www.elektronik.si
Onedrive in alternative
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2  :||:
www.elektronik.si -> MS Windows razprave

Avtor: sscottKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Pet Feb 03, 2017 2:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz že cca 7let uporabljam NAS, pa je to še najboljša varianta. Disk imam 2TB in je prostora več kot dovolj. Ko ga ne uporabljaš, gre v sleep mode in je poraba minimalna.

Mi je ravno kolega poslal link od dropboxa za file velik 4gb, pa nikakor ni šlo skozi. Vedno se je prenos prekinil pri cca 500Mb. Ko sem že praktično obupal, mi je kolega naredil 3 manjše datoteke, potem je prenos uspel. Zgubil sem 1uro. Tako da hvala lepa za dropbox Smile

Avtor: Iztok_SKraj: Ljubljana, Trzin PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 8:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zopet obujam temo, kajti želel bi več informacij o aplikacijah katere uporabljate, da postane domači NAS strežnik oblak za domače računalnike in telefone ne glede na lokacijo.
Tega namreč še vedno nisem porihtal in počasi imam Onedriva poln kufr, zaradi težav ki jih imam z njim. Sinhronizacija je počepnila že večkrat, nekaj filov sem celo izgubil... Sedaj moram vse file pospraviti na domači NAS 4TB na dveh diskih v RAID načinu.

Dostop imam optiko na T-2. Trenutna hitrost je:
Download hitrost 408.72 Mbps
Upload hitrost 249.15 Mbps
... ponavadi je download hitrejši.

Katera aplikacija ne potrebuje posebnih nastavitev routerja a je še vedno dovolj varna?
Hvala za deljenje izkušenj.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 9:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Predlagam, da si postaviš openvpn dostop in potem ti ni potrebno skrbeti za vsako od aplikacij posebej. Vse ostalo pa imaš samo na LAN in ne "odpiraš" na ven.

https://www.cyberciti.biz/faq/ubuntu-20-04-lts-set-up-openvpn-server-in-5-minutes/

Avtor: SimonSKraj: Kobarid PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 8:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imam pCloud in je oblačni. Se pravi nimaš nič datotek na lokalnem disku (seveda lahko izbereš opcijo, da se tudi sinhronizira z tvojim direktorijem)
Imam ga že več kot leto in moram reči, da sem zadovoljen. Ampak za ziher sem pa pred par meseci kupil WD myCloud in tam delam polne arhive diskov ter slike / videe iz telefonov. Aplikacija za telefon deluje super. Da se tudi dostopati od zunaj preko mycloud.com strani.

Avtor: 4real PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2021 12:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri Apple uporabnikih je mislim da še vedno najpogosteje uporabljen iCloud, mislim, da še ni bil omenjen, predvsem zaradi enostavne integracije v macOS oz. iOS. Od začetka so bili daleč za ostalimi ponudniki (npr. niti nisi imel opcije deliti celih map, samo posamezne dadoteke), počasi pa gre na boljše... Tudi cene so primerljive ostalim ponudnikom. Čeprav verjetno dolgoročno gledano se še vedno najbolj splača imeti NAS doma, kaj mislite? Sicer začetna investicija je večja, ampak se vedno na dolgi rok vsak izenači.

Stran 2 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group