www.elektronik.si
Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2007 7:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potreben bo kak delujoči email - tudi pod zasebno ne delajo pripone dokler te sistem ne vključi. Pri omenjenem V-A metru zna biti problem nabave displejev pa tudi PIC-a.

Avtor: DejanHrovatin PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2007 7:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Potreben bo kak delujoči email - tudi pod zasebno ne delajo pripone dokler te sistem ne vključi. Pri omenjenem V-A metru zna biti problem nabave displejev pa tudi PIC-a.


Pozdravljen,

Moj email naslov je dhrova8@gmail.com

hm...opazil sem tudi da si v drugem tvojem projektu na spodnjem naslovu omenil da se težko dobi PIC:(
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=4383

Drugih projektov z voltmetri nisem opazil; ima mogoče kdo kak načrt za digitalni voltmeer, ter če je (ni nujno za ampermeter)


Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2007 8:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Uporabljeni pici se sicer dajo dobiti kot vzorci (lahko jih naročiš na njihovi spletni strani - tako sem jih dobil sam - žal jih pri nas v trgovini nisem zasledil)

Avtor: DejanHrovatin PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2007 8:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo je napisal/a:
Uporabljeni pici se sicer dajo dobiti kot vzorci (lahko jih naročiš na njihovi spletni strani - tako sem jih dobil sam - žal jih pri nas v trgovini nisem zasledil)


Živjo,

-->mal že tečnarim

prejel sem tvojo pošto, ampak v njej nisem našel tiskanine oz. vezave Sad Je morda skrito v kakšnem fajlu (nekaterih ne morem odpret), ali bi mi lahko prosim še to poslal? Wink

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sre Jun 13, 2007 9:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tiskanina je narisana v layout-u. Viewer lahko snameš tukaj.

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2007 7:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dejan. V bližini tvojega kraja obstaja en prijazen Volk, ki bi ti tudi med počitnicami z veseljem naredil ploščico. Mogoče za pivo ali dva Smile Kajne volk?

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2007 1:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
NE !

Lahko pa mu (ti) omogočim in pokažem, ter strokovno vodim, da si vse to narediš sam pri meni.

Tako boš stvari bolje obvladal tudi kasneje.

Dobrodošel !

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Čet Jun 14, 2007 1:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sicer pa sam do pred nekaj meseci tega sploh nisem znal narediti. Pa sem se en dan zapeljal do Divače, z Volkom sva imela nekaj sadjarske vaje in sedaj znam. Hvala VolkD.

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Ned Avg 19, 2007 12:55 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Silvo, imam vprašanje v zvezi z dvokanalnim V-metrom (PIC18F258-). Zanima me kateri tip LED prikazovalnikov si uporabil. Skupna anoda ali skupna katoda. V samem projektu tega nisem zasledil.

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Ned Avg 19, 2007 7:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
_ID_ je napisal/a:
Silvo, imam vprašanje v zvezi z dvokanalnim V-metrom (PIC18F258-). Zanima me kateri tip LED prikazovalnikov si uporabil. Skupna anoda ali skupna katoda. V samem projektu tega nisem zasledil.


Uporabljeni so displayi z skupno katodo, kar je razvidno iz načrta, ki je pripet.

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2007 11:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bil sem v HTE in mi je prodajalec dal napačne LED displejčke. Torej s skupno anodo, na računu so pa tisti s skupno katodo Mad . A se da na kak enostaven način spremeniti program, da bi deloval za skupno anodo. Nekaj sem gledal, a se na to ne spoznam kaj preveč. Če se ne da, pa bom pač šel v trgovino in zahteval da mi zamenjajo displejčke. Jih bodo pa vsekakor slišali ob naslednjem obisku!

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 12:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
A se da na kak enostaven način spremeniti program, da bi deloval za skupno anodo.


Program se seveda da spremeniti. Spremeniti pa bo poleg tega potrebno tudi hardware.

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Sob Avg 25, 2007 10:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kar se tiče hardwareja ni problema. To bi že sam zrisal. Problem je edino glede programa. Želel sem vzeti displejčke od kingbright, model SC52-11EWA, dobil pa sem CA52-11EWA Mad Confused

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2007 9:02 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
_ID_ je napisal/a:
Kar se tiče hardwareja ni problema. To bi že sam zrisal. Problem je edino glede programa. Želel sem vzeti displejčke od kingbright, model SC52-11EWA, dobil pa sem CA52-11EWA Mad Confused


No če si blizu HTE-ja pojdi in zamenji displeye, pa bo tako manj [cenzurirano] s programom. Če se pa želiš kaj več naučiti pa lahko [slovenščina je zame španska vas] te uporabiš, tako da še tiskanino spremeniš in program.

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2007 10:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tiskanino bom verjetno moral tako ali tako spremeniti, ker dvomim da bom dobil enake LED displejčke kot jih je uporabil silvo. Silvo, zanima me kateri segment LED prikazovalnika si vezal na kateri pin PICa. a na pin ----, b na pin----...Ali pa povej vsaj kateri model LED prikazovalnikov si uporabil, da si sam pogledam kam je kaj vezano. Hvala!

Stran 2 od 13

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group