www.elektronik.si
Digitalni voltmeter s PIC16F88

www.elektronik.si -> Zbirka projektov

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Čet Maj 25, 2006 8:41 am    Naslov sporočila:  Digitalni voltmeter s PIC16F88
----------------------------------------------------------------------------
Digitalni 4mestni voltmeter
Kategorija projekta:
Mikrokontrolerski projekti
Elektronski merilni instrumenti

težavnost : 2
tehnologija: 3
potrebno predznanje : 2

predviden čas za izdelavo:
3h
predvidena orodja in oprema
Pribor za izdelavo enostranskega tiskanega vezja. Pribor za spajkanje. Programator, ki omogoča programiranje PIC16F88

kosovnica :
Razvidna iz priloženega načrta.

shema in TIV :
V prilogi

kratek povzetek projekta
Gre za voltmeter, katerega nameravam koristiti za merjenje izhodne napetosti pretvornika 12V->18V (napajalnik za prenosni računalnik v avtomobilu - Elektor 1/06) Ker sem imel doma nekaj vzorcev PIC16F88 sem sklenil, da zadevo naredim z njim. Sam pic ima sicer 7 10 bitnih AD kanalov. Uporabil sem le enega. Kot referenca je vzeta Vdd. Prikazovalnik je izveden s štirimi displeji s skupno katodo, ki delajo v multiplex načinu. Za stabilizacijo napetosti v mojem primeru služi LM1117ADJ (lahko se uporabi kakršenkoli drug 5V stabilizator, sam sem vzel omenjenega , ker jih imam dovolj na zalogi)
Sicer je sam instrument primeren tudi za prikaz kake druge analogne veličine v območju 0-1023. Sama izdelava pa zelo enostavna primerna tudi za začetnika.
Vhodni delilnik v načrtu je izračunan za vhodno napetost 0-100V prikaz po 0.1V natančno.

značilnosti in posebnosti pri izdelavi:
Program sem pisal v assemblerju, ter je priložen v izvirni obliki. (če slučajno kdo želi kaj dopisati - neuporabljeni so namreč še trije pini. Prav tako se lahko na portB priključijo tipke preko uporov 2k proti minusu. (sam program sem pisal tako, da se pri osveževanju bere portB v register TIPKE. Predvidevam napisati še proceduro, ki bo signalizirala prenizko napetost. Za enkrat še nisem utegnil) Komentarjev v njem nisem pisal dosti, ker je bil napisan na hitro, ter namenjen zgolj za lastno rabo.

koristne informacije:
PIC16F88 sem dobil kot vzorec naročen na microchipovi domaci strani. Sicer po razgovoru s prodajalcem v HTE sam pic zaenkrat drugače ni dobavljiv v Evropi. (razen neposredno naročilo) V SMD obliki sem jih zasledil v prodajnem servisu SE

Na zasebna sporočila glede javno objavljenih projektov ne odgovarjam. Prav tako ničesar ne izdelujem za prodajo.

fotografije in drugo gradivo:
Izdelano vezje:



Nazadnje urejal/a Silvo Sob Nov 24, 2007 1:36 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: peglaKraj: Sv.Anton PrispevekObjavljeno: Sob Apr 21, 2007 10:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ASM kodo prilagajam čipu 16F877A uspel sem ga prilagoditi 90%. Smile
Problem mi dela pretvorba 10 bitnega rezultata v 4 registre za prikaz. Sad
Prikazuje mi kar nekaj po svoje (ugotovil sem da je večkratnik števila 64).
Če dodam kodo:
Koda:
 
        movf    ADRESH,W       
        movwf   PORTC               ;LED


mi se ledice prižigajo prav (binarno).

Ker z mojim znajem ne vem več naprej prosim če mi pomagate! Pray

L.P.Pegla

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group