www.elektronik.si
Vakuum stikalo

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 10:54 am    Naslov sporočila:  Vakuum stikalo
----------------------------------------------------------------------------
Iščem eno stikalo, ki bi ga vgradil v razspajkalno postajo. Preprost odklop motorja, ko podtlak pade na nekje 0,7kPa/cm2. Mogoče nastavljivo, tudi "in-line" izvedba lahko.
Pozna kdo tako zadevo?

Avtor: RobiStromKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 2:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tlačna stikalo za klimatizacijo morda? Vpiši v brskalnik, je dosti te robe. Npr.: Industrie Technik .

PS: Paskali niso na cm2, ker: 1 Pa = 1 kg/(m*s2) = 1 N/m2

Avtor: damjangoKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 6:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Povprašaj na SMC (in ne na stranko SMC, tam nevejo kaj so tlačna stikala.)

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2017 9:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ali pa kakšno stikalo iz strojčka za vakuumiranje živil?

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2017 1:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vprašaj še Hypex, verjetno ga boš dobil ceneje.
Kaj pa presostat od pralnega stroja?

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2017 9:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz sem vzel rabljen industrijski cilindrček s magnetnim obročem na batu, in na os montiral fino vzmet . Z zunanje strani nastaviš reed stikalo glede na pritisk manometra in ga pomikaš po tirnici cilindra. KISS in vsa željena območja odvisno od K vzmeti.

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Nov 22, 2017 10:59 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovore! Sem naše nekaj uporabnih idej Smile

ps: narobna oznaka, da! kp/cm2, sem pomešal nekej..

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 9:47 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Takole sedaj to zgleda odzunaj Smile

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 8:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Daj naslov pa ti posljem. Za domace mojstre bomo pa menda ja poskrbeli Smile

Avtor: bbfKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 8:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem kupil eden vakum packer na aliexpresu, (pa potem še nega, ženske hotle met), vzel ven vakum stikalo. Je nastavljivo, ampak zelo majhna histereza, ob malo slabši vakum pumpi (v bistvu zasukan kompresorček, ki rahlo pušča), pogosto klofa. Zato sem mu v odprtino za merjenje uvil vijak, tako da po steni med navoji in ohišjem senzorja počasi diha, kar se je izkazalo za zadovoljivo. Torej, ne rabim več, hvala vseeno!

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group