www.elektronik.si
revija ELEKTRONIKA (1993-1994)
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2011 1:33 pm    Naslov sporočila:  revija ELEKTRONIKA (1993-1994)
----------------------------------------------------------------------------
Našel sem devet starih tiskanih revij.
Vsebino priporočam za branje bredvsem začetnikom, kajti notri je nekaj zanimivih in poučnih člankov. Npr. osnove delovanja linearnih in stikalnih napajalnikov.

Tiskane revije pa prinesem na naslednji piknik.

p.s.
Če ima kdo OCR, mu lahko pošljem poskenirane originale, da se malo zmanjša velikost teh PDFjev Smile


Nazadnje urejal/a aly Sob Okt 01, 2011 10:02 pm; skupaj popravljeno 4 krat

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2011 1:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
4/93 Julij

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2011 2:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
5/93 Avgust

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2011 2:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dodal bi samo to, da imajo projekti veliko napak, za katere so popravki v višjih številkah. Tako da je dobro natančneje pogledat, če bi slučajno kakšen projekt zastavil.

Avtor: reberKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2011 2:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam "na zalogi" vseh 18 izvodov revije, prvih 5 imam fotokopiranih, ostale original. Verjetno bo čas, da zadevo digitaliziram, da sprostim prostor v omari. Če bo zanimanje (sprejemam izključno na mail), bom zadevo dal na skener prej, če ne pa kasneje, ko bom tega papirja že pošteno sit. Revija je verjetno neslavno ugasnila zato, ker je bila nekoliko preveč komercialna, že tako preprosti projekti so vsebovali integrirana vezja z oznakami LRXxxx, čeprav je bil to v resnici navadni operacijski ojačevalnik ali pa kakšno ceneno CMOS integrirano vezje Za izdelavo projekta je bilo potrebno kupiti ta IC po 20x ceni Rolling Eyes
Napak v projektih pa je res kar nekaj, tako da pazljivo.

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2011 2:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
reber,
se bom ob priliki ustavil pri tebi in ti "pobral" številke, ki meni manjkajo in jih skeniral Smile

Avtor: mcrideKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2011 1:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lepo, pohvalno za čas in trud; Čeprav je že marsikaj "zastarelo", se sigurno najde kak koncept...nasvet.. Applause

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2011 1:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pridejo še ostale številke. Trenutno se skener hladi Smile

Hec pri teh revijah je, da je včasih na sliki na naslovnici nek drug projekt, ki ga ni v reviji Angel

Avtor: mirkatmirKraj: Ribnica (JN75IR) PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2011 7:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz bi jih tudi moral imeti nekje in to fotokopirane.

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 4:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jih imam tudi jaz nekaj in jih lahko poskeniram, da razbremenim Aly-ja. Imam številke:1, 2, 4, 5, 7, 8/1993; 1, 2, 3/1994. Trenutno pakiram na dopust tako da po 15. septembru.

LP, Peter

Avtor: mcrideKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 8:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj ta revija je izhajala zgolj 2 leti? Potem je šlo pa na "svet elektronike" ?

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2011 9:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če se bo še kdo lotil, jaz sem skeniral na 300 DPI. Naslovnico barvno, notranje strani Monochrome. Potem pa windowsov Print za slike in PDF Creator z nastavljeno kompresijo na Max, da grejo priponke lepo na forum (< 20 MB).

Ne vem če je kaj povezave med tema dvema revijama. Po mojem da ne..

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Pet Sep 16, 2011 7:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za probo poskeniral eno revijo. Izpustil sem strani kjer je celostranska reklama ali pa oglasi. Prosim za komentarje, če je to OK lahko nadaljujem Wink Velikost malo manjša kot pri Aly-ju.

LP, Peter

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2011 10:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
300 dpi? Meni izgleda v redu. Mogoče skener nastaviš na večji kontrast, ker so slike vezja "luknjčaste" - sive..

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sob Sep 17, 2011 11:40 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aly je napisal/a:
... Mogoče skener nastaviš na večji kontrast, ker so slike vezja "luknjčaste" - sive..


Hmm... kontrasta se ne da nastavljati, je vse avtomatsko pri tem scannerju. Bom poskusil še več dpi-jev.

LP, Peter

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group