratalo. Se moram samo odločit ali predelam breskvo ali delam z likalnikom. V glavnem, ni še vse popolnoma v vodo padlo..

Aja ---za info.---printer je pa Konica Minolta barvni laser 2500W


Fotoposopek je bistveno bolj zahteven s kopico pasti za neizkušenega.
Nanašanje laka:
Če lak sam nanašaš, ves nadalni postopek (čas osvetlitve, razvijanje...) zavisi od debeline sloja ter koliko je le ta suh. Pa tudi za nanašanje laka je potrebno kar nekaj izkušenj.
Osvetlitev:
Sledi moč žarnice, oddaljenost od ploščice, čas osvetlitve, kvaliteta filma...
Razvijanje:
(koncentracija, temperatura razvijalca ter čas)
Če vse napisano zadeneš je uspeh 100% , če se zalomi .... Twisted Evil... ponovitev postopka..

Resnici na ljubo: Od kar smo "odkrili" postopek "Breskvica" sam nisem več vključil žarnice za osvetlitev. Vse ploščice, ki sem jih naredil do sedaj se po kvaliteti ne razlikujejo tistim po fotopostopku. Fotopostopek bom uporabil le še v primeru, če bo potrebno izdelati večje število ploščic na enkrat.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobilica
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Mar 2007 17:42
Prispevkov: 176
Aktiv.: 0.85
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo se strinjam.Eden gospod,mi je kazal enkrat fotopostopek,in veste kaj?
Tudi njemu se je zalomilo.
Jaz sem pa čisto sam tako lahko naredil z tem postopkom Smile.

_________________
"Simple is the best!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm Evil or Very Mad hm Evil or Very Mad hm Evil or Very Mad
torej je ta sistem dela-ne dela kar standarden, ne glede na postopek...
ja, ni kaj, potem pa spet breskvo ven in gas---
načeloma velja da pametni odneha, tako da je tu samo vprašanje kdo je pametnejši Twisted Evil
Nekaj mi da mislit da imam probleme zaradi tankih sledi, namreč nekaj jih je 15 in 10 mil, medtem ko jih pri prvi ni bilo...
do kakšne tankosti pa vam uspeva z breskvico? Če gre do 10 mil, pol sem zmagal...

-->andrej: a to ti misliš kar PCB dat skozi printer? Ne bo šlo...ker ni ravno pot papirja Confused Sad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no tudi fotopostopek ni tako zakompliciran, le dolgotrajen je. jaz sem delal v šoli veliko ploščic po tem postopku in se mi je ponesrečil le takrat ko sem lak premalo zapekel in je šel z razvijanjem ves lak s ploščice. postopek z breskvico je pa zato uredu ker je ploščica zelo hitro pripravljena za jedkanje
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne mislim pcb skozi tiskalnik,namreč spar papir.Tako da ni toliko zapečen,to pa gre skozi laminator.To je domneva.Drugače pa še vedno delam na fotopostopek,ki ni za mene problem.
Lp


Nazadnje urejal/a andrejj Tor Maj 01, 2007 1:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

serdzodj je napisal/a:
no tudi fotopostopek ni tako zakompliciran, le dolgotrajen je....


Ne da bi bil kompliciran, a skriva kup pasti-katere sem navedel zgoraj. Sam sem delal po fotopostopku od kar pomnim. Kljub veliko prakse, se mi je kdaj zalomilo. (če že ne drugo, sem narobe obrnil film Twisted Evil )

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
serdzodj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Feb 2007 20:53
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.65
Kraj: Lukovica pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2007 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
no tudi fotopostopek ni tako zakompliciran, le dolgotrajen je....


(če že ne drugo, sem narobe obrnil film Twisted Evil )

pri breskvici lahko pozabiš zrcalit in si na istem, le da lahko hitreje popraviš, če seveda še nisi jedkal Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Naslednja
Stran 22 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group