www.elektronik.si
Varstroj varmig 1600
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: cavssKraj: Lasko PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 5:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni, jaz imam težave na takem varilnem aparatu po menjavi kartice, novo so poslali iz varstroja, sedaj pa se pomik žice neda regulirat. A se da kako predelat potencimetar al je najbolje še tega naročit?

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 5:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potenciometer lahko samo zamenjaš. Pomik žice dela s polno brzino ali sploh ne dela?

Avtor: cavssKraj: Lasko PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 5:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pomik dela z polno hitrostjo, pred menjavo, pa se je normalno reguliral...

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 10:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hmmm, motorček pomika ima polno napetost. Je možno, da imaš kje stik? Ali pa je celo krmilni tranzistor (darlington) v stiku - prebit? Lahko poslikaš krmilno ploščico in slike prilepiš?

Avtor: szombatKraj: Hungary PrispevekObjavljeno: Sob Apr 06, 2013 9:54 am    Naslov sporočila:  varmig 1400
----------------------------------------------------------------------------
Jel moze netko da posalje na mail onu vezalnu shemu varmig 1400? Nikako da postanem "active member".
omronom@hotmail.com
Hvala unaprijed

Avtor: ferdoKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 10:54 am    Naslov sporočila:  Re: varmig 1400
----------------------------------------------------------------------------
szombat je napisal/a:
Nikako da postanem "active member".


Tako tudi ne boš nikoli aktiven. Napiši še kakšen prispevek.

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Ned Apr 07, 2013 5:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za aktivnost že ima dovolj en post za ta mesec, mora sam še kakšen dan počakat pa bo šlo, saj se je registriral komaj včeraj. Boo hoo! Very Happy


@szombat Moraš sačekat tri dana od registracije i onda možeš videti shemu.Very Happy


LP Srečko

Avtor: winston PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 3:20 pm    Naslov sporočila:  pozdrav
----------------------------------------------------------------------------
I mene mući ista stvar a to je kako postati aktivni član, a sve to zbog nacrta elektronike za varmig 300.
Nadam se postati aktivni član.

Avtor: SreckoKraj: Okolica Cerkna PrispevekObjavljeno: Pon Jul 22, 2013 7:34 pm    Naslov sporočila:  Re: pozdrav
----------------------------------------------------------------------------
winston je napisal/a:
I mene mući ista stvar a to je kako postati aktivni član, a sve to zbog nacrta elektronike za varmig 300.
Nadam se postati aktivni član.


Pročitaj pravilla izpisana na vrhu u crvenoj boji. Jesi jih pročitao kad si se prijavio.Evil or Very Mad

U kratko za tri dana budeš aktivan član i po tom moraš imati svaki mesec jedan post, da ostaješ aktivan. Very Happy


LP srečko

Avtor: winston PrispevekObjavljeno: Sre Jul 24, 2013 12:01 pm    Naslov sporočila:  ok
----------------------------------------------------------------------------
Ok hvala vam na odgovoru.
- Pročitao sam pravila ali sam nestrpljiv. -

Avtor: z0r1nKraj: Prevalje PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2013 11:20 am    Naslov sporočila:  Varmig 1600
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

se bom pridružil kar tej temi,
Sodelavec ima varilni stroj Gorenje ali Varstroj - Varmig 1600 (160A brez CO2).

Zanima me kolikšna je vrednost kondenzatorja-jev, ki so na inverterskem delu elektronike, to pa zato ker so bili pred pol leta zamenjani (ne jaz) ter sedaj ne vem kakšni so bili originalni.
Sedaj vgrajeni so Panasonic 15000uF/63V (105°C) - 3 KOS ter jih je napihnilo (zakaj, ne vem).

Prosim za kakršnokoli pomoč.

Lep pozdrav!
Zoran R.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2013 2:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zoran daj še enkrat preberi, kaj piše na aparatu. MIG aparata brez zaščitnehga plina ni. Najbrž bo Varin 1600. Pa poslikaj ploščo na kateri si tisti napihnjeni elektroliti. Takih elektrolitov ni v aparatih.

Avtor: kolcocnc PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2013 10:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogu li dobiti ovu semu Varmiga na email jer je ne mogu skinuti nisam aktivan clan jos .
kolco_019@yahoo.com
Veliki hvala

Avtor: nekdo11 PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 12:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz bi rabil načrt,oziroma vezalno shemo transformatorjev in diod.Približno mi je jasno,kako bi naj bilo,samo nisem čisto siguren.Najbolj bi rabil kako se priklopijo transformatorji na diode.

Avtor: nekdo11 PrispevekObjavljeno: Ned Dec 01, 2013 12:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rabil bi pa za varmig 1600.V bistvu je stvar taka da bi rad predelal varmig 1400 v 1600.

Stran 2 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group