www.elektronik.si
Silikonska guma - izdelava kopij
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Nostalgija - splošno

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 6:42 pm    Naslov sporočila:  Silikonska guma - izdelava kopij
----------------------------------------------------------------------------
V svojem hobiju sem se večkrat srečal s problemom, da je kje manjkal gumb na sprejemniku ali sem potreboval izdelavo kakšnega manjkajočega dela. Že pri zbiranju Iskrinih inštrumentov imam težave z gumbi, težko jih je dobiti, končno odločitev za izdelavo kopij pa je bil član Lado z svojo željo, da bi dobil gumbe za svoj novi projekt radija, prikazal ga je v rubriki "Kaj trenutno počnem".
Preprosta rešitev je uporaba kalupa izdelanega iz silikonske gume in seveda izvirni kos, ki ga hočete razmnožiti. Silikonska guma ne potrebuje ločevalnih sredstev, zato je izdelava enostavna in vaš "pramodel" ostane nepoškodovan.


Nazadnje urejal/a sebastiant Pon Jun 03, 2013 11:18 pm; skupaj popravljeno 2 krat

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 7:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri teh modelih zaenkrat še nisem koristil vakuum komore za odstranitev mehurčkov, ki nastanejo v Modrinu zaradi mešanja in lahko pokvarijo končen izdelek. Vmešal sem samo 2,5% trdilca in mehurčki so imeli čas splavati na površje, ki bo kasneje dno modela.

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 7:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še nekaj nastajanja modelov.

Avtor: sebastiantKraj: ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2013 7:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za dokončanje modela je potrebno dodati še držalo za medeninasti vložek gumba.
Uporabljena bo palica premera 12mm, stranski vijak za pritrditev na osovino potenciometra ali vrtilnega kondenzatorja bo M3.
Se nadaljuje...............


Nazadnje urejal/a sebastiant Pon Jun 03, 2013 11:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 8:08 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
dobra ideja Applause

Avtor: 6dan8Kraj: Goriška PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 10:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Shocked
Applause
sebastiant, koliko bi bila cena takega gumba za nas, "padalce"? (Šalim se. Napol.)

Avtor: cerovac_iKraj: Koper PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 12:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlog: odlično gradivo za članek v reviji.

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 12:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dobra predstavitev postopka.
Applause

Avtor: PRC515Kraj: Žihlava PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 12:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sebastiant, super, hvala.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 12:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Saj še ni konec....manjka še vlivanje kopije Dancing
Sicer res lepo narejeno in dokumentirano. Me ima da bi še sam kaj "kloniral".

BTW...informacija o ceni in trgovini, kje se ta silikon dobi bi bila dobrodošla.

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 1:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To poznam.Večkrat sem bil pri sodelavki ki se ukvarja podobno kot ti.Za vakum mislim ne bi bil problem.Ona je je uporabila kuhinjsko posodo,pokrov iz debele pleksi steklo in obroč iz gume kot tesnilo.Na vrhu pokrova pa ventil za natakniti gumi cev.To vsesa in ko masa dvigne potrese.

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
protoncek je napisal/a:
BTW...informacija o ceni in trgovini, kje se ta silikon dobi bi bila dobrodošla.

Samson Kamnik o ceni pa nebi. Wink

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 1:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
a je tako huda... Question

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 1:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se ne spomnim več točno, ampak meni se je zdela pretirana, bo Sebastjan več napisal.

PS: Evo sem našel primer. Meni se zdi to krepko drago.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Pon Jun 03, 2013 1:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Huh Shocked
sicer odvisno, koliko porabiš. Ni pa malo, se strinjam. Da bi nabavil samo za igranje Shame on you

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group