www.elektronik.si
ANEMOMETER-meritev hitrosti vetra
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Merilna tehnika in senzorji

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 11:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hi

Merilnik vetra, Navis KAMNIK.

lp

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 11:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Conrad. Glej kataloške številke 100464, 100465, 120435.

Avtor: tinckavdaneKraj: Cerkno PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 5:22 pm    Naslov sporočila:  merilec vetra
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za vaš odgovor

vendar mi to nič ne pomaga.

rabim vendar prav tak merilec, ki bi kazal smer vetra ter hitrost vetra.
pa da bi ga lahko postavil nekje znaj brez 220v napajanja.
rabim ga zato da bi mi zračunav kolikšen je povprečen letni veter.
da vidmi če se mi splača postaviti veterno elektrarno.

Piši vsaj približno slovenski in prosim preberi pravila VolkD

Avtor: StricGezaKraj: Gradišče pri Divači PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 5:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
TOLE je pravo zate.Beleži pa v eprom mikrokontrolerja.

Nazadnje urejal/a StricGeza Tor Nov 17, 2009 10:22 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: novasteKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2008 3:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V vsaki trgovini z navtično opremo se da dobiti "profesionalno" opremo, katera meri tako hitrost kot smer vetra. Prav tako imajo tam ročne zadevice.


LP N.

Avtor: ograKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 9:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepo pozdravljeni,

sem nov na forumu, in sem opazil to temo. Zanima me sledeče. Ali je možno za to aplikacijo dobiti kodo za PIC (hex, ali pa kar celoten projekt)?

Najlepša hvala !

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 10:06 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
:google:
http://mcs.uwsuper.edu/sb/Electronics/Wind/

Avtor: dusakKraj: Ponikva PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 8:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
LP! Tudi jaz sem nov na foromu. Zanima pa, me glede na to, da bom nekaj podobnega naredil za maturo. Zadevo sem si zamislil z optokoplerji problem pa imam pri mikrokontrolerju in sicer pri programu za izračun frekvence(časa). Ima kdo idejo(v basicu). hvala...

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 11:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Za osnovo si vzemi nek določen čas z časovnikom(TIMER0), nato pa znotraj časovnika šteješ število impulzov(INT1) - zunanjih prekinitev. To primerno obdelaš in to je to.

Avtor: swingKraj: Log PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 9:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi sam se ubadam z štetjem impulzov. Zanima me kako bi to izvedel s programom Flowcode.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2011 11:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
swing je napisal/a:
Tudi sam se ubadam z štetjem impulzov. Zanima me kako bi to izvedel s programom Flowcode.


If stavek , potem if yes setevec=stevec+1 in if no stevec=stevec. Wink

Avtor: swingKraj: Log PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2011 11:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa če impulze šteješ v določeni časovni enoti?

Avtor: swingKraj: Log PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2011 10:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne pozna nihče nobene rešitve za moj problem? Sad

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 4:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hi

Še enkrat rešitev za tvoj problem.

Za osnovo si vzemi nek določen čas z časovnikom(TIMER0), nato pa znotraj časovnika šteješ število impulzov(INT1) - zunanjih prekinitev. To primerno obdelaš in to je to.

LP

Avtor: ObelixKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Mar 14, 2011 7:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
swing je napisal/a:
Kaj pa če impulze šteješ v določeni časovni enoti?

Pri zadevah, ki se relativno hitro vrtijo, je ta način uporaben.

Pri počasnih zadevah, mednje sodi tudi merilec vetra, je pa metoda merjenja časa med dvema zaporednima impulzoma bolj primerna.

Razmisli malce zakaj.

LpA

Stran 3 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group