www.elektronik.si
Klecno stikalo 1-0-S
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Komponente in podsklopi

Avtor: VajdoKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 8:15 am    Naslov sporočila:  Klecno stikalo 1-0-S
----------------------------------------------------------------------------
Ali kdo ve kje dobiti klecno stikalo , katero ima srednji položaj, v eno stran ostane na on v sredini je v nevtralnem položaju, v drugo stran pa se iz on v nevtralnega vrne sam. Se pravi on-nevtral-povrat (1-0-S)

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 9:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekaj takšnega sem zadnjič videl v Neudoldu. Samo vprašanje a imajo še.

Avtor: audioxKraj: Metlika PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 11:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam nekaj takšnih, samo ročica je drugačna.

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 11:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Takšno stikalo sem pred nekaj leti kupil v HTE.

Avtor: VajdoKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 11:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rad bi prav z ročko kot je na sliki oz podobno. Rabil bi za en tester, tako da bi jih potreboval cca 40. Kaj pa farnell? nekaj sem gledal samo nekako ne najdem pravega. Confused

Avtor: uleKraj: Babno Polje PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 12:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pokliči v HTE in jim povej tisto kar si napisal v prvem postu.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 12:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Taka stikala po moje dobiš v HTE, IC ...vem ko sem kako leto nazaj kupoval takega, toda brez srednje pozicije in mi je tip kazal tudi take, ki jih ti rabiš.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pet Maj 21, 2010 12:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Farnell ima dosti teh stikal.

oznaka pa je : toggle switch ; Type:SPDT On-Off-Mom

(single pole double throw ; on-of -momentary )

Avtor: tomzziKraj: Bela k. PrispevekObjavljeno: Tor Nov 06, 2018 9:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Edit:

že rešeno...

Avtor: tomzziKraj: Bela k. PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2018 9:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam eno vprašanje...

Ventilator v kopalnici bi rad priklopil na eno mini prevesno/nagibno stikalo kot je recimo tale: https://www.conrad.si/Miniaturno-nagibno-stikalo-MS-550F-B-2-x-vklop%2fvklop-zaskocno%2fzaskocno-250-V%2fAC-1,5-A.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=700541&ci=SHOP_AREA_17385_0216100.

Ventilator je Airmate Euro 5 (230V 50hz 15W). A je tako stikalo dovolj dobro za en tak ventilator? Skrbi me amperaža stikala 1.5A.
Je varno?

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 9:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To stikalo je za 300 W, tvoj ventilator pa je 15 W.

Avtor: tomzziKraj: Bela k. PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 10:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa bi lahko bilo kaj narobe na dolgi rok? Ker probal sem ga vezati samo tako poizkusno na letvico in dela normalno. Ne vem pa če bi lahko bilo kaj narobe na dolgi rok.
Uporablja se dnevno. Maksimum pol ure naenkrat.
Kaj pa amperaža stikala? Je 1.5a kot je stikalo ok?
V glavnem me zanima če je to varno.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 12:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brez skrbi, prej bo pobralo ventilator.

Avtor: tomzziKraj: Bela k. PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 12:22 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To misliš, da bo prej crknil kot samo stikalo ali zaradi stikala?
Ali bo ventilator prej crknil zaradi "napačnega" stikala?
Ali si to mislil pač kot neko normalno življensko dobo ventilatorja?

Torej je ok če tega uporabljam a ne?

Hvala!

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Nov 18, 2018 12:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislil sem na življensko dobo, brez skrbi lahko uporabiš to stikalo.

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group