www.elektronik.si
Na Hrvaškem kot za šalo ropali bankomate...

www.elektronik.si -> Novice

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pon Jul 24, 2017 5:04 pm    Naslov sporočila: icon_shocked Na Hrvaškem kot za šalo ropali bankomate...
----------------------------------------------------------------------------
...izrezali luknjo, se povezali z napravo in ukazali izplačilo bankovcev...


Več in vir 24ur.com

Tole vse skupaj spominja na kak akcijski film. Se pa da sklepat, da so podatki za vlom pricurljali od samega proizvajalca bankomatov.

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Pon Jul 24, 2017 8:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale je domiselna. Laughing Silvo po mojem niti ni potrebe po curljanju informacij. Odpisanih bankomatov je verjetno dovolj po raznih centrih za reciklažo. Po vsej verjetnosti se pa tam tudi pretirano ne razburjajo, če gre kakšen v "znanstvene namene".

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Jul 25, 2017 9:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
frenki je napisal/a:
... Silvo po mojem niti ni potrebe po curljanju informacij. Odpisanih bankomatov je verjetno dovolj po raznih centrih za reciklažo.....


OK, kje luknjo zvrtat da prideš do kablov se s tega že da videt, ampak da najdeš prave kable, protokole, narediš nek vmesnik s katerim prepričaš hardware, da začne dajat denar pa po moje brez načrta naprave ne bi šlo.

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Tor Jul 25, 2017 10:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sej mogoče ni niti komplicirano. Če se firma ni zamislila takšnega napada mogoče niti nima obrambe proti njemu. Mogoče "telefon" samo da elektriko, da se motor za izmetavanje obrača. Mr. Green
Skrbniki bankomatov ne razmišljajo kaj dosti o izboljšavah, če jih kaj ne udari po žepu.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group