www.elektronik.si
Napajalnik namesto baterije

www.elektronik.si -> Napajalniki, polnilci in baterije

Avtor: MattithyahuKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2017 7:35 pm    Naslov sporočila:  Napajalnik namesto baterije
----------------------------------------------------------------------------
Zdravo.

Nekako tako. Imam matično ploščo od tablice, na kateri se je zlomil microusb konektor, zato ne morem polniti baterije. Sem dobil idejo, da bi to tablico uporabljal kot media player na TV.

Rad bi priklopil (prilotal) napajalnik direktno na matično ploščo, brez baterije in brez microusb.

Kakšen napajalnik bi moral priklopiti, če na bateriji piše 3.8V, 30Wh, 7660mAh?


Alternativno bi dal ta microusb tudi komu popraviti, če se kdi s temi rečmi tukaj ukvarja... sem že iz čingminglandije naročil nek microusb, pa ni čisto pravi...

Avtor: shmandiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 15, 2017 10:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A ne bi raje prilotal napajalnika na kontakte od USB konektorja? Predvidevam, da je samo konektor zlomljen.

Avtor: backbiter17Kraj: LJ in okolica PrispevekObjavljeno: Sob Sep 16, 2017 1:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ne bi raje nekomu dal 20-30 eur da ti zamenja konektor?

Avtor: MattithyahuKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Ned Sep 17, 2017 7:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Konektor bi tudi sam prelotal, ampak ne najdem pravega. Kje bi ga našel?

Avtor: mato1111Kraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 10:57 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Najprej povej kateri model tablice imaš...

Avtor: MattithyahuKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Pon Sep 18, 2017 11:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tablica je ASUS T100 Chi.

Avtor: tunek30Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 1:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam te konektorje, saj sem jih nabavil 10 komadov. Zato prosim ali lahko navedeš točni model, da vidimo ali tudi odgovarjajo za ASUS in to tvoj model.
Pred nekaj časa sem zamenjal na matični plošči prenosnika napajalni konetkor in se ugotavlja, da odgovarjajo na veliko modelov, saj so iste oblike, kontakti iste pozicije in priklopni kontakti istih mer.

Imam za ASUS tablice.

Avtor: MattithyahuKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 3:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole je na matični. Ne vem katera cifra je model Question

Avtor: tunek30Kraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 10:45 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem pogledal konektorje za napajanje in je različni položaj pritrditve kovinskega ohišja in ne pašejo med seboj za nobeno ceno, čeprav so za ASUS tablice. ŽAL.

Avtor: MattithyahuKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 11:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Torej ostane še odgovor na moje prvo vprašanje. Any1?

Avtor: shmandiKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 11:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Priklopi napajalnik na kontakte USB konektorja. Če pa res vztrajaš na priklop na kontakte baterije, potem pa priklopi tja. Napajalnik naj bo 5V in vsaj kakšnih 1,5A. A original polnilca nimaš več?

Avtor: a.vidmarKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 11:56 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
TILE so kar podobni originalu, z malce telovadbe bi verjetno pasal.

TULE je original.

TUKAJ dobiš razbitega. Edino cene poštnine ni. Lahko pa se zmeniš z prodajalcem, če ti pošlje . Imaš pa še kakšen drugi del v rezervi. (Baterije, matična?...)

Avtor: MattithyahuKraj: Šentjernej PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 12:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
shmandi je napisal/a:
Priklopi napajalnik na kontakte USB konektorja. Če pa res vztrajaš na priklop na kontakte baterije, potem pa priklopi tja. Napajalnik naj bo 5V in vsaj kakšnih 1,5A. A original polnilca nimaš več?


Imam še original napajalnik. Torej lahko potem kar original direkt nalotam?


a.vidmar je napisal/a:
TILE so kar podobni originalu, z malce telovadbe bi verjetno pasal.

TULE je original.

TUKAJ dobiš razbitega. Edino cene poštnine ni. Lahko pa se zmeniš z prodajalcem, če ti pošlje . Imaš pa še kakšen drugi del v rezervi. (Baterije, matična?...)


Hm, bom tudi tole malo premislil. Hvala.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group