www.elektronik.si
pokaži svoj CNC in njegove izdelke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Mehanika in strojništvo

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 8:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene pa zanima kje ste kupili rezkarje in kakšne uporabljate za te reliefe?

drugače pa qwertzui, odlično delo in mašina Wink
Povej mi le kakšne motorje uporabljaš in kakšen krmilnik.

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 8:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pobesneli je napisal/a:
Mene pa zanima kje ste kupili rezkarje in kakšne uporabljate za te reliefe?

drugače pa qwertzui, odlično delo in mašina Wink
Povej mi le kakšne motorje uporabljaš in kakšen krmilnik.


za motorje moram doma pogledat papirje, ker ne vem, rezkarji so pa homemade Very Happy
Fino je da so rezkarji ball nose, lepše pride. Finese pa z enim malim čez, če je potrebno Boo hoo!

Avtor: dingoKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 11:19 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še nekaj mojih Izdelkov


Lp Blaž


Nazadnje urejal/a dingo Pon Mar 05, 2012 10:57 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 11:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super izdelki

Ali modelirate tudi sami, ali obstaja zunanja pomoč.

Avtor: dingoKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 11:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz večino sam zmodeliram.Nekaj jih je pa tudi z neta dol potegnjenih in po potrebi
še mal predelanih.(programi Rhino, Artcam,Bobcad).

Lp Blaž

Avtor: klemen88Kraj: Slovenj Gradec PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 12:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko vidim tako lepe izdelke me ima, da bi že danes začel z izgradnjo cnc-ja Smile Kako dolgo pa rišeš takšno sliko? http://hobi-rezbarije.tralala.com/album/14645888/?os=14645917

Avtor: dingoKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 1:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
klpzm je napisal/a:
Ko vidim tako lepe izdelke me ima, da bi že danes začel z izgradnjo cnc-ja Smile Kako dolgo pa rišeš takšno sliko? http://hobi-rezbarije.tralala.com/album/14645888/?os=14645917


Uro do dve uri.Odvisno od slike.
Najprej je treba najt primerno sliko in jo vektorizirat( na sliki je to trta),to traja najdlje.
Oblika table in napis 5-15min.
Strojno pa 20-25min.

Lp Blaž

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za kakšen model za trofeje bi se pa priporočal Smile

Avtor: zrnoKraj: Jesenice, Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sre Maj 13, 2009 10:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Blaž ni kaj, lepi izdelki.
l.p

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2009 9:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanima me če obstaja kakšen program ki pretvori jpg ali pdf datoteko oziroma sliko v vektorsko sliko, dxf ali dwg.
Da ni potrebno vseh slik občrtavat. Prosim za preverjene programe.
(da si ne bom spet računalnika zastrupil)
Bi rad kakšno slikco za hčerkici zrisal.
primer:

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2009 9:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
to lahko narediš v artcam-u.

Drugače pa v vektorske slike pretverja vector art 3d. Zlo vredu zadeva, pa povsem avtomatska Very Happy

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2009 9:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V artcamu sem nekaj poskušal, pa ne znam.
Ali lahko prosim malo opišeš postopek.

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2009 9:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Joooo bedarijo sem napisu prej.
Program je vector magic Very Happy

Zdej pa še hiter postopek v artcam.
1. Odpreš sliko, to verjetno znaš Smile
2. Najprej treba zreducirat barve. Najlažje je, da na google poleg iskalnega niza vpišeš coloring, da najdeš samo črno-bele slike.
Pod bitmap tools imaš eno ikonico, kjer je barvna paleta in škarje. Klikneš na tisto pa vpišeš notri število barv ki bi jih rad imel....
3. Nato pa označiš barvo, katero bi rad imel obrobljeno, pa klikneš ikonico (rumena..) bitmap to vector, nahaja se zraven one s škarjami Confused
Potem je pa samo stvar nastavitev, kako dolge bi rad imel krivulja, oz samo krivulje, ali bi rad imel tudi ravne črte,....

To je na hitro to. Drugače pa ko reduciraš barve je bolje dati malo več barv in jih nato povezati ročno.
To narediš tako da klikneš na barvo ki želiš da je glavna, nato pa na tisto ki jo želiš priključiti glavni barvi 2x klikneš z desnim gumbom.

evo, mal litanije, pa boš se že znašel Dancing

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Jun 24, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za nasvet bom poizkusil.
Ko pridem v velenje dobiš za pr. To sem ti že zadnjič obljubil.
Sam mi boš moral na mail telefonsko dat. drugače bo težka.
Hvala.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 7:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertzui je napisal/a:

Program je vector magic Very Happy



Uporabljaš original verijo? Rolling Eyes

a lahko v artcam-u naredim tako, kot je na spodnji sliki...da bi dejansko rezkal samo površinsko globine npr.1mm?
Rad bi to sliko zgraviral v les, ki je po površini pobarvan črno, a vendar je program demo verzija in ne morem nič shranit... Shame on you

Stran 2 od 33

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group