www.elektronik.si
Siemens soft starter

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: WaterBoyKraj: Šoštanj PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 12:58 pm    Naslov sporočila:  Siemens soft starter
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Mogoče mi lahko kdo pomaga. Pri novem stroju z siemens mehkim zagonom 5,5kW in črpalko 5,5kW se pojavla problem. Ko črplako zaženem ta deluje približno 2-3 minute potem pa se vse izklopi in na mehkem zagonu gori ta napaka:

Iz tega sklepam da je neka napaka v nastavitvah mehkega zagona, in ne premočna črpalka. Se motim?

Napako ne morem odpraviti z pritiskom na reset. Treba je odklopit napajanje mehkemu zagonu za nanšno minuto in potem spet lahko zaženem črpalko. Ko Mehki zagon vrže ven motor, motor ni nič vroč, prav tako tudi ne mehki zagon. Tok pa tudi ne preseže max nastavljenega toka na mehkem zagonu

Hvala

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 2:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Probaj prestavit trimer T na 1/2.
Če se čas do izklopa zmanjša potem imaš presežen tok.

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 3:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mehki zagon ima vgrajeno zaščito motorja. Ko ta iz meritve toka ugotovi, da je motor pregret, sveti to, kar je na sliki, pa eno minuto se ti ne posti resetirati. Pomeri, kakšen tok vleče motor. Če imaš pred mehkim zagonom motorsko zaščitno stikalo, nastavi na mehkem zagonu trip class na off.

Avtor: WaterBoyKraj: Šoštanj PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 11:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala vsem za pomoč. Ko sem pomeril danes je vlekel 13-14A toka, čeprav ima na napisni ploščici napisano 12,1A. Pred mehkim zagonom je motorsko stikalo 9-14A, tako da sem nastavil na OFF zašlčito. Do sedaj že nekaj ur deluje brez problemov

Avtor: ecobraKraj: Radeče PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 12:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pazi motor je preobremenjen sicer ne hudo ampak na dolgi rok ga lahko pregreješ in trajno poškoduješ.
Bi pa vprašal kakšna črpalka je to?
l.p.

Avtor: WaterBoyKraj: Šoštanj PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 3:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Črpalka za vodo. 20 cm stran je bazen z vodo in črpalka iz bazena črpa vodo in ta gre čez šobe in pere zaboje.

Do sedaj nikoli nisem imel probleme z temu. Sem že narisal kar nekaj podobnih pralnic in nikol me še ni tako [cenzurirano]. Je pa res da če je 7.5kW črpalka dam 11kW mehki zahor, a tu nastane problem ker mi je bedarija dati 11kW za 5.5kW črpalko. Na žalost 7,5kW mehkega zagona Simens nima pri napetosti 400V.

Avtor: NaceKraj: Zagorje ob Savi PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 3:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
CLASS daj na 20, Ie pa na 12,5A.

Avtor: ecobraKraj: Radeče PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 4:00 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne vidim problema v mehkem zagonu, pač pa v preobremenitvi motorja. Motor je cca 15% preobremenjen in na dolgi rok se bo zelo segrel in posledično lahko pregori. Nekako moraš poskrbeti, da se zmanjša breme na in s tem tok na njegovo nazivno vrednost.
L.P.

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 4:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pomeriti tok s kleščami in potem poskusisiti pripreti ventil na tlačni strani, da tok pade pod nazivno vrednost. Z omejitvijo pretoka se tudi moč zmanjša. Rešitev pa ni najboljša, saj bo prvi, ki ne bo vedel, zakaj je ventil malo priprt odprl ventil do konca.

Moč motorja je odvisna od bremena vendar ne sme presegati nazivne vrednosti.
Tam je meja kjer se za motor začne smrtna cona.
To preprečimo z ustrezno zaščito.

Očitno je pri tebi potreba po 7,5 kW paru.

Avtor: WaterBoyKraj: Šoštanj PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 7:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za predloge. Ventilov ni nikjer. Je direktno iz bazena v šobe.
Se pa opravičujem, saj sem pozabil povedati da je stroj dlan za 3x400V 60Hz, tako da je tudi črpalka tako delana. Ko bo na mestu bo zaradi 60Hz manjši tok tako da predvidevam da ne bo problemov z preobremenitvijo motorja

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group