www.elektronik.si
Smiselnost postavitve sončne elektrarne 50kWp
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Čet Nov 30, 2017 6:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče je pa mislil sistem samooskrbe, kjer se pozimi napaja iz omrežja in kuri termo in nuklerarno energijo, poleti pa oddaja v omrežje in je vse eko in off grid in še ostali nesmisli.

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 8:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Update 19.3.2018
perpankSE2+: 14.358 Mwh

Avtor: damoKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 9:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pirpy je napisal/a:
brac321
Metron shop prodaja nov baterijski komplet Smile

http://eauto.si/metron-shop/?product=high-capacity-storage

Ki bi bil kot nalašč za tvojo off grid hišo


Koliko pa je to smiselno, za povprečno družinsko hišo? Namreč, samo baterija vidim, da stane toliko, kot jaz pokurim elektrike za gospodinjstvo IN ogrevanje hiše v 10 letih. Če računam na oko, da bi dal za panele in ostalo še 1x toliko, nikakor ne vidim računice Shocked

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 11:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni računice, Tebi se bi eventualno izplačal net metering, za off grid moraš biti entuziast Smile
Če živiš na območju z pogostimi izpadi elektrike, potem bi lahko ekonmsko opravičil edino baterijo od viličarja in razsmernik za backup.(mislim da je brac321 tako začel)

Baterije za dom oziroma powerwall variante bodo prišle v poštev z uvedbo večtarifnega obračunavanja elektrike, ko bo naprimer od petih do sedmih popoldan cena kwh elektrike 30 centov od polnoči do 5 zjutraj pa 3 cente. Pa to nebo določeno z uro ampak se bo cena oblikovala glede na trenutno proizvodnjo in porabo.
V nekaterih državah že vidimo zametke takšnega obračunavanja.

Pozdrav
P.S.
Moj powerwall, v nastajanju že nekaj let Smile

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pet Jun 07, 2019 9:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Update 7.6.2019
perpankSE2+ 28.5 Mwh

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pet Jun 07, 2019 9:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo sem preletel staro temo, leta 2012 ni bilo pristašel sončnih elektrarn na temu forumu(razen redkih izjem), ali se je danes kaj spremenilo ?
Koliko vas še stoji za svojimi izjavami iz leta 2012-2013 ?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Ned Jun 23, 2019 10:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Spremenila se je vsaj Uredba o samooskrbi z električno energijo iz obnovljivih virov energije. To je sedaj že tretja izdaja.
- Ni več omejitve 11 kVA (niti za moč naprave, niti za izvoz), temveč je moč naprave največ 0,8 * vsota priključnih moči.
- Če to ni dovolj, je lahko omejitev razsmernik in ne moč modulov PV.
- Za razliko od prve izdaje, je omogoče samooskrba v skupnosti. Tako je lahko tudi elektrarna 50kWp, na istem ali drugem objektu, vendar v območju iste TP, priključena v samooskrbi. V tem primeru ima svoj števec.

Avtor: matjazeKraj: Šenčur PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2019 10:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pirpy je napisal/a:
Malo sem preletel staro temo, leta 2012 ni bilo pristašel sončnih elektrarn na temu forumu(razen redkih izjem), ali se je danes kaj spremenilo ?
Koliko vas še stoji za svojimi izjavami iz leta 2012-2013 ?


po tej logiki bi, če bi jo možakar postavil 2012 danes že žel denarce Wink

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2021 3:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Update
29.04.2021
Perpank SE2+, 49 MWh

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2021 3:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@brac321
Kaj praviš na moj nov projekt
ev-traktor
https://youtu.be/2PYjlJFJ53Q

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2022 9:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Update 6.3.2022
Nadgradil sem elektrarno na 17.6 kWp
Pred kratkim so mi menjali dovodni kabel, sedaj imam 1 km 150 mm kvadrat kabla do transformatorja, zaprosil sem za povečanje oddajanja v omrežje iz sedanjih 10 na 14 kW,
Če bo šlo skozi super, sicer bom moral v špicah uporabiti baterije.


https://monitoringpublic.solaredge.com/solaredge-web/p/kiosk?guid=2f388cb9-29c3-4374-8be9-6d84ed81bf1f

Avtor: ogblaz PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2022 3:35 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kje so časi, ko smo z fergusonom sadili krompir... si me z videom vrnil 20 let nazaj.
Dobro si zrihtal traktor kapo dol. Tudi elektrarna ti dobro služi, neverjetne razlike so med meseci po letih.
Tudi sam sem imel namen dati na hišo elektrarno. Vendar težko, da bo kaj. Krovec še niti predračuna ni dal za streho, nikjer še nisem naročil panelov, časi so čudni, ne veš kaj bo jutri... cene grejo le gor Confused ...zamujeno.

Lp

Avtor: arksiKraj: Dolenjska PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 8:55 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bostjang je napisal/a:
brac321 je napisal/a:
Mi smo od pomladi naprej povsem Off-grid ...

Ali lahko napišeš malo več o tvojem sistemu?
Če prav razumem je to DC sistem, s klasičnim razsmernikom. Koliko pa je fotovoltaike? Kako se obnese pozimi? Ali je še kakše drug vir energije?
Če je daljši opis, bi se izplačalo odpreti novo temo.


Tudi mene bi to zanimalo, Če bi se ti ljubilo malo več napisat.?

Avtor: kondenzator PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 1:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
arksi je napisal/a:
bostjang je napisal/a:
brac321 je napisal/a:
Mi smo od pomladi naprej povsem Off-grid ...

Ali lahko napišeš malo več o tvojem sistemu?
Če prav razumem je to DC sistem, s klasičnim razsmernikom. Koliko pa je fotovoltaike? Kako se obnese pozimi? Ali je še kakše drug vir energije?
Če je daljši opis, bi se izplačalo odpreti novo temo.


Tudi mene bi to zanimalo, Če bi se ti ljubilo malo več napisat.?


Gre za Solaredge opremo ali kaj drugega?

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2022 7:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
brac321 ima povsem svoj sistem, V času ko je to pisal je imel svinčene akumulatorje takšne kot jih imajo v gsm stolpih in velik 8 kW power jack NF razsmernik, katerega je precej izboljšal, saj so bili kitajci zelo površni. Imel je tudi outback solarne polnilce in precej panelov na strehi.
Seveda pa je preteklo že precej vode in mogoče je kaj spremenil.

Stran 11 od 12

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group