www.elektronik.si
STM32F4, DISCOVERY razvojna ploščica,
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> ARM arhitektura

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hja, načeloma imam knjižnice za recimo I2C, SPI, USART, pač periferijo ločene in najslabšem primeru le tisto uredim, ter bi moralo delat.

Vseeno je pa to ogromno dela, da se iz CMSIS prilagodiš na HAL driverje, ki ne vem čemu služijo Smile

Avtor: Proteus PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 3:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jmivsek je napisal/a:
Da ostaneš kolikor toliko neodvisen, je najbolje narediti svoj "HAL" in strikno klicati vso periferijo prek njega v svojem programju.

Kar pa ni vedno enostavno, še posebej takrat, ko uporabljaš prekinitve, ki jih generira periferija.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 12:42 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: jmivsekKraj: Ajdovščina PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 8:55 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prekinitve je tudi dobro izolirati znotraj svojega HW odvisnega sloja (HAL). Za recimo serijski vmesnik daš v njegov HAL tudi oddajno in sprejemno vrsto, prek katerih nato prekinitvena rutina sprejema in oddaja. S tem dosežemo tudi tisti A v HAL: abstrakcijo vmesnika na višji novo.

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 11:18 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: TilenS PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 3:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Upam da ni tole preveč offtopic, delam prvi projekt z stm32f429i platko in že imam nekaj težav čisto na začetku.

Ve mogoče kdo kaj bi bil vzrok tega error-ja?
Citiram:
main.c: error: C3906U: Malformed via file '.\main.__i'.

Uporabljam demo verzijo uVision 5.

Do zdaj sem uporabljal uV4 pri uV5 se še pa učim tako, da je verjetno tole kakšna banalna stvar, ki sem jo spregledal.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 5:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Google ne najde nič pametnega na ta error.

Mogoče pa pobriši vse objekte iz projekta.
Poizkusi tudi rebuild.

Pokaži še konstrukcijo projekta.
Pripni tukaj.

Avtor: TilenS PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@tilz0R, hvala za nasvet. Sem probal pa ni pomagalo.

Je pa zadeva ravnokar šla skozi compile, očtino uV5 ne paše, če je kje v imenu direktorija hashtag. Kar pa sem seveda imel, ponavadi uporabim to, da imam določene direktorije zmeraj na vrhu.

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 8:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz pa podčrtaj "_". Oziroma dva če je zadeva res pomembna Smile
Ta znak se ponavadi uporablja za poti brez presledkov in je povsem primeren tudi kot prva črka imena fajla ali mapce.

Avtor: TilenS PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 9:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala obema za nasvet, ja bom očitno moral malo spremenit navado pri uV5.

Podčrtaj pa uporabljam že od nekaj za vse od imen funkcij do imen spremenljivk. VčasihSemImenoval po tem načinu ampak mi zadeva ni bila preveč pregledna.

Avtor: gregtheriderKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 10:07 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo!

Tudi jaz sem se pred kratkim začel malo igrat z discovery ploščico in sem že naletel na en problem, upam da bo lahko kdo pomagal.
Torej hotel sem uporabiti 2x16 lcd z uporabo TilzOR- jevih knjižnic ampak zadeva ne funkcionira. V projektu imam vključene potrebne knjižnice (delay ter HD44780) in kot kaže delay ne deluje prav, program se pri klicu delay funkcije ustavi.
Zanima me, ali bi moral spremeniti HSE_VALUE v stm32f4xx.h na 8 MHz? To sem hotel naredit ampak mi ne pusti ker je file "read only". Ideje?


LP
Grega

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 10:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@gregtherider

Če si pogledaš moj tutorial tukaj, boš videl, kako se pravilno nastavi projekt v Keilu, da bo delovala discovery platica na polni hitrosti, ter da bo delal tudi delay.

Datoteka je res readonly, imaš pa v project settings opcijo nastavitve globalnih define-ov.

Priporočam, da si pogledaš tutorial in poizkusiš v njem če deluje.

Avtor: gregtheriderKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 11:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem delal po tem tutorialu ampak sem zgleda nekje nekaj zašuštral. Šele zdaj sem opazil, da si napisal da če snameš komplet knjižnice z githuba in projekt zaženeš od tam, je že vse vključeno. To sem naredil in zadeva zdaj deluje! Hvala! Smile

Avtor: Davorin PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 12:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Potrebujem nasvet za nakup razvojne plošče za ARMje. Potrebujem nekaj za začetnike oz. za prehod iz AVRjev. Mogoče kaj takega?

stm32f4 discovery

Vsak nasvet dobrodošel.
Hvala.

Avtor: tilz0RKraj: Črnomelj PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 1:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Stm32 nucleo je najbolj primerna. Vse svoje razsiritve bos lahko uporabil pa se arduino shielde podpira.

Stran 4 od 5

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group