www.elektronik.si
Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2010 1:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Svetujem ti da priklopiš vezje na nek 12V usmernik in potem iščeš napako. Nebi rad da imamo enega člana foruma manj.

Upam da veš kam moraš priklopiti tistih 12V. Meri kaj se dogaja na 555 izhodu (mogoče veži tam LED (preko predupora!!!), da boš lažje videl dogajanje). Tako išči vzrok........ Whistle

Težko tako na daljavo kaj več!

Avtor: nikobaKraj: metlika PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2010 1:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ok hvala.Bom poskusil kaj ugotoviti.
LP

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 9:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Končno sem naredil tiskano vezje 1-wire termometer z DS2480B na RS232 od Aly-ja. Zdaj pa sem uugotovil da sem naročil napačen MAX232 in še v napčnem ohišju. Brick wall Naročil sem namreč HIM3232. Zanima me ali bi dal ta čip dovolj visoke nivoje da bi vezje delovalo?

lpv

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 9:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pripni datasheet, saj ne najdem podatkov za HIM3232. Če je območje napajanja do 5V je OK.

LP, Peter

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2010 10:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Napajanje je 5V samo nivoji so 3V. Zgoraj sem se "zatipkal". Ni HIM2323 ampak HIN3232 http://si.farnell.com/jsp/search/productdetail.jsp?CMP=i-ddd7-00001003&sku=9664165

Peter izdelal sem PCB tudi za tvojo varjanto samo nisem je še dokončal.


Nazadnje urejal/a rimci Ned Feb 28, 2010 8:13 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2010 1:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pod Farnell-ovo kodo 9664165 se skriva čip HIN232 ki je OK, saj je delan za 5V. Kje na vezju imaš ti nivoje 3V, saj se vse napaja z 5V?

LP, Peter

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2010 8:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brick wall Brick wall Moja napaka. Gledam MAX232 in MAX3232. Razlika med njima je v tem da MAX3232 dela že pri nižji napetost od 3V do 5,5V, medtem ko dela MAX232 od 4,5 do 5,5V. Upam da se ne motim. Se pravi da lahko uporabim dobljen čip samo nekako ga moram prilotat na vezje.To bo pa nekoliko težje, se bom pa potrudil.

lpv

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 10:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izdelal sem obe verziji 1wire termometra. USB varjanta mi deluje. Nikakor pa ne uspem spraviti v življenje RS232 varjante. Program se obnaša kot da vezje sploh nebi bilo priključeno. Pregledal sem ga podrobno pa ne najdem napake. Port je sigurno pravi. Mogoče kakšen namig ali predlog kaj bi lahko bilo narobe.
Hvala

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če odspajkaš DS čip in zvežeš skupaj TX in RX pin? V bistvu lahko ta loopback test narediš takoj na kablu, pred in za MAX čipom. Testiraš pa s terminal programom. Da vidiš, če so sploh porti, kabel in povezave ok.

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 9:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Aly ta zadeva mi pa ni prišla na misel. d'oh! Sem naredil kot si predlagal. Odspajkal sem nožici Tx in Rx na čipu DS2480 in ko sklenem TX in RX pred MAX-om, dobim na sprejemu to kar pošljem. Ko pa sklenem Tx in Rx za MAX-om (nožici 11 in 12), dobim na sprejemu "hiroglife", skratka ne tistega kar pošljem. Prav tako ledica za signalizacijo ne deluje. A je možno da je "fuč" MAX232?

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 11:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Očitno tisti MAX ne dela dobro. Ali slab stik, napačni kondenzatorji, pregret pri lotanju,... vse je možno. Osciloskop bi več povedal.

Avtor: rimciKraj: Prekmurje PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2010 12:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še enkrat sem odspajkal MAX-a iz vezja in ga probal izven vezja. Zadeva je delala. Še enkrat prispajkal nazaj na vezje in sedaj zadeva deluje. Ker sem po pomoti naročil napačno ohišje čipa (namesto SO16 SOIC16) je čip večji kot je predvideno na tiskanini, zato sem moral malo improvizirati (sem se pa namučil da sem ga prispajkal). Zgleda da ko sem ga prispajkal prvič je prihajalo kje do stika (čeprav sem meril). No vglavnem sedaj zadeva deluje.
lp

Avtor: germilKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2010 10:28 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
xsyt je napisal/a:
Sam pa sem trenutno v Cju naredil podoben projekt, oz. tiskanina ostane enaka, kot je v zbirki projektov, le LCD je 2x16 + dodal sem nastavitev Vref+, zaradi olajšanja s tokovnim merilnikom, da ne potrebujemo ravno rail-to-rail OPa - torej bo ok LM358. Rdeče vrednosti, razen trimmerja, so za Silvotov program, črne so za mojega (s trimmerjem - lahko tudi brez, vendar se potem potrebuje rail-to-rail OP)., ker nisem rabil takšnega razpona, pa tudi natančneje je.
Prilagam hex, pa naj kdo poskusi na tisti tiskanini, če ima kdo narejeno.

Bi se dalo (ima morda kdo) enak projekt, kot ga predstavlja "xsyt" na 9 strani izdelan z AVR-jem? V-A-WATT meter 0-100V, 0-10A in 0-999W na LCD-ju 2x16?

Avtor: germilKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Apr 26, 2010 10:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašanje Silvotu za njegov VA meter z attiny26:

Ali omenjen V A meter preračunava tudi watte?
Kakšen je izpis na 2x20 LCD-ju (2x16)?
Je možno tako

xxx,x V xxx,xW
xxx,x A xxx,x?

Hvala.
Lp, Milan

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2010 3:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
germil je napisal/a:
Vprašanje Silvotu za njegov VA meter z attiny26:

Ali omenjen V A meter preračunava tudi watte?
Kakšen je izpis na 2x20 LCD-ju (2x16)?
Je možno tako

xxx,x V xxx,xW
xxx,x A xxx,x?

Hvala.
Lp, Milan


Ne, ne preračunava.

Stran 10 od 13

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group