 |
www.elektronik.si Forum o elektrotehniki in računalništvu
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
FE_TK Član


Pridružen-a: Sob 03 Feb 2007 17:16 Prispevkov: 64 Aktiv.: 0.29
|
Objavljeno: Sob Nov 17, 2007 2:37 am Naslov sporočila: ...rešiti naloge...za denar/...? |
|
|
Citiram: |
Elektronika mi na faksu zaenkrat predstavlja nepremostljivo oviro. Ker bi jo rad nekoč opravil, profesorjeva literatura je pa porazna, prosim kogarkoli, ki je pripravljen rešiti ca 30 nalog, da se mi javi. Te naloge se naključno mešajo, iz njih so sestavljeni izpiti. Seveda ne pričakujem, da bo kdo to storil zastonj. Zato naj se mi, če se komu da žrtvovati nekaj časa, javi na ZS oz. mi pošlje mejl na t0m1@siol.net.
|
Hvala.
 |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
aljoš Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03 Prispevkov: 3132 Aktiv.: 13.22 Kraj: Škofja loka-poljanska dolina
|
Objavljeno: Sob Nov 17, 2007 7:19 am Naslov sporočila: |
|
|
1000 €....
Ja no, dosti znanja je, a ne? _________________ Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL::: |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
VolkD Član


 
Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58 Prispevkov: 14228 Aktiv.: 60.05 Kraj: Divača (Kačiče)
|
Objavljeno: Sob Nov 17, 2007 12:04 pm Naslov sporočila: |
|
|
Pozorno sem pregledal priložen dokument v pdf obliki.
Nehote se mi poraja kup vprašanj.
V dokumentu so namreč osnove. No res, da so začinjene z nekaj matematike, a še vedno osnove. Ker ne verjamem, da si butast, ostane le še, da ni pravega veselja ali pa si zaradi lastne neumnosti zašel v časovno stisko.
Če je slednje, potem ne rabiš rešitev ampak razlago in pomoč, ter obilo dobre volje.
Če pa ni veselja, potem bi moral razmisliti o tem ali si si izbral primeren študij.
Ne verjamem, da se da uspeti z "instant" kupljenimi rešitvami ! _________________ Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
trully1 Član

Pridružen-a: Pet 14 Nov 2003 20:20 Prispevkov: 216 Aktiv.: 0.91 Kraj: Železniki
|
Objavljeno: Sob Nov 17, 2007 12:17 pm Naslov sporočila: |
|
|
Jaz ti prodam knjigo Analogna elektronska vezja od Nika Basariča. Je notri vse razloženo. Bo veliko bolj koristno, kot da ti nekdo reši naloge. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
aljoš Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03 Prispevkov: 3132 Aktiv.: 13.22 Kraj: Škofja loka-poljanska dolina
|
Objavljeno: Sob Nov 17, 2007 2:38 pm Naslov sporočila: |
|
|
se strinjam!  _________________ Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL::: |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
FE_TK Član


Pridružen-a: Sob 03 Feb 2007 17:16 Prispevkov: 64 Aktiv.: 0.29
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 11:37 am Naslov sporočila: |
|
|
Smer študija je kar prava, ker z večino predmetov nimam težav. Tudi tukaj (na Simobilu), kjer sedaj opravljam prakso, nimam nikakršnega opravka z elektroniko.
Ja, en razlog za položaj, v katerem sem se znašel, je odpor do elektronike. Če bi me veselila, bi šel na smer Elektronika, sem pa šel na Telekomunikacije.
Basaričevi knjigi imam, pa sta obe polni napak. Zapiske je pa tudi težko dobi, ker je malo folka, ki mu rata slediti njegovim predavanjim in si še kaj zapisati ter narisati.
Že v srednji šoli (ki je bila, btw, povsem druge branže - EKONOMSKA) sem se marsikaj naučil ravno z reverzno potjo, torej od rešitve do izvora. Zato sem prepričan, da bi se iz tipičnih rešenih nalog mnogo lažje in hitreje naučil osnov elektronike kot pa iz kravžljanja živcev, ko berem bukve...
Matematika in logika mi pa sicer nikoli nista predstavljali večjih problemov. Sicer se je kdaj zataknilo, vendar nikoli ni bila kriza.
Upam, da me sedaj razumete.
Lp. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Glitch Član

Pridružen-a: Pet 07 Apr 2006 11:40 Prispevkov: 1477 Aktiv.: 6.32
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 11:54 am Naslov sporočila: |
|
|
Ne, ne razumem te, ker ne vidim razloga zakaj si ne vzames cas in zadevo prestudiras. Z najbolj osnovnimi stvarmi nimas problemov, vse kar potrebujes je cas, mirno okolico in mirne zivce. Zakaj se ne vsedete s soloci skupaj in zadevo skupaj prestudirajte. Tako smo mi poceli. Ko smo imeli luknjo v urniku, smo okupirali neko ucilnico ali klop zvlekli zvezke in primere in resevali skupaj.
Smer nima nobenih povezav tukaj. Telekomunikacije imajo enake osnove kot elektronika. In to je bistvo tega predmeta in nalog. Izvor tvojih tezav si pa navedel sam, ker si ze "od nekdaj" napacno lotil nalog.
Ocitno si se navadil resevati probleme po napacnem postopku, ti dam nasvet: spremeni metodo dokler lahko. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Roadracer Član


Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41 Prispevkov: 482 Aktiv.: 2.03 Kraj: LJ/Litija
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 12:50 pm Naslov sporočila: |
|
|
Se strinjam z mojimi predhodniki. Za vsako stvar je literature dovolj. Če ne drugje jo boš dobil v CTK. Na internetu je veliko primerov. Vezja lahko simuliraš z raznimi simulatorji in potem ko boš imel rezultate lahko ugotavljaš kako priti do njih. Pomoč sošolcev bo tudi vedno dobrodošla.
Pretežko sigurno ni, ker so ljudje to že opravili, tako da boš zmogel tudi ti. So pa v življenju včasih stvari ki ti niso všeč ampak stisneš zobe in potrpiš. Potem je svet takoj lepši.  |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
FE_TK Član


Pridružen-a: Sob 03 Feb 2007 17:16 Prispevkov: 64 Aktiv.: 0.29
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 7:11 pm Naslov sporočila: |
|
|
In katero je najboljše in hkrati najenostavnejše orodje za risanje in simulacijo vezij? |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
VolkD Član


 
Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58 Prispevkov: 14228 Aktiv.: 60.05 Kraj: Divača (Kačiče)
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 7:32 pm Naslov sporočila: |
|
|
FE_TK je napisal/a: |
In katero je najboljše in hkrati najenostavnejše orodje za risanje in simulacijo vezij? |
Tole me spominja na vprašanje: " Katero lepilo je najboljše "?
V obeh primerih je odgovor enak: " Odvisno zakaj rabiš "! _________________ Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
FE_TK Član


Pridružen-a: Sob 03 Feb 2007 17:16 Prispevkov: 64 Aktiv.: 0.29
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 8:05 pm Naslov sporočila: |
|
|
Očitno znate tukaj le [cenzurirano]. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
matjazkariz Član


Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09 Prispevkov: 1026 Aktiv.: 4.33
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 8:23 pm Naslov sporočila: |
|
|
FE_TK
Meni je pa tak odnos forumašev do takih kot si ti kar všeč. Ne glej na to kot da te j... in prav tako ne pričakuj pomoči (čeprav za denar), če sam nisi pripravljen sodelovati. Ko bi le vedel v kakšno pomoč so, če le pokažeš, da si vložil vsaj kanček svojega truda. Na primer, če bi v svojem predhodnem postu napisal nekaj podobnega, bi bil feedback čisto drugačen:
"Poiskal sem na Google nekaj programov za simulacijo in jih nainštaliral in Circuit maker se mi zdi kar zanimiv, me pa zanima kako se generira..."
Toliko v razmislek... _________________ LP, Matjaž |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
FE_TK Član


Pridružen-a: Sob 03 Feb 2007 17:16 Prispevkov: 64 Aktiv.: 0.29
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 8:35 pm Naslov sporočila: |
|
|
In kako lahko veš, kolikokrat sem se že spravil k elektroniki, pa ni šlo?! Od mojih sošolcev (moja generacija) jih ima le malo konkretne zapiske, pa še te je sedaj težko najti. Tudi folk, ki ima zdaj elektroniko, nima dosti sreče z zapiski.
Mene mnogi sprašujejo, če znam "to pa to". Kako naj potlej realno pričakujem, da se bomo usedli skupaj, če večini sošolcev ni bilo jasno, kaj profesor predava? (Tudi slediti mu je bilo zelo težko, zaradi česar je bila predavalnica kmalu vsaj na pol prazna.)
Iz nalog, ki so za vas očitno mala malica (zame so pa kot zaklete), vam je gotovo razvidno, kakšen program bi bil primeren. (Gotovo ne kak "ultrahud", s katerim ne bi niti znal delati.) Vam se ni problem meniti o elektro-programju, ker ste ljubitelji elektronike in vam predstavlja vsakdan. Meni je pa elektronika zgolj in le NUJNO (NEPOTREBNO) ZLO. Je tako težko razumeti?????
Če bi hoteli pomagati, bi že...
Sem se pač obrnil na napačne.
Lp. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
mitch123 Neznanec

Pridružen-a: Pon 19 Nov 2007 21:45 Prispevkov: 1 Aktiv.: 0.00
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 10:01 pm Naslov sporočila: to je za vse tiste ... |
|
|
no no fantje skulerite ... kar se tiče elektronike na fe-ju je ta predmet eden bolj poraznih na faksu ... prfoks sicer ima knjigo ... ampak je le-ta stara že več kot deset let in poooooooolna napak ... - kaksni popravki bi bili dobrodosli ampak zgleda da ni cajta za take bedarije ...
kar se tice elektronike povsem razumem modela ... knjiga sucks, vezja mu ne sedejo, zapiskov kot je povedal je zelooooo malo + da ni hodil na srednjo elektro tako kot vsi vi!! pač ga elektronika ne veseli kot pa vas določene zanesenjake - vse pametne, ki mu nabijate kot da ste mu mama ...! a mislite da ste tolk hudi ... na enem drugem področju vas pa on pele scat in to na orto ... vsak ma svoje ... pač elektronika ni njegova strast ... tako kot tudi ne moja
kar se tiče instant rešitev, so le-te včasih zelo dobrodošle ... sicer se strinjam, da ne vedno ... ampak v življenju VELIKOKRAT pomeni več kot znanje to da se znaš znajti in malo zbluziti ... mal premislite kolikokrat so vas bluzatorji že nategnili in nadmudrili... neglede na to, da ste znali veliko več!
lepe pozdrave vsem "tapametnim" pa sej veste ... snađi se
bluzator  |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Roadracer Član


Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41 Prispevkov: 482 Aktiv.: 2.03 Kraj: LJ/Litija
|
Objavljeno: Pon Nov 19, 2007 10:41 pm Naslov sporočila: |
|
|
Bom malo nesramen, ko bom rekel da tistega ki ga ne zanima elektronika lahko mirne duše gre študirat tudi slovenščino. Ampak očitno je sedaj moda da narediš nek fax in je to to. Po možnosti s čim več prepisovanja in goljufanja da na koncu ne odneseš prav veliko.
Drugače za simulacijo teh vezij priporočam Switcher CAD III (linka namenoma ne bom dal). V tem programu je možno definirat kakšne elemente boš uporabil (da se sklada z navodili v nalogah). Drugače pa je EWB za Bodeja risat prav uredu. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu
|
Uptime: 494 dni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|