www.elektronik.si
Termalni tiskalnik-tiskanje bar code

www.elektronik.si -> Periferija

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 7:36 pm    Naslov sporočila:  Termalni tiskalnik-tiskanje bar code
----------------------------------------------------------------------------
V enem projektu rabim tiskanje podatkov na papir. Nabavil sem termalni tiskalnik -modul MLTP1245. Navodila za uporabo so res skopa, pisanje je šlo takoj, tudi spreminjanje velikosti fontov, vendar se je zataknilo pri tiskanju bar kode.
Tiskalnik podpira samo nekaj ukazov ESC/POS.
Že dva dni poskušam natisniti bar kodo (EAN13 ali cod128) brez uspeha.
Ali ima kdo kaj izkušenj s termalnimi tiskalniki?

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 9:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malo sem že ven iz tegale ... ampak ... kako podajaš EAN13? Tako po spominu so printerji kontrolni digit izračunavali sami in se je za EAN13 podajala 12 mestna cifra. EAN13 ima tudi določeno razmerje VxŠ. To in pa startna pozicija se nastavlja pred pošiljanjem kode. Kje imaš "kurzor" pred izpisom? Da ti zadeva ne pade ven iz območja tiskanja?

Lp, Frenki

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 9:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Frenki,
za EAN13 sem vpisoval 12 mestno število, pozicija, širina in višina naj bi bili privzeti.
V tistem dokumentu piše da ostalih ESC/POS ukazov ne sprejema, vendar sem se dva dni matral da sem našel ukaz za odrezat papir. Tega ukaza ni na popisu, ni niti med ukazi ESC/POS (ESCi).
Sumim da tiskalnik rabi še kak ukaz, ali pa v tem obsoječem ukazu neki manjka.
Poskušal sem tudi z ukazi ene druge krmilne ploščice kjer je malo bolj pojasnjeno, vendar bez uspeha.
No če tiskalnik tiska testno "stran", natisne tudi EAN13 in cod128, tako da to sigurno deluje.
LP

Avtor: 6dan8Kraj: Goriška PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 3:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Samo ugibam: si poskusil z obliko, kot je na strani 202 tega dokumenta ?

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 5:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Workaround:
ESC+v in ESC+V imaš za tiskanje grafike.
Če imaš možnost, si lahko sliko črtne kode pripraviš posebej in sprintaš samo kot sliko. Kot tudi kakšen logotip.
Pred dolgimi leti sem se igral z Epson "škripeljnom" - igličnim tiskalnikom, ki je podpiral direktno tekstovno printanje in ESC kode. Kot tale tvoj.
Če želiš, poiščem projekt nekje v arhivu. Pisano v Pascalu v DOS-u.

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 8:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala vsem za pomoč.
6dan8, ukazov ki so v tem dokumentu nisem preizkušal, ker sem najprej preizkušal vse kar je vezano za krmilne plošče (ki jih je več) za tiskalnik ki ga imam.
Moj tisalnik ima krmilno ploščico IF1245V2.2 .
Poskušal sem tudi z ukazi od druge krmilne ploščice vendar bez uspeha.
Za IF 1245 so različni ukazi za EAN13 i Cod128, ta dva bar koda tudi natisne če tiskam testno sporočilo.
Od ploščice IF1101 sem prevedel program ki je pisan v Basic-u (tiskalnik testiram z Bray-evim terminalom in makro ukazi, in ostali ukazi delujejo). Menim pa da ta del programa za Basic ni pravilen, oziroma manjka nekaj stvari: v vrstici 190 bi moralo po moje biti:
PRINT #1,CHR$(&HD1);"K";CHR(I);DATA$
Nekje sem našel podatek da se ispis bar kode konča z H00, vendar tudi to ni pomagalo.
Tiskalnik bo na koncu priklopljen na ATMega128, ampak, samo če mi uspe razvozlati ispis bar kode.
Poskusil sem vprašati na strani proizvajalca COMPART, vendar mi se do zdaj ni uspelo registrirati na njihovo stran, prav tako na stran Seiko ne.

LP

Avtor: mujoKraj: MB PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2012 3:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pred nekaj leti sem se sam igral s temi tiskalniki. Za moj tiskalnik ni bilo nobene pametne dokumentacije - sem pa našel isti dokument kot ga je omenil 6dan8.
Iz tega dokumenta so mi delovali skoraj vsi ukazi - neglede na to, da je tiskalnik bil neke čunga lunga firme.

Tako da moj nasvet je da poskusi delati po tem dokumentu.

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2012 8:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala vsem za pomoč.
Danes se mi je oglasil proizvajalec in poslal ukaze.
Vse tisto kar je napisano v navodilih ne drži, zastonj sem se matral nekaj dni.
Poslali so mi primer v HEX formatu in sedaj dela (vsaj cod128), za EAN13 pa nisem dobil primera.
barcode 128 with signature:
ESC Z 0x02 0x0C 0x50 CompArt int.
1B 5A 02 0C 50 43 6F 6D 70 41 72 74 20 69 6E 74 2E

barcode 128 without signature:
ESC z 0x02 0x0C 0x50 CompArt int.
1B 7A 02 0C 50 43 6F 6D 70 41 72 74 20 69 6E 74 2E
LP
Vlado

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group