www.elektronik.si
Zalogovnik iz rezervoarja- predelava
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: skatKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 12:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Simon!

Ni problema! Se zmeniva pod ZS

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 3:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmm zanimivo.. imam tudi sam v garaži cisterno z nafto in ne vem kaj narediti z njo in potreboval bi tudi zalogovnik ( bil bi zaželjen ) glede na to da kurimo na drva.
Imam pa vprašanje :

- ali si kako premazal cisterno znotraj proti koroziji , vodnemu kamnu

- nerjaveče železo in navadno želez o ne smeta biti v stiku zaradi rjavenja inoxa.
( vrhnja loputa ) , kako si potem to rešil

-da si vstavil to instalacijo si moral cisterno prerezati in to ponovno zavariti (tlačni
test ?)

Lp sandi

Avtor: skatKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 8:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lucca brassi je napisal/a:
Hmm zanimivo.. imam tudi sam v garaži cisterno z nafto in ne vem kaj narediti z njo in potreboval bi tudi zalogovnik ( bil bi zaželjen ) glede na to da kurimo na drva.
Imam pa vprašanje :

- ali si kako premazal cisterno znotraj proti koroziji , vodnemu kamnu

- nerjaveče železo in navadno želez o ne smeta biti v stiku zaradi rjavenja inoxa.
( vrhnja loputa ) , kako si potem to rešil

-da si vstavil to instalacijo si moral cisterno prerezati in to ponovno zavariti (tlačni
test ?)

Lp sandi

Ker je moja cisterna kvadratne oblike, sem na vrhu samo s plazmo povečal odprtino in pustil samo 5cm roba, da sem lahko vstavil zložene spirale. Po predelavi je pa tako ostala odprta in pokrita le z izolacijsko ploščo TRIMO s purpenom.
Cisterno sem samo očistil od kurilca, na dnu malo bolj, da sem preveril stanje pločevine.

Inox ni nikjer v stiku z železom ali aluminijem, ker sem ga zalagal na AL ogrodje na prej zmontirane plastične skobe za montažo električarskih plastičnih cevi.

Na vrhu je ca 4mm parafina, tako da ni dovoda svežega kisika in mislim, da potem ne bo več problema z rjavenjem

Verjetno nisi opazil da so pod tlakom samo cevi! Tako tudi ne rabim dodatne ekspanzijske posode, ki bi morala biti za 2000l ca 200l.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 9:00 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Verjetno nisi opazil da so pod tlakom samo cevi! Tako tudi ne rabim dodatne ekspanzijske posode, ki bi morala biti za 2000l ca 200l.



Ja itaq joj sem trapast . Hvala za pojasnila!

Avtor: janezlKraj: Domžale PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 10:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lahko pojasniš, kako si rešil z vezavo špiral oz. krmiljenjem?
Notri imaš 4 špirale, od tega 2 zgoraj in 2 spodaj.
Trenutno vse polniš hkrati (vzporedna vezava na vir ogrevanja) ali že polniš po plasteh?

Avtor: skatKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 10:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda že polnim po plasteh. Vse povrate je monter zvezal skupaj, zgornje dovode pa na en izhod mešalnega ventila, ki je povezan ko je zalogovnik še hladen do ca 75stC (temperaturo nastavljam z kapilarnim termostatom). Spodnja dovoda spiral pa sta vezani na drugi izhod MV, ki ga potem preklopi motorni pogon.
Drugi polovici spiral sta vezani preko ročnih ventilov samo za namen testiranja, če je tudi ena polovica (3,4m2) dovolj za prenos toplote.
To meritev zdaj pripravljam z Robertovim programom Lampomitari in še čakam da nabavim dovolj senzorjev DS1820.

Če bo polovica zadostovala, bom eno spodnjo polovico mogoče uporabil za dogrevanje z vakumskimi solarnimi kolektorji.

Avtor: skatKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 9:05 am    Naslov sporočila:  hidravlična shema
----------------------------------------------------------------------------
prilagam še skico oz hidravlično shemo moje kotlovnice predelane po shemi WDC20

ter nekaj ugotovitev po enem mesecu delovanja:
S spremljanjem temperatur na WDC20 in dveh DS1820 na sredini in dnu hranilnika, sem ugotovil, da je površina izmenjevalcev kar primerna, lahko bi bila pa še večja, saj ob ogrevanju iz hranilnika ko je na vrhu 50 stC izstopna T ca 45stC, če pa polovico izmenjevalca zaprem, pade še za ca 5stC na 40-41, kar pomeni, da je v primerjavi z navadnim načinom (brez izmenjevalcev) že razlika 5stC. Problem je samo ko je temeratura hranilnika pod 40stC, pri navadnem pa te razlike ni.
Med polnjenjem je razlika temperatur ponavadi večja - manjši problem.

Večji je tudi upor cevi izmenjevalcev, kar mi povzroči, da mi ogreva bojler tudi preko 70stC čeprav je njegova črpalka izključena, saj črpalka ladomata pač potegne vodo tudi čez bojler.Da se ne bo izločal kamen moram zamenjati en ročni ventil za odklop bojlerja z motornim ventilom in tako preprečiti preveliko ogrevanje bojlerja.

Avtor: tretjicKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 3:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na vezavo je kar logično, da ogreva tudi bojler.
Imaš na bojlerju nepovratni ventil (ali 2) in vseeno vleče skozenj?

Avtor: skatKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 12:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Seveda so za črpalkami vgrajeni tudi nepovratni ventili! Monter ga je vgradil tudi za črpalko ladomata, čeprav je brez pomena, ampak kar je, je. Motorni ventil ki je vrisan pri bojlerju, je pa že naročen, a bo najbrž prišel na vrsto po sezoni.

Premišljam tudi o tem, da bi spremenil vezavo priklopa zalogovnika, da bi med polnjenjem spodaj ogreval preko obeh izmenjevalcev ali tudi da bi zamenjal priklopa spodnih spiral - da bi šla vroča voda najprej na dno. S tem bi pridobil večjo temperaturno razliko in hitrejši prenos toplote.

Avtor: skatKraj: Ribnica PrispevekObjavljeno: Ned Jun 03, 2012 10:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živijo! (odgovor na zs vprašanje)
S predelavo sem zadovoljen, ker mi ponuja še kar nekaj možnosti naknadne dograditve dodatnega izmenjevalca za kak drug vir (sončna...) ali dodaten grelec , npr za sušilnik sadja. Ugotavljam sicer da najbrž ni potrebno razdeljevati spiral zgoraj/spodaj ampak jih bom povezal kar v serijo ( brez preklopnega ventila)
To problematiko sem menda že opisal v forumu , predelava pa še čaka na izvedbo

Sama cena teh spiral za cca 14m2 pa se že kar bliža ceni že narejenega hranilnika, tako da je treba premislit če se izplača.- Zame se tudi zaradi bolj izkoriščenega prostora.

Stran 4 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group