www.elektronik.si
Mehki zagon na električno napravo, ki tega nima?

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: EdiKraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2016 4:01 pm    Naslov sporočila:  Mehki zagon na električno napravo, ki tega nima?
----------------------------------------------------------------------------
Kupil sem potezno žago RYOBI, lepa lepo sede v roko a imam težavo. Start ima direkten in ker je 230V, 2000Watna ob vklopu useka k norc.
Ali je možno dodati kako vezje za mehki zagon? Ali lahko to vezje vzamem iz kakega drugega aparata, ki pa nima 2000W, verjetno NE? Imam tračni brusilnik in fleksarco z rotorjem v okvari, pa bi ponucal kar od tam, če bi bilo možno. A sta samo 650W
Ta sunek ob vklopu mi je kar moteč.
HVALA za odgovore!
lp
edi

Avtor: kobrankaKraj: nekje v zgornjem posočju PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2016 5:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej kaj piše na upokojenih strojčkih od znotraj. Ja mene to tudi moti na neki 1,8 kW fleksarci, ker mi ob zagonu izklopi avtomatsko varovalko.

Avtor: EdiKraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2016 6:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
OK bom hvala.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2016 11:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za kakšno vrsto motorja pa gre v vajinih primerih, asinhronski ali univerzalni kolektorski?

Avtor: damoKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2016 12:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Taki strojčki imajo vsi kolektorske motorje. Preveri amperažo na stikalu, ki ima mehki zagon, mogoče bi pa šlo.

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Sre Avg 10, 2016 3:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tako imam jaz rešeno za (počasni) pogon mojega CNCja. Gor je 1.5kW nadreskar. Seveda moraš dati ustrezno močan triac

Seveda je tu regulacija obratov. Če ne rabiš lahko nastaviš kar na polne obrate. Sam U2008B pa ima že sam po sebi počasen zagon

Avtor: lukap PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 12:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav,
da ne odpiram nove teme.

V vinogradu bi rad gnal drobilec za veje ( baubau Hurrican HMH2440) prek tega agregata ( KIPOR KGE 6500E3 ).
Zgodi se, da na agregatu pri vklopu drobilca vrže varovalko ven. Zadevo smo preizkusili tudi z drugimi drobilci (Bosch) in je agregat lepo oddelal....
Torej, kaj mi je storiti:
- mehak zagon na drobilcu? Če ja, mi lahko predlagate mojstra iz osrednje Slo, ki mi bo znal to narediti?
- menjava motorja s 3f motorjem?
- kupim drobilec, ki ga bo agregat prenesel?
Zadnja opcija mi ne diši, ker bi rad, da stvari, ki jih imam spravim v delujoče stanje.

Hvala za pomoč,
Luka

Avtor: ElGrigonKraj: okolica Lenarta PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2018 8:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zamenjava motorja je super opcija

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group