www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem april 2018
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2018 10:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
... ker pri meni doma nihče več ne posluša radia.
Klik!

Avtor: sebavehKraj: Slovenska Bistrica PrispevekObjavljeno: Čet Apr 19, 2018 10:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Popravljam vzrok nedelujoče desne kratke luči na mojem Volvaku S40, letnik 2003.
Znana napaka - odpovedal rele v CEM modulu. To je pač Central Electronic Module, ki skrbi za razsvetljavo in brisalce avtomobila.

Nič posebnega na prvi pogled, kupim nov rele (Conrad - 505041), ga zamenjam in zadeva deluje.

Nato pa grem razkopavati starega:

...To serijo bi lahko poimenovali tudi "babuška releji" Very Happy Ni čudnega, da jih v originalnem podatkovnem listu oglašujejo kot skoraj neslišne. Manjši bel rele je v gumijasti ovojnici.

Izkazalo se je, da je bil le hladen lot na zgornjem desnem priključku (delovni kontakt). Sem ga osvežil, novo zaspajkal in spet deluje! Dancing Ga bom spravil za hude čase...

Imajo pa tega malega tudi pri Conradu - šifra 505102.
Malo me spominja na to temo: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=9446 Very Happy

Avtor: VladoKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Apr 20, 2018 9:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vnuček mi je prinesel igračo drona ker ne dela en motor.
Igračo sem razdrl in ugotovil da je motorček hin.
Dron mu je padel v travo, motor je delal naprej in je pokuril krtačke, stopil plastiko.
Poskusil sem narediti nove krtačke, vendar je plastika stopljena in ni šans da bi ga usposobil.
Pri sem naročil nov motor, vendar je dobava kar dolga.
Če ima kdo tak motor od odslužene igrače bi bila oba vesela (seveda ga plačam).

LP

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 2:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole moram nekako spraviti v red. Tuhtam še, kako bi nekako zvlekel ozemljitev ven iz hiše, ne da bi prekopal vse stene...

Avtor: frenkiKraj: Ljubljana (JN76GB) PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 4:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
Tuhtam še, kako bi nekako zvlekel ozemljitev ven iz hiše, ne da bi prekopal vse stene...

V današnjih časih wireless-a Think Dancing Laughing

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 5:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaka57 je napisal/a:
vpeter je napisal/a:
.....Ne vem pa ali je to svoj radijski sprejemnik ali pa kombinirani radio in tv sprejemnik. Lahko se upravlja brez prižganega TV sprejemnika.
Se bom pozanimal kako je s tem, sicer je meni osebno popolnoma vseeno, ker pri meni doma nihče več ne posluša radia.


Si mogoče izvedel, kako so rešili zadevo na najbolj balkanskem operaterju? Kaj sedaj ponujajo, ko ao ukinili analogni radio?

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 5:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
qwertz je napisal/a:
Si mogoče izvedel, kako so rešili zadevo na najbolj balkanskem operaterju? Kaj sedaj ponujajo, ko ao ukinili analogni radio?
Še ne, drugi keden bom tam okoli hodil in se bom pozanimal.
Ko izvem, javim kaj in kako.

Avtor: Jaka57Kraj: Grosuplje PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 5:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
.......Tuhtam še, kako bi nekako zvlekel ozemljitev ven iz hiše, ne da bi prekopal vse stene...
Dolenjci ponavadi uporabljamo DDT za ozemljitev Wink .

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Apr 22, 2018 5:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri nas pa flosarka!

Avtor: dkoneKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 8:14 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
sebaveh je napisal/a:
Popravljam vzrok nedelujoče desne kratke luči na mojem Volvaku S40, letnik 2003.
Znana napaka - odpovedal rele v CEM modulu. To je pač Central Electronic Module, ki skrbi za razsvetljavo in brisalce avtomobila.

Nič posebnega na prvi pogled, kupim nov rele (Conrad - 505041), ga zamenjam in zadeva deluje.

Nato pa grem razkopavati starega:

...To serijo bi lahko poimenovali tudi "babuška releji" Very Happy Ni čudnega, da jih v originalnem podatkovnem listu oglašujejo kot skoraj neslišne. Manjši bel rele je v gumijasti ovojnici.

Izkazalo se je, da je bil le hladen lot na zgornjem desnem priključku (delovni kontakt). Sem ga osvežil, novo zaspajkal in spet deluje! Dancing Ga bom spravil za hude čase...

Imajo pa tega malega tudi pri Conradu - šifra 505102.
Malo me spominja na to temo: http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=9446 Very Happy


Tipični primer na volvu V40/S40(do leta 2003) Imel sem dva volva V40 in na obeh sem moral menjati releje za prednje luči(sem nadomestil kar z boljšimi). In preden sem to ugotovil zakaj mi ne dela, je trajalo Smile

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 8:39 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bizgec65 je napisal/a:
Tole moram nekako spraviti v red. Tuhtam še, kako bi nekako zvlekel ozemljitev ven iz hiše, ne da bi prekopal vse stene...


En teglc, pa bo.

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 10:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To bo samo za kopalnico mosqito.
Za celo hišo bom sosedu rekel naj kar prikolico zemlje parkira na dvorišče. Potem pa mogoče res " drat" skoz okno, pa bo half wi fi.
Hm..., teglc bi moral biti sigurno nižje. Nivoji pa to. Think

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pralni stroj. Napaka 4. Kot kaže so ščetke. Upam da jih imajo na zalogi.

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pon Apr 23, 2018 9:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tudi kolektor je precej ubog, lahko bi ga dal postružit

Avtor: solomojsterKraj: NOVA GORICA PrispevekObjavljeno: Tor Apr 24, 2018 6:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni časa za struženje. Mora opravit žehte za nazaj... Ščetke brez plastičnaga ohišja so 10€ za par na gorenje servisu. Stroj ima 14 let in upam, da bo še kakšnih pet let.
Kar me moti pri tem stroju, je precej glasna vodna črpalka. Stanje v hiši se je normariliziralo... Stroj dela.. Pray

Stran 2 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group