www.elektronik.si
pokaži svoj CNC in njegove izdelke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 31, 32, 33  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Mehanika in strojništvo

Avtor: dingoKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 11:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poiskusi še mal WD40 pri obdelavi zraven špricnit, pa bo še boljš. Wink

Avtor: ljudskoKraj: Koroška-Mežica PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 11:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če obstaja kakšen simulator, kot je CncSimulator za windows, ki bere hpgl (.plc) kodo. Ali pa če se da .plc kako pretvorit v .nc
Hvala.


Nazadnje urejal/a ljudsko Ned Jan 31, 2010 11:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 11:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nisem imel WD-ja pri sebi...sem pa podmazal kar z bencinom za ZIPPO vžigalnike.... Mr. Green

Avtor: puklKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 7:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertzui- mene pa zanima, kakšen les uporabljaš za svoje umetnine.
Vem, da je dobra jevša, hrast, češnja, a je še kaj bolj dostopnega?

ljudsko- program, ki to podpira je mach3.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 7:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz uporabim les, ki mi ga "tišler" šenka in "pohobla" Mr. Green

Trdota je res različna, paziti moraš na hitrost pomika, ker če ne ti ga ponavadi kar malo žge... Kar pa dobro izgleda pri določenih stvareh... pride res nor efekt...

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 11:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pr meni vedno tok leti, da nima cajta žgat. Pa če je rezkar prav nabrušen niti ne sme žgat.

Lese je pa čisto odvisno kaj pride pod roke. Konj je narejen na lipi, ki pa je malce premehka. Javor je pa zakon, lep in dovolj kompakten.

LP

Avtor: romcKraj: Zapotok nad Igom PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2010 11:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aljoš, če je tole aluninij poizkusi namesto
WD 40 raje z alkoholom. Sicer nevem kakšnim,
vem pa, da so pred leti uporabljali za vrtanje
v aluminij (špirit za ciklostilne stroje)

Lp, Romc

Avtor: ljudskoKraj: Koroška-Mežica PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 7:11 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pukl je napisal/a:
ljudsko- program, ki to podpira je mach3.


pukl, do zdaj v tem programu nisem uspel simulirati hpgl kodo. Že v prvi vrstici mi napiše, da je napaka, ker je ne podpira. Obstaja kakšen poseben dodatek, postopek?

Avtor: boriskozjanKraj: Šmarje pri Jelšah PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
romc je napisal/a:
Aljoš, če je tole aluninij poizkusi namesto
WD 40 raje z alkoholom. Sicer nevem kakšnim,
vem pa, da so pred leti uporabljali za vrtanje
v aluminij (špirit za ciklostilne stroje)

Lp, Romc


v WD40 je glavna učinkovina petrolej, prav petrolej pa ugodno vpliva na odrezovalni proces aluminija. Petrolej deluje kot mazilo, da se aluminij zaradi temperatur ne sprijemle z orodjem, alkohol pa ima bolj hladilno vlogo.
Po moje je petrolej bolj uporabn za to, ker alkohol prehitro hlapi...

Avtor: puklKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede aluminija in njegove obdelave se za hlajenje in mazanje obnese NAFTA!

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, nafta je kar uporabna...danes sem malo testiral...tudi WD ni slab...je pa res, da rezkam zelooo počasi in pa z rezkarjem ki je namenjen za TIV... Rolling Eyes


Avtor: puklKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 7:09 am    Naslov sporočila: icon_impressed 
----------------------------------------------------------------------------
qwertzui
Mene pa zanima, kakšen rezkar si uporabil pri izdelavi gravure konja?
A je mogoče polokrogel (ball) rezkar in kakšen premer?
Kako v Mach3-u rezkaš, z menjavo rezkarja?

ljudsko:
V Mach3 greš na FILE-IMPORT-HPLG/BMP/JPG-HPLG-BROWSE
vneseš file, ,ga spremeniš v G-kodo(TAP) in gasa!
('Boo hoo!')

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2010 3:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če imaš novejši mach3 nima več import hpgl....

ZA relief sem pa uporabil ballnose rezkar 3mm. Pri reliefih ne menjavam rezkarja, saj uporabim takšen rezkar da ga ni treba Smile

Avtor: puklKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2010 5:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja mogoče je to res, jaz imam Mach3 V1.83, zunaj je pa že verzija 3.042.

Avtor: bobek220Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Feb 08, 2010 6:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo

Evo moj prvi poizkus rezkanja reliefa.

Rezkano z 1,5 mm rezkarjem z ravno glavo, diamantno nazobčanje, ker drugega nisem imel. Iščem pa ballnose rezkarje, tako da bo drugič boljše.
Za velikost 300x 230 mm cca 5 ur. Na največji globini cca 10mm.

Stran 4 od 33

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group