www.elektronik.si
Radio RR Niš Leone

www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2010 2:43 am    Naslov sporočila:  Radio RR Niš Leone
----------------------------------------------------------------------------
Nov projekt: RR Leone, predelan v internetni radio + usb MP3 predvajalnik + UKV radio. Seveda ob ohranjanju originalnosti in možnosti reverzne modifikacije.
Radio ostane originalen, za NF stopnjo se uporabi originalne ojačevalec in zvočnik, UKV del ostane, srednji val in dolgi val pa bosta internetni radio in mp3 predvajalnik. Nova bo čelna plošča in zadnja stranica zaradi novih priklopov. Vse originalne dele bom shranil za takrat, ko se bom naveličal predelave.

(mogoče bo celo RR 230, je precej lepši, ampak je problem pomanjkanje kominukacije med lastnikom. slučajno sem naletel na Leona)

slike sledijo.

Avtor: KlavdijCKraj: Tolmin PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2010 11:08 am    Naslov sporočila:  
Pobrskaj po bolho vedno dobiš kaj zase..

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2010 9:48 pm    Naslov sporočila:  
slikce originalnega, nespucanega! Radio sicer deluje..

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Dec 06, 2010 10:43 pm    Naslov sporočila:  
Druga faza končana. Radio je očiščen in pripravljen na nadgradnjo.
Naredil sem še scan in fotoshop čelne plošče.

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 12:24 am    Naslov sporočila:  
Tretja faza: Črevke so pripravljene za vgradnjo! mp3 predvajanje bo še malo počakalo, kontrolira se ga preko bluetooth vmesnika na android telefonu. Tako, da čelna plošča ostane nespremenjena, le en gumb izmed SV DV KV izkoristim. NF stopnja načeloma ostane ista, magično oko bo VU meter. tolko zaenkrat.

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jun 15, 2011 6:25 pm    Naslov sporočila:  
Projekt končan!
Vgrajeno in zvezano. Špila malo tišje, včasih pa kakšen štiklc preforsira vhod - potem malo zaprem volume preko bluetootha.
Vrtal ali pilil nisem, dodanih je nekaj žic in kaskada za pogon VU metra. Vu meter se obnaša bolj kot indikator ploskanja, takrat najbolj nori. Radio je z manjšim posegom možno vrniti v originalno stanje.
še nekaj slik!

Avtor: PekecKraj: Niš,Srbija PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 5:47 pm    Naslov sporočila:  Leone
Izvinjavam se što odgovaram u ovako staroj temi ali treba mi mala pomoć.

Dobio sam isti ovakav Leone,ali u prilično jadnom stanju,pa bih zeleo da ga restauriram i da ga spasim od zaborava jer je vrlo redak kao model. Inače najveći problem mi je staklo skale sa frekvencijama stanica jer se skoro do polovine oljuštilo. Razmisljao sam da skeniranu skalu koja je gore postavljena odštampam na staklu,ali koliko sam video to kod mene skoro retko ko da radi. Jedna od ideja mi je bila da skalu odštampam na providnu nalepnicu pa da je zalepim na staklo.

Da li ste radili nekad ovako nešto,i kakva su vam iskustva sa time?

Veliki pozdrav!

Avtor: PekecKraj: Niš,Srbija PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 5:58 pm    Naslov sporočila:  Slike
Slike mog radija,da vidite šta me čeka.

Uzgred posto mi je želja bila da imam leone,kupio sam i jedan RR 230 koji je kao nov,pa bih njega da iskoristim da kompletiram ovaj radio.

Avtor: Djole04 PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2020 2:36 pm    Naslov sporočila:  
Imam i ja leone.

Stran 1 od 1