www.elektronik.si
ANEMOMETER-meritev hitrosti vetra
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Merilna tehnika in senzorji

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2008 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene zanima, kje POCENI dobiti samo vetrnico za merjenje hitrosti vetra. Nadaljevanje bom naredil sam.

Vse kar najdem je vključeno v vremenske postaje ali kakšno avtomatiko.

Rabim vetrnico z osjo na katero bi šel optokople, ali reeed rele ali pa analogno 0-10V. Nadaljevanje bo izvedeno z Logo!- tom. Zadava pa bo služila za zapiranje rolet pri hitrosti vetra večji od XXX.

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2008 10:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Veternice dela neko podjetje iz Kamnika. Pred leti sem to nabavil pri njih preko pošte, pa sem pozabil naslov in ime podjetja.

LP

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2008 11:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Mislim, da je to http://www.navis-elektronika.com/izdelki.html

LP

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 9:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tiger, hvala lepa za informacijo, sem že naročil samo vetrnico, kot rezervni del, ostalo z dajalniki je predrago.

LP Bojan

Avtor: trotKraj: glej fogl PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 8:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
za zbrisat (btw, ni bila včasih možnost da to sam naredim)

Avtor: Krampus PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 10:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni problem narediti, problem je kvalitetno zbalansirati

Avtor: MadMax PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za okvirno merjenje zadostuje tudi varianta na termistorje in ogrevalne upore, pri čemer je en komplet izpostavljen vetru, drugi pa zakrit da ne piha po njem, se pa nahaja na temp. okolice.

Objavljeno pred leti v "SAM svoj majstor".

Za zapiranje rolet povsem dovolj natančno.

Avtor: WaldoKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 2:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MadMax je napisal/a:
... varianta na termistorje in ogrevalne upore, pri čemer je en komplet izpostavljen vetru, drugi pa zakrit da ne piha po njem, se pa nahaja na temp. okolice.


Išči pod Hot Wire Anemometer.

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 1:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko kdo ki je doma izdelal aemometer pripne kaj gradiva oz. napiše kaj kako je izdelal veternico("šalčke"). Sam sem za prototip vzel kar motorček od trdega diska kateremu sem odstranil magnet(da ne zavira ob stator) in nanj pritrdil 3 polovičke plastičnega(velikega) kinder jajčka na 20cm dolge palčke.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 2:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
MadMax je napisal/a:
Za okvirno merjenje zadostuje tudi varianta na termistorje in ogrevalne upore, pri čemer je en komplet izpostavljen vetru, drugi pa zakrit da ne piha po njem, se pa nahaja na temp. okolice.

Za zapiranje rolet povsem dovolj natančno.
Ali pa navadne upore vezane v Wheatstone-ov most.
Merjenje temperatur (nemščina)

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 5:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem sicer dobil že narejeno vetrnico na šalčke (ki je bila v okvari), kjer predstavlja 1 obrat v sekundi 1m/s hitrosti vetra. Napravica ima pa lepo uležajeno vetrnico s šalčkami, na drugem koncu je pa na osovino pritrjen magnet ter reed kontakt. Samo meritev izvajam z AVRjem in sicer tako, da merim čas od ene do druge sklenitve. Sicer tega nimam trenutno sestavljenega, vendar je lepo delovalo...enkrat ko bom mel cajt, moram sestaviti komplet vremensko postajo...Sami podsklopi so že vsi delovali, razen merilca smeri vetra, to pa zato, ker se še nisem odločil, kako bom tole izvedel. Najverjetneje z magnetom in hallom na ADC od AVRja...

LP G

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 6:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ta varjanta z motorčkom od diska deluje samo če odstraniš en ležaj(drugače je preveč trenja). Zdaj imam zunaj na stebru enega z enim ležajem in drugega z dvema vendar ne morem ugotovit katera verzija je boljša ker NE PIHA

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 6:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa to izgleda z motorčkom od diska, oz. na kakšnem principu to deluje?

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 6:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zdaj testiram samo kako je bolje uležajiti veternico(z enim ali dvemi ležaji) končni izdelek bo pa imel odčitavanje z reed ali hall senzorjem

Avtor: tinckavdaneKraj: Cerkno PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 12:46 pm    Naslov sporočila:  Merilec vetra
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo

Mene pa zanima če mogoče ve kdo kje se da kupiti merilec vetra.

Stran 2 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group