www.elektronik.si
Črn ekran pri nalaganju ubuntu.

www.elektronik.si -> Linux, unix razprave

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Ned Apr 28, 2013 3:35 pm    Naslov sporočila:  Črn ekran pri nalaganju ubuntu.
----------------------------------------------------------------------------
Imam starejši računalnik.želim si spoznati Linux.Zato sem iz spleta potegnil najnovejšo verzijo 13.Instaliran imam še XP profesional.Ubuntu sem instaliral tako da sem za prvi zagon izbral DVD pogon.Nato te vpraša če želiš preizskusiti ali namestiti OS.Pritisnil sem da želim instalirati poleg XP.Instalacija je potekala normalno in nakoncu napiše v oklepajih vse OK.Nato želi ponovni zagon ,kjer mi da na izbiro kateri OS želim izbrati in tu se začne problem ko pritisnem Ubuntu se nalaga napis Ubuntu in tiste pike spodaj potem pa se pokaže črn ekran in kursor od miške od tu naprej pa ne gre več v čem bi lahko bil problem?

Avtor: airwolf PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2013 11:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem danes testno naložil Ubuntu 13.04 in na tole nisem naletel.
Je pa res da sem delal upgrade iz 12.10. če disk melje je lahko to znak da še pripravlja kakšne datoteke. Lahko pa tudi pomeni da je šlo nekaj narobe pri inštalaciji.

Avtor: red_mambaKraj: Yogyakarta PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2013 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pritisni ESC ko se nalaga da ne kaze graficnega vmesnika ampak ti izpisuje sporocila v konzoli. Povej ce ti vrze kaksne napake med nalaganjem.

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2013 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pritiskam ESC pokaže na nek FAIL vendar gre tako hitro ,da ne morem videti kaj je problem.Malo gledam po netu verjetno je kak problem z grafiko.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2013 7:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dvomim da je problem z grafiko, če ti xp dela.
Prej bi rekel da je problem s samim image-om, iz katerega boot-aš.

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Pon Apr 29, 2013 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekako mi je uspelo slikat kjer piše (Fail) ostalo pa vse OK.

Starting Reload cups,upon stating avahi-daemon to make sure remote queues are populated {Fail}

Mogoče bi moral ISO datoteko zapeči na manjši hitrosti.

Avtor: red_mambaKraj: Yogyakarta PrispevekObjavljeno: Tor Apr 30, 2013 9:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ti ni vzrok da ti obstane sistem, ce ti gre potem dalje.
Ce pritisnes ESC ko ti gre v graficni nacin ti tudi nic ne izpise v konzoli?

Predvidevam da ko ti ekran crni rata je zakljucil s konzolo in poizkusa pognati X vmesnik in tam se nekaj zalomi.

Kljub temu da graficni vmesnik ne dela se lahko se vedno v konzolo logiras.
Poizkusi ALT+F1 ali CTRL+SHIFT+F1. Se logiraj v konzolo in pozeni X configurator se enkrat, da se nastavijo resolucije in vse kar je potrebno.
Za ubuntu ne vem tocno imena programa za configuracijo X vmesnika tako da bos moral pogooglati.

Avtor: SaranKraj: Zasavje PrispevekObjavljeno: Tor Apr 30, 2013 11:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
kramko 69 je napisal/a:
Starting Reload cups,upon stating avahi-daemon to make sure remote queues are populated {Fail}
Meni isto napiše, pa mi grafika dela vredu. Cups nima veze z grafiko.

Avtor: kramko 69Kraj: Laško PrispevekObjavljeno: Sre Maj 01, 2013 1:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdej mi je uspelo namestiti Ubuntu 12 in deluje zelo dobro.Se je pa pojavil nov problem,da mi ne rata instalirat flashplayer.Pač to se bo treba naučiti ker je to poteka drugače kot Windows.Je pa še problem ko hočem ugasniti računalnik se sliši samo click pa se sploh ne ugasne.To bo treba še pogruntat.deluje pa bolj hitro kot windows in takoj prepozna vsako priključeno strojno opremo in je hitro pripravljena za uporabo.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group