www.elektronik.si
EMC meritve

www.elektronik.si -> Borza dela

Avtor: BorutZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 08, 2017 3:11 pm    Naslov sporočila:  EMC meritve
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo..

iščem nekoga iz LJ ali okolice, ki ima izkušnje z EMC odpravljanjem napak (radiacija) in poseduje vse potrebne aparature za test (spektralni analizator (področje vsaj do 1GHz, Quasi Peak), LISN, tipala, ...).

Zainteresiran sem tudi za nekajdnevni najem prej omenjene opreme...


Borut
041.658.884

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2017 12:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
SIQ

Avtor: BorutZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2017 3:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ali se ti ne zdi da je SiQ malce predrag za "EMC pre-compliance" teste ?

tja se gre običajno, ko veš da je z napravo bolj ali manj vse ok.. pa tudi termina pri njih ne dobiš kar iz danes na jutri po kaki spremembi na napravi oziroma vezju.

ps:
na SiQ sem bil, meritve kažejo na problem v vezju in sem v fazi odpravljanja.

vseeno hvala za predlog.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2017 3:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Metrel, hella...

Avtor: DorijanKraj: južnoprimorska PrispevekObjavljeno: Pon Sep 11, 2017 5:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri Amitehu se da tako opremo kupiti/najeti.

Avtor: BorutZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Sep 13, 2017 10:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hvala za info .. sem kontaktiral in že pričakujem ponudbo..

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Sep 14, 2017 7:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bil vceraj na Amitehu (sel po en osciloskop) in sem povprasal glede izposoje. Gospa ni vedela tocno, ampak na pamet je omenjala okrog 200 eur tedensko, kar je vec kot sprejemljivo. Sploh, ker imajo "cnc" analizator, ki ti sondo vozi nad vezjem in nato graficno na sliki vezja prikaze vire sevanja ...

Avtor: BorutZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2017 1:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hvala za info.. sem jih kontaktiral in dobim Rigola v ponedeljek na test.. odločili smo se namreč za nakup (ali Rigol ali Siglent ali XY ... )..

Avtor: BorutZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 11:41 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
short update:

nabavil Siglenta (SSA3021x + EMI pack + Near Field Probes) .. hudo dobra zadeva.. lociral in povečini že našel izvore vseh treh motenj.. zafrkavam se samo še z enim kitajskim RFID/NFC readerjem-modulom, ki mu preveč seka ven tretji harmonik (40.68mhz).

proizvajalec mi trdi, da ima za ta model vse potebne CE certifikate, pošlje reporte EMC meritev, nakar z guglanjem laboratorija, ki je "certificiralo" ta model, ugotovim da ga ima nemški TUV na blacklisti, ker je laboratorij sfejkal vse meritve (za eno drugo napravo).. zgleda da je tudi tu storil podobno..

LP
Borut

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 7:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo. Ampak nisi edini, ki je naletel na kaj takega. LED lučka, kot nadomestek navadni 5W žarnici za v avto, kupljena v EU. Kolegu je začel DAB radio delati, če je ugasnil luči. Potem so ledice letele v kanto in ima spet navadne žarnice notri.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group