www.elektronik.si
PIC in serijska komunikacija

www.elektronik.si -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju

Avtor: podbojKraj: Postojna, Sežana, Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 2:31 am    Naslov sporočila:  PIC in serijska komunikacija
----------------------------------------------------------------------------
Rad bi povezal PIC16F877A in digitalni potenciometer DS1802 . Potenciometer ima 3-wire serijski port s signali clock, data in reset (enable).

V datasheetu od PIC-a sem sicer našel, da ima SPI kot del hardware-ja, a tam so drugačni signali in ne zgoraj našteti:
-serial data in
-serial data out
-serial clock

Komunicirat nameravam le v eni smeri, torej samo pošiljati podatke iz PIC-a na potenciometer.

Zanima me kako bi torej najenostavneje potenciometru pošiljal podatke (se da nastavit hardwareski konverter za moj primer, ali se bo treba problema lotiti softwaresko?).

Ima morda kdo kakšen primer kode za prenos po takem serijskem portu ali karkoli uporabnega za moj primer?

Avtor: polhKraj: Maribor-Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 11:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim da boš moral kar softwaresko reševat zadevo. Ta PIC ima od serijskih komunikacij SPI, I2C in USART. Potenciometer pa uporablja neko drugo serijsko komunikacijo.

Lp

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 12:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Reset kontroliras rocno (to je v bistvu chip select; ce bi imel mnogo naprav, bi imel par naslovnih pinov na enem od I/O portov MCUja, nanje pa obesen naslovni dekoder), clock in data out pa lahko uporabis od SPIja, ce DS1802 potrebuje okroglo stevilo bitov (veckratnik od 8-) v vsakem prenosu.

Avtor: podbojKraj: Postojna, Sežana, Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 3:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala obema, bom pa najprej poskusil s SPI-jem

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group