www.elektronik.si
Termometer DS1820

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 8:40 am    Naslov sporočila:  Termometer DS1820
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav,

DS1820 termometri dajejo temperaturo v paketu 8-ih bajtov, kjer je zadnji CRC8 bajt za preverjanje pravilnosti.

Zanima me, ali je kdo od vas vodil evidenco, koliko takih paketov je CRC8 negativnih.

Naredil sem sistem za vodenje centralne kurjave z 9 takimi termometri. Temperature se merijo vsako minuto. Naprava vodi dnevnik in beleži tudi telegrame z napako v CRC8 bajtu. Dnevno dobim morda 2 morda 8 takih telegramov. Tako meritev seveda ignoriram in upravljam sistem z eno minuto staro informacijo o temperaturi.

Zanima me, ali je tako obnašanje normalno in moramo v programih imeti toleranco do napačnih telegramov, ali moram termometre, ki mi dajejo take telegrame menjati. Ali bo potem bolje ali bom na istem, če je to normalno za te termometre.

Za enkrat sem v program vgradil števce napačnih telegramov za vsak termometer. Števec resetiram kadarkoli dobim telegram brez napake. Programiral sem tako, da se sistem ustavi, ko dobi zaporedoma od nekega termometra 10 napačnih telegramov.
Se še ni zgodilo.

Pozdrav
VS

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 9:30 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Statistike ravno nimam, je pa kar nekaj takih paketov, če procesor počne še kaj drugega, razen branja senzorja (prekinitve). V bistvu ne gre za napako v samem paketu, ampak za napako pri branju, ker so timingi dokaj kritični in jih prekinitev zna povozit.
Zaradi par napačnih paketov jaz tudi ne zganjam panike, se pa vklopi alarm, če po nekem času ne dobim pravilnega paketa od senzorja (interval za branje je nekje ena sekunda, torej se precej hitro najde napaka).

Avtor: vilkoKraj: Dragomer PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 9:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
gumby je napisal/a:
Statistike ravno nimam, je pa kar nekaj takih paketov, če procesor počne še kaj drugega, razen branja senzorja (prekinitve). V bistvu ne gre za napako v samem paketu, ampak za napako pri branju, ker so timingi dokaj kritični in jih prekinitev zna povozit.
Zaradi par napačnih paketov jaz tudi ne zganjam panike, se pa vklopi alarm, če po nekem času ne dobim pravilnega paketa od senzorja (interval za branje je nekje ena sekunda, torej se precej hitro najde napaka).


Pri 1wire ukazih imam prekinitve onemogočene - Disable Interrupts.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 9:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, če si lahko privoščiš, je to najbolj enostavna rešitev.

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 10:10 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo

Napake se pojavijo v primerih motenj, ki jih povzročajo vklopi-izklopi porabnikov med branjem temperature s senzorja... motnja prileti tudi od zunaj po omrežju.

Dobro filtrirano napajanje in oklopljeni signalni kabli so osnova.

Lp.

Darko

Avtor: tigerKraj: Škofja Loka PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

DS1820 pošlje 8 bytov podatkov prejemniku. Prva dva sta temperatura, zabnji je crc byt. Sem temu posvetil nekaj pozornosti, temperatura je bila prikazano pomoje pravilno CRC byt pa napačno. Najbrž ker je zadnnji byte in lahko pride do napake v komunikaciji.

LP

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group