www.elektronik.si
Komentarji, vprašanja avtorjem projektov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: mr_kobaKraj: Gaberje PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 5:56 pm    Naslov sporočila:  nivojsko stikalo
----------------------------------------------------------------------------
ali bi bilo mogoče dobiti bolj podroben opis in ali so za ugotavljanje nivoja uporabljene kake posebne sonde ali kar navadna žica?

Hvala
lp

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 6:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za "sonde" so bile uporabljene 5mm šibke iz nerjavečega materiala (prokroma) razmaknjene ca 5cm.

Avtor: mr_kobaKraj: Gaberje PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 6:28 pm    Naslov sporočila:  nivojsko stikalo
----------------------------------------------------------------------------
Oprosti, ampak kaj so šibke?
Šibke so med seboj oddaljene 5 cm vendar na različnih nivojih?
3. sonda je vedno v vodi, ko nivo pade pod drugo sondo vključi črpalko, ko pa narase do prve sonde, jo izključi?


lp
mr_koba[/url]

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 6:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Okrogle palice... ostalo, kot si napisal.

Avtor: sortajKraj: Med Vipavo in Štanjelom PrispevekObjavljeno: Pet Avg 01, 2008 1:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašanje se nanaša na Dadi-jev Timer 1-9 minut (za osvetljevalno napravo)

nekaj stvari me zanima:

ali z relejem lahko izklopimo žarnice naprave
(ne vem ali samo sproži odštevanje, ali...)

kdaj zasveti LED (ko se konča odštevanje, začne...)


lp

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 10:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Objavljeno: Tor Sep 16, 2008 4:41 pm Naslov sporočila: Vklop PC-ja s pomočjo mobilnega telefona

Se lahko zamenja slika?

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2008 5:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašanje uporabniku "cerne" kateri je pred kratkim objavil LPT lihgt show.... slika več pove, napaka ali namensko? če namensko zakaj?

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 2:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tisto kar je obkroženo je pravilno,ostali 7 optosklopnikoc so pa narobe zvezani oz. predstavlja kratek stik.

http://www.elektronik.si/phpBB2/download.php?id=11891

Avtor: GregorNKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 9:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nevem ravno če bo držala tvoja trditev... uporabljena sta pina 1 in 2, 3 je prazen.

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 5:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašanje Silvotu za njegov VA meter z attiny26:

Ali se lahko v programu zamenja podatkovni biti LCD in oba kanala za napetost in tok?

Naprimer: D7 =portb.0,D6=portb.1,D5=portb.2,D6=portb.3 , na kanalu PA0 bi meril tok,na kanalu PA1 pa napetost?


Gledal sem program(attiny26 vs pic16f88) pa nisem nekjer opazil,kje se to nastavi.


Primerjal bi pa z svojim programom-točnost(bascom AVR),zadevo sem sedaj spravil na tiskanino, in sem uporabil druge porte in nikakor ga ne morem umeriti,da mi kaže pravilno.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 5:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za zamenjavo podatkovnih linij za displej bi bilo potrebno nekaj več "telovadbe". Potrebno bi bilo spremeniti večji del programa, ker pač ni bil pisan tako, da bi bile planirane spremenbe. Zamenjavo kanlalov med sabo pa ni problem narediti.

Zamenjaš le izbiro kanala. V prilogi del kode. (upam, da gre za pravi program)

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 5:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ok,LCD sem itak na žicah pustil,tako da jih samo obrnem. Kanala bom pa raje prebrikal,da bo program orginalen ostal. Vidim,da bom moral še mal naštudirati svoj program,in popraviti tiste napake. Namesto nule,mi prikazuje 3.3V(moj program),vaš,pa lepo nulo(imam na protoboardi).

Avtor: RUros PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 6:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam vprašanaje glede na nek projekt, ki je bil objavljen na elektro faksu.
In sicer Tale projekt. Ko sem gledal shemo, se mi zdi kot da manjka mikrokontroler, nikjer v opisu pa ni opisano, kje naj bi bil in podobno. Objavljena je samo koda za uC. In pa malo me je zmedla puščica na kateri piše Expand. Na kaj bi se nanašala?
Če morda kdo ve, oz. je kaj podobnega izdelal, bi ga prosil, če ve kaj o tem projektu, ali pa bi mi poizkusil najti shemo, ki bi delovala na podobnem principu kot je ta. Izdelal bi namreč aplikacijo, s katero bi lahko meril hitrost neke kroglice v cevi. Mislim, da bi bil ta princip še najlažji, predvsem pa lažji od merjenja z lasersko diodo, s katero še nisem imel opravka, zato bi raje uporabil omenjeni princip zgoraj.
Hvala za odgovore, lep pozdrav!

Avtor: vitez93Kraj: Celje- Dobrna PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 6:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mene zanima nekaj glede Reberjevega napajlnika http://www.reber.si/napajalniki/LM338K_usmernik_1,2-25V_5A/index.htm
1. kako velika naj bodo hladilna rebra?
2. A če bo R2+R3=0 Omega bo potem vhodna napetost enaka vhodni?
3.Koliko je velik PCB?

Avtor: s55mKraj: Sofia-Bolgarija PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2009 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
vitez93 je napisal/a:
Mene zanima nekaj glede Reberjevega napajlnika http://www.reber.si/napajalniki/LM338K_usmernik_1,2-25V_5A/index.htm
1. kako velika naj bodo hladilna rebra?
2. A če bo R2+R3=0 Omega bo potem vhodna napetost enaka vhodni?
3.Koliko je velik PCB?


Sicer nisem Reber ampak vhodna napetost bo vedno enaka vhodni napetosti, neglede na upore.
Če pa si mislil, da bo vhodna napetost enaka izhodni, potem ne potrebuješ regulatorja.

Stran 5 od 13

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group