www.elektronik.si
Motorola GM900 VHF radijska postaja

www.elektronik.si -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 8:46 pm    Naslov sporočila:  Motorola GM900 VHF radijska postaja
----------------------------------------------------------------------------
Omenjeno radijsko postajo že nekaj časa premetavam po predalih. Gre za VHF verzijo, ki bi bila verjetno lahko zanimiva za mobilno delo na dveh metrih. Zanima me, če se je kdo s to postajo že kaj ukvarjal? Se izplača ukvarjat s tem? Obstaja kaj dokumentacije o tem modelu (M01KHK9AN3BN)?

Lp, Frenki

Avtor: s57batKraj: Moste PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 8:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hej hoj!

UHF sem že predeloval oziroma preprogramiral, ker uglaševanje ni bilo potrebno. Doma imam service manual. Ko pridem iz službe ga bom prilepil.

l.p. Tomaž

Avtor: rudiPKraj: KOPER PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 10:48 am    Naslov sporočila:  Re: Motorola GM900 VHF radijska postaja
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
Omenjeno radijsko postajo že nekaj časa premetavam po predalih. Gre za VHF verzijo, ki bi bila verjetno lahko zanimiva za mobilno delo na dveh metrih. Zanima me, če se je kdo s to postajo že kaj ukvarjal? Se izplača ukvarjat s tem? Obstaja kaj dokumentacije o tem modelu (M01KHK9AN3BN)?

Lp, Frenki
Miro Naglič jo pozna u nulo !

Avtor: s56alKraj: JN66SI & JN76TM PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 4:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
s57bat je napisal/a:
Hej hoj!

UHF sem že predeloval oziroma preprogramiral, ker uglaševanje ni bilo potrebno. Doma imam service manual. Ko pridem iz službe ga bom prilepil.

l.p. Tomaž


Pozdrav Tomaž, za servisni priročnik v elektronski obliki ti bom tudi jaz hvaležen.
Na kakšnem PC poganjaš program za programiranje?

LP, Sandi

Avtor: krkoKraj: Cerknica PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 7:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam doma GM 950, dokaj podobna zadeva.
S preprogramiranjem se imel kar nekaj težav, pomagal pa mi je kolega v lokalnem radijskem klubu. Na internetu sva našla mislim da kar 6 software-ov za programiranje, a je samo eden od teh deloval pravilno.

Za mojo je bilo treba notri ročno vnesti ime kanala in oddajno ter sprejemno frekvenco.
Oddajno moč lahko nastaviš za vse kanale enako. Postaja ima nastavljen tudi roger beep, katerega pa nama ni uspelo odpraviti, se bo treba še kaj poigrati.

Na računalniku, s katerim sva programirala je bil naložen operacijski sistem XP, mislim da service pack 3.

Toliko z moje strani.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 9:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V File Manager (UKW\Motorola) sem dal Servis Manual in software RSS R06.03.00.
Kar se pa programiranja tiče, smo to delali z 286(386) prenosniki iz DOSa, ker je bilo vse ostalo prehitro (je tudi šlo iz DOS okna z nekim programom "Slowdown").

Avtor: s54jpKraj: Ljutomer PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 10:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
V File Manager (UKW\Motorola) sem dal Servis Manual in software RSS R06.03.00.
Kar se pa programiranja tiče, smo to delali z 286(386) prenosniki iz DOSa, ker je bilo vse ostalo prehitro (je tudi šlo iz DOS okna z nekim programom "Slowdown").


Točno tako.
Pa še eden zelo pomemben podatek:
DOS 6.22 je moral biti naložen z ameriško tipkovnico, (originalen) ne slo...nikakršen "codepage prepare" ne sme biti zraven.

Avtor: s56alKraj: JN66SI & JN76TM PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 10:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
V File Manager (UKW\Motorola) sem dal Servis Manual in software RSS R06.03.00.
Kar se pa programiranja tiče, smo to delali z 286(386) prenosniki iz DOSa...


Hvala za pripeto.

Glede PC-ja sprašujem, ker se mi program hecno obnaša:

1. GM-900 lahko preberem, popravim parametre in vpišem nazaj. Tu pa se zadeva konča.

2. TRX ne morem več ponovno prebrati, ali še enkrat vpisati, niti parametrov klonirati v drug TRX.

3. Če vse skupaj ugasnem, grem iz programa ven in potem ponovno zaženem, znova lahko naredim le korak pod 1.

V mojem programu za programiranje tudi ne najdem menuja, kjer bi lahko izbiral oz. nastavljal AUX in/out digitalne vhode oz izhode. Ali je možno, da moja različica SW tega ne podpira, ali samo ne najdem menujev?

RSS je Ver. R06.03.00 20. Okt. 95

PC je laptop 386, OS je Win 98 (zagnan v načinu DOS, torej "BootGUI" @ MSDOS.SYS postavljen na "=0").
.

Avtor: s54jpKraj: Ljutomer PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 10:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
GM900.zip si lahko potegnete tukaj:

http://www.cqham.ru/sch.htm
(in še kup drugih uporabnih reči)

"Biblija" za Motorole:

http://www.batlabs.com/index.html

Avtor: s54jpKraj: Ljutomer PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 3:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
s56al je napisal/a:


PC je laptop 386, OS je Win 98 (zagnan v načinu DOS, torej "BootGUI" @ MSDOS.SYS postavljen na "=0").
.


To je napaka zaradi katere sem jaz zapravil veliko časa in živcev.
Dokler nisem naložil na PC čisti DOS ver.6.22 (in to brez šumnikov!) ni bilo rezultata, več isti problemi kot pri tebi.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 8:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Josip, mi smo programirali tudi s "code page prepare" brez problemov, toda v pure DOSu, kar si lahko pri Win 95 tudi naredil.

Avtor: rudiPKraj: KOPER PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 7:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi na Win98 dela bp.

Avtor: s54jpKraj: Ljutomer PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 10:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
Josip, mi smo programirali tudi s "code page prepare" brez problemov, toda v pure DOSu, kar si lahko pri Win 95 tudi naredil.


Za vse tipe Motorolinih postaj?
(tudi starejše?)

Postaja P210 je nagajala in se ni pustila pravilno preprogramirati drugače kot sem zgoraj opisal.

Celo se mi je zgodilo to: po preprogramiranju z DOS-om od WIN95: nisem več mogel prebrati vsebine ali v njo karkoli naložiti.

Pomagal je samo direkten klon iz ene druge postaje na njo.
Tako sem jo rešil.
Potem pa PC286-ka in DOS-6.22 in je šlo vedno brez nadaljnjih problemov.

Žal, tega IBM PC-ja z 286-ko nimam več, je pa bil zakon za RIB in za Centronix programator za UV eprome.
(končal je v reciklaži zaradi prostora, ker sem menil da ga ne bom več mogoče potreboval)
Iskal sem prenosnik z 286 procesorjem in ga nikoli nisem našel.
Našel sem nekakšen laptop kateri ni bil nič manjši od mojega prevelikega PC-ja, pa še v slabem stanju, in ga nisem kupil.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 12:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, Josip tudi za Radius P210 (HT800) je šlo brez problemov. In stvar ni v RIBu temveč v samem programju, ker program dostopa do pinov serijskega porta direktno.

Avtor: vodjaskupineKraj: NM PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2021 7:48 pm    Naslov sporočila:  GM900 cps
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Iscem amatersko verzijo CPS-ja za Motorola GM900 (2m, 16CH).
V kolikor bi imel kdo podoben cps se priporocam.

Zanima me tudi katere tipke je mozno programirati

- velika/mala moc
- scan
- utisanje tonov tipk

Hvala za morebitne odgovore

73

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group