www.elektronik.si
Prošnja za programiranje

www.elektronik.si -> Microchip PIC

Avtor: nikobaKraj: metlika PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 12:47 pm    Naslov sporočila:  Prošnja za programiranje
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!
Pri šolskem projektu (propeller clock) imam namen uporabiti mikrokontroler iz družine PIC. Ker je takšen načrt s strani profesorja. Sam uporabljam mikrokrmilnike Atmel zato nimam programatorja za PIC-e. Gre se za PIC16F628A.
Zanima me, če ima mogoče kdo programator, ki omogoča programiranje omenjenega mikrokrmilnika in bi mi lahko le tega sprogramiral ali pa mogoče posodil programator da ga sam sprogramiram.
Žal šola ne nudi nobenih sredstev zato se mi ne zdi smiselno iti v nakup ali samogradnjo programatorja, ki ga bom rabil samo enkrat.Mikrokrmilnike in HEX datoteko imam.

Hvala za odgovor.

Avtor: TonnyKraj: Vrhnika - MS PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 12:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Živijo, če pride pošta v poštev (se ti ne mudi tako zelo) ti lahko jaz sprogramiram.
Morda se celo najde kakšen 628A v DIP ohišju... moram preveriti. V tem primeru ti lahko dam že danes na pošto.

Edit: našel 2 kosa

Avtor: nikobaKraj: metlika PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 1:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen

Lahko se dogovoriva za to opcijo. Bom vam poslal še HEX, pa se bova dogovorila.

Lep pozdrav

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 1:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če ne boš dobil nikogar bližje, lahko meni po pošti pošlješ čipe.
Ti sprogramiram in pošljem nazaj.

Avtor: miharixKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Čet Okt 16, 2014 2:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Atmel == Arduino ploščice?

Prebiral sem, da gre malo ovinkarit Programator na Arduino -> PIC
Nisem pa še v praksi preizkušal.

http://www.instructables.com/id/Program-PIC-with-Arduino-1/
http://pleasantlyclueless.blogspot.com/2013/11/using-arduino-as-pic-programmer.html

Avtor: nikobaKraj: metlika PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 12:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

PIC-a imam že sprogramirana in to ekspresno hitro po zaslugi člana Tonny. Še enkrat najlepša hvala vsem.

Lep pozdrav

Avtor: taubekKraj: Malecnik pri MB PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 3:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pozdravljeni,

jaz bi pa prosil nekoga, če bi mi lahko prevedel program iz c datoteke v hex. moj prevajalnik je bil demo in je zal ze zdavnaj potekel (zaradi uporabe 1x letno pa se mi ga ne izplača kupiti). Gre za enostaven program, ki vsako uro vklopi izhod na PICu za 5min.

hvala. LP, Matjaz.

Avtor: taubekKraj: Malecnik pri MB PrispevekObjavljeno: Pon Jun 25, 2018 10:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še priponka, program v c.

Avtor: taubekKraj: Malecnik pri MB PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2018 8:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A res nihce vec nic ne dela s PICi? Se vedno bi prosil za "prevod" programa iz c v hex. Hvala.

Avtor: miharixKraj: LJ PrispevekObjavljeno: Tor Avg 07, 2018 9:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
taubek je napisal/a:
prevajalnik je bil demo in je zal ze zdavnaj poteke

Kako se je imenoval tvoj prevajalnik?

Avtor: taubekKraj: Malecnik pri MB PrispevekObjavljeno: Sre Avg 08, 2018 5:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Prej sem delal nekaj s CCS C prevajalnikom.

Avtor: snoopyKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Čet Avg 09, 2018 2:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hex v priponki.

Lp
Bojan

Avtor: bferlicKraj: Brezula, Rače PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2018 8:31 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Drugače pa je osnovni XC8 prevajalnik zastonj, sprememb v kodi ne bi smelo biti preveč Very Happy

Avtor: taubekKraj: Malecnik pri MB PrispevekObjavljeno: Pet Avg 10, 2018 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bferlic je napisal/a:
Drugače pa je osnovni XC8 prevajalnik zastonj, sprememb v kodi ne bi smelo biti preveč Very Happy



Ok, hvala za info. Bom ga testiral, da nebo potrebe po tem da tezim po forumu zaradi taksnih stvari.

@snoopy: hvala za prevod v hex.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group