www.elektronik.si
pokaži svoj CNC in njegove izdelke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Mehanika in strojništvo

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2009 9:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Program je cel, ni demo Very Happy

KAr bi pa rad vprašal, pa ne razumem.... Question

edit:
Ne, tega pa mislim da artcam ne zna, saj tukaj program sam priredi debelino, da slika lepo zgleda...


Nazadnje urejal/a qwertzui Sob Okt 15, 2011 2:54 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sre Jul 01, 2009 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aljoš
Mislim da ima Mach to možnost,
Uvoziš jpg datotko nastaviš format in globino.
Ampak priskusil pa nisem. No ja, probal sem pa mi je računalnik zmrznil.

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 10:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
napetost je napisal/a:
Aljoš
Mislim da ima Mach to možnost,
Uvoziš jpg datotko nastaviš format in globino.
Ampak priskusil pa nisem. No ja, probal sem pa mi je računalnik zmrznil.


Povej kje najdem to možnost v mach-u

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz sem poskusil dati v Mach-a jpeg datoteko par kb, pa mi je zmrznil... Rolling Eyes

Ne vem, če to deluje... Je že kdo poskusil?

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2009 11:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mach 2

File
- inport HPGL/BMP/JPG


Poizkusi mogoče ti bo šlo.

Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2009 9:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertzui je napisal/a:
Joooo bedarijo sem napisu prej.
Program je vector magic Very Happy

Zdej pa še hiter postopek v artcam.
1. Odpreš sliko, to verjetno znaš Smile
2. Najprej treba zreducirat barve. Najlažje je, da na google poleg iskalnega niza vpišeš coloring, da najdeš samo črno-bele slike.
Pod bitmap tools imaš eno ikonico, kjer je barvna paleta in škarje. Klikneš na tisto pa vpišeš notri število barv ki bi jih rad imel....
3. Nato pa označiš barvo, katero bi rad imel obrobljeno, pa klikneš ikonico (rumena..) bitmap to vector, nahaja se zraven one s škarjami Confused
Potem je pa samo stvar nastavitev, kako dolge bi rad imel krivulja, oz samo krivulje, ali bi rad imel tudi ravne črte,....

To je na hitro to. Drugače pa ko reduciraš barve je bolje dati malo več barv in jih nato povezati ročno.
To narediš tako da klikneš na barvo ki želiš da je glavna, nato pa na tisto ki jo želiš priključiti glavni barvi 2x klikneš z desnim gumbom.

evo, mal litanije, pa boš se že znašel Dancing



Sem se malo igral po zgornjem receptu pa je nekaj ratalo.
Ampak muči me to, da mi iz originalne slike naredi vektorsko sliko tako, da mi na vsaki strani črte naredi svoj vektor.
Ali pozna kdo pot, kako bi prišel samo do enega vektorja na črto.
Se lepo vidi iz priloženih slik.
Kakšne flomastre pa uporabljate za takšno risanje. Meni se moji hitro spraznijo.
Mogoče debelejši Rotring?

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2009 9:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj pravilno tako, da ti obrobi črto....potem pa daš čiščenje in znotrajčrte počisti.

Evo moj izdelek, narejen ravno na ta način....zrezkan iz plastike z belo površino in črnim jedrom.


Avtor: napetostKraj: koroška PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2009 10:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zelo lepo.

Vidim da ta program zelo dobro obvladaš.

Kako pa narediš čiščenje?

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2009 10:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Težko takole razlagat preko neta....Ta obkrožena ikonica čisti znotraj vektorjev, potem isto ona k je na slikici ea ter nekakšno pisalo. Ima možnost globinskega uravnavanje glede na širino med vektorjema....

Avtor: PobesneliKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2009 10:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@qwertzui

Kje se dobi tako plastiko za rezkanje?

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 9:15 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pobesneli je napisal/a:
@qwertzui

Kje se dobi tako plastiko za rezkanje?

http://www.regros.si/?tpl=katalog&kid=2

Avtor: mavinKraj: šmarje pri jelšah PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2009 8:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lp

a bi mi bil kateri pripravljen porezkati eno slikco?
seveda bom plačal!!

mere bi bile okoli 300x400
če ima mogoče tako zmogljivo stvarco?
material: aluminij

če bi kateri bil pripravljen naj napiše pa se dogovoriva

lp
aleš

Avtor: qwertzuiKraj: Velenje PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 8:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po dolgem času sem spet naredil en relief.

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 11:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
danes je nastalo tole

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2010 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem naredil preizkus novih rezkarjev... Ni ravno estetsko, a vendar... pri takšni miniaturi sem še kar zadovoljen...sliki povedo več...

Stran 3 od 33

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group