www.elektronik.si
Dodajanje povezave v sporočilo

www.elektronik.si -> Forum in Filemanager

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Sep 18, 2005 6:10 pm    Naslov sporočila: icon_idea Dodajanje povezave v sporočilo
----------------------------------------------------------------------------
V zadnjem času opažam, da nekateri člani dodajajo zunanje povezave na ta način, da enostavno prilepijo celotni url v sporočilo. Na takšen način napisano sporočilo lahko precej pokvari čitljivost teme, saj brskalnik polje razširi na takšno širino, kot jo obsega prilepljen link.

Pri pisanju sporočila obstaja pripomoček, dostopen na gumbu Povezava


Odpre se okno kamor prilepimo url do željene strani:


Nato pa še okno, kamor vpišemo opis strani:


Po tem postopku pripete povezave ne bodo motile preglednosti teme. Predlagam, da se poskušamo v bodoče držati opisanega postopka.

Lp, Frenki

Avtor: Sokrat PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 9:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko pa (gasp) vpisejo UBB tag tudi tocno; kako to narediti napise forum sam, ko je miskin kurzor nad gumbom (vidi se pa sintakso tudi na zgornji sliki). Za tiste, ki ne maramo(jo) prekladati roke kar naprej s tipkovnice na misko in obratno je to hitrejse.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 9:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se strinjam, obe varianti veljata. Bistvo je predvsem v tem, da je tako napisano sporočilo preglednejše.

Lp, Frenki

Avtor: TraflcKraj: Javornik Jesenice PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 9:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Test

Avtor: GavranKraj: Posavje PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 11:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimive sheme

Ker omenjeni način omogoča tudi takšno linkanje, mi je vseeno ljubši pravi link. Če si nepazljiv,...
Nekje sem videl, da (sam forum?) omogoča "krajšanje linka" (ne vem, če sem uporabil pravi naziv) ampak na ekranu je del linka nadomeščen s tremi pikicami. Link torej kljub dolžini ne skače čez ekran.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Okt 04, 2008 4:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo za osvežitev spomina, ter za nove uporabnike.

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 8:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No tegale pa nisem znal narediti. Vprašal pa tudi nisem.

Avtor: program_erKraj: Maribor (Pohorje) PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 11:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Huh, zanimivo. Jaz sem pa to delal z ukazom URL: [url=ime povezave]povezava[/url ]

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 10:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prosim uporabljajte opisan način za navajanje povezav v sporočilu. Dolga povezava namreč raztegne forum. Sad

Avtor: dragoonKraj: Trojane PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 8:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kako pa se naredi link na post v neki temi? na koncu je ponavadi števlka zaporednega posta v forumu, kako pridet do te številke?

Avtor: NeoTOKraj: Trzic PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2009 9:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Klikneš na tole ikonico...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group