www.elektronik.si
Popoldanski S.P. , siva ekonomija, delo na črno, ...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2022 9:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ce so po radiu prav tolmacili, bo prvih 25k obdavcenih s 4%, razlika pa vec (mislim pa, da pride vec kot 8%: obdavci se ti 60% po stopnji 20% (ali 25?) = 12-15%). Ampak ja, napram podjemni je po mojem se vedno bolje, ce ne bodo se s prispevki kaj srali.

Lp, G

Avtor: GUMYKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2022 8:16 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za popoldance bo 40% normiranih stroškov in 20% obdavčitev (efektivno 12%), za normalne s.p. pa bo tako obdavčen samo nad 25000.

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2022 2:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
So kaj povedali, če se bo spremenilo glede papirologije, ali ostane minimalna kot prej za normiranca?

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2022 3:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Rekel ni nihče nič, tako da predvidevam, da ne bo sprememb.

LP, g

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 9:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj je treba pripraviti za FURS ob koncu leta? Lahko to naredim sam, ali moram plačati 200 eur nekemu računovodskemu servisu, da bo tri številke vnesel v neko dtoteko?

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2023 10:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da moraš oddati dva obrazca na edavke, vsaj pri zaprtju moraš, verjetno je isto pri letnem obračunu. Oddaš PODO-OPSVD Obračun prispevkov za socialno varnost za osebe, ki opravljajo dejavnost kot postranski poklic in DDD-DDD Obračun akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti.

Ni potrebe po računovodstvu oz. mogoče najameš računovodjo samo enkrat, drugič pa pogledaš v edavke kaj je vpisal in sam ponoviš postopek. Če kaj narobe narediš, te itak kontaktirajo.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Postopek je zelo enostaven in ni potrebno nikakršnega računovodskega servisa. Vse je podrobno opisano tukaj:
https://mladipodjetnik.si/novice-in-dogodki/novice/navodila-za-oddajo-davcnega-obracuna-za-normirance

vsega skupaj 5 minut za poklikat v edavkih (obrazec DDD-DDD). Vse kar je, je treba vnesti letni znesek izdanih računov. Ostalo je že vse pred-izpolnjeno. Še isti dan sem dobil nazaj, da je uspešno obdelano in tudi koliko je nov obrok akontacile + koliko je razlika lanske akontacije (v + ali -). Vse skupaj sploh ni nek bavbav.

Kar ne morem verjet, da za to nekateri računajo od 200 do 250 eur.

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2023 1:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No sosed je rekel takole. Računovdja naj se zaza z denarjem in papirji se pravi naj dela svoje jaz bom pa svoje(gozdar). Očitno ima zelo dobro ponudbo s strani računovodje, da se mu splača.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2023 11:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Dokler se s tujim denarjem zeza, se naj kar Smile Da bi pa za tri klike dal nekomu 5% letnega prometa mi pa ne pade na pamet.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odvisno
Če imaš max par k€ letnega prometa potem je čisti nasmisel dajati zunanjemu računovodju. Pri večjih številkah pa ti dobre računovodja ustvari velike prihranke

Avtor: Igor K PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 9:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če si normiranec je vse definirano, noben računovodja ne bo ničesar prihranil.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 7:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Srečal sem se s problemom plačila računa. Plačnik (d.o.o.) se zgovarja na "nikoli viden" IBAN. Uporabljam N26 in vse izdane račune sem do sedaj dobil plačane brez vseh problemov.

Ker ne gre za velik znesek, bi najraje pozabil na vse.

Zdaj pa vprašanje: se pri obračunu prometa za določitev dohodnine (normiranc) štejejo vsi izdani računi ali samo dejansko plačani?

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 8:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Izdani. Torej boš ostal brez denarja in še davek boš plačal.
Raje mu pošlji prijazen opomin na neplačan račun.
N26 uporabljam že veliko let in dobivam plačila iz domovine in praktično vsega sveta. Še nihče ni imel težav. No imel sem probleme, kjer so protestirali, da imam naslov v Sloveniji banka pa je Nemška. Pa sem jim razložil, da v EU imamo lahko odprt račun v kateriloki EU državi in naslednji dan je bilo plačilo nakazano

Avtor: urosg PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ce imas za s.p. ali d.o.o. odprt racun v tujini, ga moras prijaviti na FURS (na edavkih je obrazec) in s tem se ta prijavljen racun (IBAN) pojavi pri tvoji registraciji v AJPESu. S tem seveda tudi izpolnes vec zakonskih zahtev glede transakcijskega racuna.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2023 9:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
urosg je napisal/a:
Ce imas za s.p. ali d.o.o. odprt racun v tujini, ga moras prijaviti na FURS (na edavkih je obrazec) in s tem se ta prijavljen racun (IBAN) pojavi pri tvoji registraciji v AJPESu. S tem seveda tudi izpolnes vec zakonskih zahtev glede transakcijskega racuna.


To sem uredil takoj ob odprtju. S FURS nimam težav. Sprašujem za konkretni primer, na katerega je Simon odgovoril. Si dvakrat kaznovan. Se splača za nekaj 10 EUR sploh kaj drugega kot "težit" ? Kot sem videl, je taksa za vlogo poravnave 44 EUR, kar je skoraj toliko kot neporavnan račun.

Stran 7 od 8

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group