www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

pomivalni stroj ne izpere tablete
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.75
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2007 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:

in da ne pozabim da tudi tekočine za sijaj NI treba dajat, ker je ravno tako notri. Samo ena majhna finta je---to tekočino je treba politi po posodi nazadnje, tik preden je postopek končan, takrat je pa tableta spet---v kanalizaciji...



... in ta tekočina ostane potem na površini recimo kozarca in jaz to popijem? Ne, hvala, raje vidim da se kozarci ne svetijo ampak da so lepo izprani da nimam kemikalij za "svetenje" v svoji pijači. Naj rečejo karkoli o neškodljivosti...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 42.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2007 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robertos hvala za te info. Bom pogledal pri mojem. Drugače sem pa ravno pogledal calgonit in Somat in nikjer ne piše kam naj dam tableto...zelo žalostno...torej to da jo je treba dat NE v vodo je sigurno PRAVA informacija?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.72
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2007 8:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Tudi jaz se strinjam z Gavranom da je pri tabletah to raztapljanje zelo vprašljivo.

Vsi ti pomivalni stroji imajo program po katerem se pranje posode opravi.
Sedaj pa je tu neka čudežna tabletka, ki del teh funkcij opravi kar sama.
Če se stroj ustavi zardi zamašitve se izpiranje ne bo začelo in tudi posoda se ne bo svetila spucaš odtok in poženeš stroj od tam naprej (v primeru tablete pa gre proces dalje - se raztopi) ponovno pranje od začetka.

Doma kupujemo izključno tekoči prašek ali gel, sol za mehčanje vode in tekočino za sijaj (nikakršnih tablet, ker ne verjamem da se točno v vseh časovnih fazah raztopi vsak del tablete).

LP JOS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 39.60
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2007 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas smo imeli podoben problem. Stroj Bosch, star cca pol leta.
Predalček za tableto se odpre postrani - drsna vratca. Naenkrat se je začela pojavljati nepomita posoda, na dnu stroja pa na pol stopljena tabletka. Ugotovil sem, da se vratca ne odprejo več pravočasno. Pri iskanju vseh možnih vzrokov, sem drsni mehanizem od vratc temeljito očistil, in spet dela kot nov. Samo zapackano je bilo.

Tableto dajemo v predalček, ker ima vsak program predpranje, in bi se tableta (verjetno?) stopila predčasno.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 17.18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2007 12:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Košarice so običajno iz rjavečega materiala, prevlečenega z dokaj odporno plastiko. Ko kakorkoli poškodujemo to zaščitno prevleko, začne kovinski del košare intenzivno rjaveti. Kmaju zatem začnejo deli košare razpadati. Zato nikar brusiti , ščipati, rezati....katerikoli del košare. Tabletka, pa kot so že napisali, ne sodi v predalček za detergent. Sam jih pravzaprav sploh ne uporabljam. Zelo dobre izkušnje imam s priozvodi znamke "Finish". Pomivalni stroj pa je že kar veteran ( 16 let), Candy C 4400. Razen delov, ki jih je omenil Robertos, nisem menjal ničesar.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.72
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2007 7:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!


Še ena povezava na uporabne nasvete Calgonit

LP JOS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 42.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm...uporabne nasvete, ja---kot recimo stroj ne dela---mogoče ni vključen???dobro, recimo da so eni res taki idioti ampak--- Laughing pa recimo za tableto--mogoče posodica ne deluje pravilno...ja pa malo morgen. Niti v sanjah ne pomislijo da tableta pač NE GRE počez iz posodice. Nikoli na svetu še ni 3 cm velika zadeva šla skozi 2cm špranjo. No, mogoče bi copperfield to vseeno izvedel Twisted Evil
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2696
Aktiv.: 11.97
Kraj: Plovdiv-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2007 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
...... Nikoli na svetu še ni 3 cm velika zadeva šla skozi 2cm špranjo. ..........


Diskutabilno............ Razz

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.72
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2007 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So se pa vsaj poturdili za svoje uporabnike in podali nekaj odgovorov na pogosto zastavljena vprašanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3641
Aktiv.: 15.96

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2007 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Tableta CALGONIT je ostala na dnu pomivalnega stroja.

Tableta se je morda zagozdila pod kos posode v stroju. Tableta zato ne more priti v stik z zadostno količino vode, da bi se razgradila in raztopila. Oglejte si naša navodila za pravilno zlaganje posode v pomivalni stroj.Dozirna posoda morda ne deluje pravilno. Če se težava nadaljuje, morate poklicati lokalnega pooblaščenega serviserja.

Tableta CALGONIT je ostala v dozirni posodi za detergent.

Dozirna posoda morda ne deluje pravilno. Če se težava nadaljuje, morate poklicati lokalnega pooblaščenega serviserja.Včasih je dozirna posoda vlažna ali pa vanjo, preden se odpre, pride voda. Zaradi tega se začne tableta raztapljati, še preden se pokrov odpre in tableta se tam zalepi.

Detergent CALGONIT ostane v posodici za detergent.

...Dozirna posoda je blokirana – prepričajte se, da noben kos posode ne ovira njenega odpiranja.Morda je treba poklicati servis pomivalnih strojev.

Nekdo je pisal, da se tablet ne sme dati v posodico za detergent Confused . Glede na to, da ni posebne namenske posodice za tableto in glede na zgornji citat, še vedno Trdim, da gre za Konstrukcijsko napako - nekomu žena pomiva posodo. Dokaz dejstva, da je pri načrtovanju in inovatorstvu za mnenje vedno treba vprašati tudi ženo.
@ro-bi: Je silikon pomagal? Je možno vstaviti tableto samo še na pravilen način?
LP,
Igor

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 21.65
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2007 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
...Nikoli na svetu še ni 3 cm velika zadeva šla skozi 2cm špranjo...

Odvisno od špranje... Res pa je 3 cm bolj malo.

www,calgonit,com: Simply unwrap one tab and place in the detergent dispenser of your dishwasher.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 42.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2007 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dobro, vidim da sem za**bal..res se to nekje DA Cool Laughing , ampak ne v pomivalnem stroju Twisted Evil Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.72
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Ta navodila (na calgonit strani) so pisana za vse ljudi ki imajo težave s pomivalnim strojem in njihovimi izdelki, med njimi pa so lahko popolni laiki v tehniki pa do ljudi, ki jim je takoj jasen problem tabletke.

Ponovno predlagam uporabo praška v gelu in tekočine za sijaj. Problemi z raztapljanjem bodo izginili.


LP Jos.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 21.65
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2007 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole: "Simply unwrap one tab and place in the detergent dispenser of your dishwasher. " piše pri navodilu za uporabo tablet in ne v poglavju o težavah z pralnimi stroji.

http://www.finish.co.uk/solutions.shtml#5in1 (Calgonit se v Veliki britaniji imenije Finish.)

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 42.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2007 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pa smo spet na začetku - oni trdijo da je tableto treba dati v posodo za prašek, mi pa (no, eni) da to ni dobra ideja... Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 9 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group