www.elektronik.si
Kako "brati" tarifni signal

www.elektronik.si -> Energetika

Avtor: fifaKraj: zreče PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 9:06 am    Naslov sporočila:  Kako "brati" tarifni signal
----------------------------------------------------------------------------
POzdravljeni

Verjetno je bila tema že obdelana, iskalnik pa ne vrne rezultata, ker ne uporabljam pravih ključnih besed.

V hiši imam dvotarifni števec. Zanima me kako lahko "dostopam" do tarifnega signala, da bi nekaj porabnikov (recimo grelec) vklaplajl samo v času nižje tarife?

Hvala za odgovor

Z odličnimi pozdravi

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 9:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Odvisno od števca. Vsekakor pa bo moral priti elektro, odplombirati števec ter povezati signal. Ne pozabi, da hočejo imeti vmes rele, da ne bi slučajno mogel kaj vplivati na števec, čeprav je rele že v števcu.

Druga možnost je pa, da si narediš SW, ki bo to delal. Podatek o tarifi imaš tu:

http://api.dmz6.net/datum/tariff/now

Avtor: fifaKraj: zreče PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 12:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala

Tole je zelo uporaben odgovor (prosim elektro za "izhod")

Vedno sem bil prepričan da so števci "vodeni" daljinsko.
Kot razumem iz odgovora niso in zato ni dostopa do "siganla" v omrežju.

Tisti link ki si mi ga posla pa mi nekako ne dela. dobim samo "MT" ali to pomeni "nižjo tarifo"?

To bi šlo toliko znam programirati da lahko čitam iz neta in krmilim glede na "pogoj"


http://api.dmz6.net/
mi vrne "ohai"

Ali delam kaj narobe?

Opravičujem se za "butasta" vprašanja.

lep vikend

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2018 1:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko daš poizvedbo (odpreš link) dobiš odgovor katera tarifa je trenutno aktivna. In to je MT trenutno. VT bi bila pa v času visoke tarife.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 10:12 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pogosto je lažje kot brati s spleta, uporabiti uro realnega časa in si neodvisen od povezave. Še tabelco praznikov in je. Veliko noč lahko izračunaš.

Avtor: RivenKraj: Vojnik PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 1:30 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na to da lahko na spletu "Preveriš" Visoko in nizko tarifo bi sam naredil takole.

Vzel bi RasbberyPi in v Pythonu sprogramiral da na tisti spletni strani gleda besedno zvezo.
Zvezal en rele, dodal wifi dongle in stvar lahko "prestaviš" kamorkoli s kakršnikoli bremenom. Posledično lahko od "daleč" vklapljaš/izkapljaš porabnik ali pa pustiš serverju da upravlja z porabnikom.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 1:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za bojler imam že kar precej let vgradno stikalno uro. Dodatna prednost je, da ni nujno, da je prižgano ves čas MT, kar pogosto tudi ni optimalno. Tudi odstopanje par minut v pol leta ne igra bistvene vloge (sploh če odstopanje prilagodiš v urniku). Pomankljivost vidim le v praznikih. Če pa programiraš sam,...

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Tor Apr 17, 2018 1:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To isto, kar je na spletu (prej sem dal link), lahko narediš tudi lokalno. Prilagam povezavo s kodo.

https://github.com/mrizvic/[slovenščina je zame španska vas]-prazniki

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group