www.elektronik.si
Delovni kondenzator.

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: bonnyKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 12:13 pm    Naslov sporočila:  Delovni kondenzator.
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav...

Ker sem doma v nizkih napetostih mi je ratala uganka kako razlikovati delovnega od startnega kondenzatorja. Namreč doma se mi valja star motor od pralnega stroja in ravno sedaj imam aplikacijo ko ga lahko ponucam. Na motorju ni nobenih podatkov. 5 priključkov sem določil z ommetrom in našel fazi za pranje (52ohm) ter za centrifugo (22 in 42 ohm). Rabim počasne obrate in kolikor vem so v pralnih strojih kondenzatorji nekako od 12 pa do 25uF. Ker podatkov nimam sem pač iskal neko srednjo vrednost. 16uF/250VAC(400V). tip v trgovini mi je sicer ponudil "pravega" in zagotavljal da je pravi. Samo če že na kondenzatorju piše največ 3 vklope na minuto potem zagotovo ni pravi. Torej kako razlikovati delovnega od startnega? (Če je gor napisana interminenca je po mojem zagotovo startni..)

Avtor: 6dan8Kraj: Goriška PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 12:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Če je gor napisana interminenca je po mojem zagotovo startni..
Pa če je še kje napis "ELKO" ali "MOTORSTART"... pojdi v trgovino in vprašaj za pogonski kondenzator (papirni). Ta ima običajno višjo delovno napetost in na njem zna biti kaka oznaka v stilu "MP", "MKP",...
Kaka slikica famoznega kondenzatorja ne bi škodila...
OT: si glede kapacitete kondenzatorja pogledal kaj v tole temo ?

Avtor: PZUFICKraj: Rakek PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam 16 uF in dela bp, tako da je to zelo verjetno prava vrednost.

Avtor: IztokKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 12:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na hitro ga ločiš tako, da so delovni v aluminiju ali beli plastiki do 25uF, zagonski pa v črni plastiki od 50uF naprej.

Za točno informacijo pa je najbolje pogledat oznake in pogledat v kakšen katalog.

Avtor: bonnyKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 1:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
http://www.ebax.si/app/trg/product_info.php/motorski-kondenzator-16uf-450v-p-2626

Je po slikci (ki je identična originalu) videti kot pravi, čeprav ga imajo v rubriki startni.... Nikjer gor ni ELKO, START, ali interminence, je pa zadaj še natisnjeno 10000h po čemer sklepam da je tole ok..

Avtor: bonnyKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2014 2:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
16uF ni bil na zalogi, tako da sem dal gor 12uF. Videti je vse OK. Edini podatek ki je se gor natiskan je 450V-10000h, 500V-1000h. Motor dela kot je treba.
490rpm (očitno 6 polov) skupni tok 1.3A, Tok glavne faze 1.3A, Pomožne 1.2A. Torej bi za dotični motor lahko dal res 16uF pa bi bila toka po fazah enaka.

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2020 10:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ima kdo možnost pogledati za kapaciteto delovnega kondenzatorja za motor s priponke.

V naprej hvala za informacijo.

lp.

Avtor: BojanRKraj: Vnanje Gorice PrispevekObjavljeno: Ned Sep 13, 2020 5:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Upam, da ti s tem pomagam.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group