www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2007 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_ID_ je napisal/a:
Tiskanino bom verjetno moral tako ali tako spremeniti, ker dvomim da bom dobil enake LED displejčke kot jih je uporabil silvo. Silvo, zanima me kateri segment LED prikazovalnika si vezal na kateri pin PICa. a na pin ----, b na pin----...Ali pa povej vsaj kateri model LED prikazovalnikov si uporabil, da si sam pogledam kam je kaj vezano. Hvala!


Če boš risal novo tiskanino bo vsekakor potrebna sprememba programa, če ne želiš na njej "mali miljon" mostičev.

Če boš uporabil displeje s skupno anodo, potem je kot prvo potrebno spremeniti tale del programa:

Koda:
CIFRE
   mulwf KORAK
   movf PRODL,w
   addwf PCL,f
   ;       dpeafcgb'
   retlw b'10111101'   ;0
   retlw b'00000101'   ;1
   retlw b'10110011'   ;2
   retlw b'10010111'   ;3
   retlw b'00001111'   ;4
   retlw b'10011110'   ;5
   retlw b'10111110'   ;6
   retlw b'00010101'   ;7
   retlw b'10111111'   ;8
   retlw b'10011111'   ;9
   retlw b'00000010'   ;-
   retlw b'00000000'   ;' '


Zgoraj kar je pisano za podpičjem, je komentar ter ne vpliva na program.
; dpeafcgb'
;druga vrstica recimo "prižge" prikaz "1", ter izgleda takole: retlw b'00000101' ;1
Tale binarna vrednost bo poslana na port b. Na pinu RB0 ter RB2 bo logično stanje 1. Tam sta v danem primeru vezana segmnet B ter C. Če boš porabil svojo tiskanino, si tole tabelo prilagodi za svoj prikaz. V primeru rabe displejev s skupno anodo, daš emiter transistorja (NPN) na anodo. kolektor pa na +. Stanje v tabeli pa mora biti invertirano. Za enak razpored ter za prikaz "1" bi izgledala druga vrstica takole: retlw b'111111010'

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 11:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom raje zamenjal LED prikazovalnike za skupno katodo. A mi lahko prosim samo poveč kateri segment LED prikazovalnika je vezan na kateri pin PICa. Ugotovil sem, da je b vezan na rb0, c je vezan na rb2, g pa je vezan na rb1, d pa predvidevam, da je vezan na rb7. Lahko da se motim. 100 % sem samo za segment g=rb1. A mi lahko prosim tukaj kaj pomagaš. Ali pa napiši vsaj model uporabljenega LED prikazovalnika. Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 11:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

_ID_ je napisal/a:
Bom raje zamenjal LED prikazovalnike za skupno katodo. A mi lahko prosim samo poveč kateri segment LED prikazovalnika je vezan na kateri pin PICa. Ugotovil sem, da je b vezan na rb0, c je vezan na rb2, g pa je vezan na rb1, d pa predvidevam, da je vezan na rb7. Lahko da se motim. 100 % sem samo za segment g=rb1. A mi lahko prosim tukaj kaj pomagaš. Ali pa napiši vsaj model uporabljenega LED prikazovalnika. Hvala!


V sporočilu zgoraj je lepo razloženo ... drugače ne znam... Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem ugotovil, kateri pini so vezani na kateri segment. Na začetku se mi je zdelo to nemogoče razbrati, potem sem se pa z malo pomoči gospoda Silvita le malo bolj pogledal v načrt in sam program. Tako sem uspel razbrati kam je vezan kateri segment. In sicer: a=rb4, b=rb0, c=rb2, d=rb7, e=rb5, f=rb3 in g=rb1. Hvala za pomoč! Sedaj pa moram zamenjati displejčke in na novo zriati tiskanino kamor pridejo displejčki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micos_amigos
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Okt 2007 12:42
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.01
Kraj: lome

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2007 9:27 am    Naslov sporočila:  vrteči napis Odgovori s citatom

Živjo!

mene pa zanima če je treba pic kaj programirat?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.35
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2007 10:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Temu so namenjeni, tako da ja.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2007 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, PIC je potrebno sprogramirat.
Tega projekta ne bi priporočal kakšnemu začetniku, saj je za uspešno delovanje tega propeller clocka potrebno tudi nemalo lastnega dela in razmisleka (sploh pri gradnji same napravice in postavljanju tuljav).

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
micos_amigos
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 21 Okt 2007 12:42
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.01
Kraj: lome

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2007 11:25 am    Naslov sporočila:  vrteči napis Odgovori s citatom

živjo še enkrat

s katerim programom se odpre eagle sheme?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2007 12:26 pm    Naslov sporočila:  Re: vrteči napis Odgovori s citatom

micos_amigos je napisal/a:
živjo še enkrat

s katerim programom se odpre eagle sheme?

LP


S programom Eagle.

_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2007 9:47 pm    Naslov sporočila:  Vrteči napis Odgovori s citatom

Trota v temi o projektu Vrteči napis zanima, če se da vrteči napis nekako zmontirati na špice bicikla. To sem že nekje videl. Na brzino najdem dve varjanti: SpokePOV in Ian's Spoke POV. Slike zgledajo prav efektno. Če si to zmontiraš, imaš zagotovljeno nedeljeno pozornost mimoidočih, sploh zdaj, ko so dnevi bolj temni.
LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašanje se nanaša na Silvov Utripajoč okrasek II:

Ali je možno dobiti .lay datoteko za zvezdo(osnovna plošča)?Rad bi nekatere povezave odebeljiv,pa ono napako popravil...


Hvala,

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 12:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dkone je napisal/a:
Vprašanje se nanaša na Silvov Utripajoč okrasek II:

Ali je možno dobiti .lay datoteko za zvezdo(osnovna plošča)?Rad bi nekatere povezave odebeljiv,pa ono napako popravil...


Hvala,


V prilogi.



zvezda_nova.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  zvezda_nova.zip
 Velikost datoteke:  48.43 KB
 Downloadano:  14 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 12:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala.
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno vprašanje glede zvezde: Krake treba prezercalit? ali so tako kot v pdf-ju? Namreč krake imam že izdelane in pri izdelavi same zvezde sem opazil, da se katode ledic in kolektor tranzistorja ne ujemja,je na drugem pinu. A bo vseeno delovalo,če samo povežem katodo na drug konec,premostim na nasprotni pin na osnovni plošči? Mogoče bo drugače razpored delovanja ledic?


hvala,

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiskanini sta narejeni tako, da se lahko naredita s prenosom tonerja (breskvico)
Tudi pri fotopostopku mora biti natisnjen del obrnjen na baker. Za orentacijo - na osvnovni plošči je napis, ki mora biti pravilno obrnjen na izdelani tiskanini).

PS

V izdelavi so še tri zvezde. Ko bo izdelava v končni fazi, bom izgled za začetnike fotografiral.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 3 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group