www.elektronik.si
Raspbery Pi --- PIC 18FXXX (RS485)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> Raspberry Pi sekcija

Avtor: CaliforniaKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 8:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Programiš pa v ...?
Tale 28 pinski bi bil uporaben za testiranje RS485 med PIC32 in PIC 18. Problem zna biti frekvenca CPU, ki je v mojem primeru 18,432 MHz na vsaki napravi v mreži.

Lp, Vlado

Avtor: s56alKraj: JN66SI & JN76TM PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2015 9:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
California je napisal/a:
Programiš pa v ...?


8 bitne (PIC16F..., 18F..., 12F..., kasneje tudi 16 bitnega PIC33) programiral kakih 20 let izključno v assemblerju, pri PIC32 pa sem se odločil začeti pisati programe v C. Največ v MPLAB okolju z Microchipovim prevajalnikom in njihovo brezplačno (testno) verzijo optimizacije, ki pa je žal časovno omejena. Programator ICD-3. Konec lanskega leta leta mi je dedek mraz prinesel še Mikroelektronikin "MikroC" z njihovim programatorjem. Obe okolji delujeta solidno, ima pa vsako svoje prednosti / slabosti. Zagotovo je lažje narediti prve korake z orodji Mikroelektronike, je pa več knjižnic na voljo za Microchipov prevajalnik.

Glede frekvence, v PIC32 vgrajeni oscilatorji & generator ure imajo ogromno možnosti glede nastavitve PLL množilnika / delilnika, možnost različne ure za CPU in vgrajene periferne naprave, tako da je v tem pogledu PIC32 zelo fleksibilen in s frekvenco ne bi smel biti težav.
.

Avtor: CaliforniaKraj: Hrastnik PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 12:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo, da malce osvežim temo in se obenem pohvalim: uspelo mi je uspostaviti komunikacijo RS485 med masterjem (PC + LabView) in sužnjem (PIC18F458 + mikroBasic PRO). Ko gledam sedaj ta izziv, niti ni tako komplicirano kot je bilo videti lansko leto.

Lp, Vlado

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group