www.elektronik.si
DVB-C, nadgradnja in SONY BRAVIA
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Maj 07, 2018 9:04 am    Naslov sporočila:  DVB-C, nadgradnja in SONY BRAVIA
----------------------------------------------------------------------------
Imam LCD TV SONY BRAVIA KDL-32BX320, narejen za azijski trg (nima CE znaka, pa tudi vtikač ni bil Europlug, izbira jezikov je angleščina in japonščina, držav pa Singapur, Avstralija in Nova Zelandija). Sprejem analognih in DVB-T programov deluje brez problemov. Na DVB-C pa ne najde nobenega programa, čeprav drug sprejemnik na istem priključku dela. V meniju je mogoče izbrati zgolj kanal in ne tudi drugih nastavitev.
Operater je Studio Proteus, QAM256, 6900KS/s.
Ali je pozna kdo kakšno rešitev, razen uporabe zunanjega sprejemnika?

Pomislil sem na nadgradnjo programske opreme. Po navodilih se to naredi preko ključa USB. V meniju pod Set-up pa ni izbire za nadgradnjo preko USB, kot je opisano tudi v uporabniških navodilih. Tudi servisna navodila ne omenjajo nadgradnje.
Ima kdo idejo, kako nadgraditi in če je to sploh smiselno za DVB-C?

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Pon Maj 07, 2018 1:04 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Si poskusil spreminjati državo - običajno različne države omogočajo različne nivoje iskanja DVB-C.
Lahko tudi pobrskaš v servisnem meniju - pa pazi, da česa ne zafrenkljaš - "display", "5", "VOL+" "POWER"

S samo nadgradnjo ne boš naredil nič, dokler TV ne ve, da stoji pri tebi doma.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Maj 07, 2018 2:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, poizkusil sem različne države, ampak brez uspeha. Če bi vsaj bila kakšna skandinavska na voljo,...

Ne razumem, čemu razlike med državami, kakšne sploh so? Na wikipedii berem, da je DVB-C skoraj povsod za razliko od zemeljske TV.

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Pon Maj 07, 2018 2:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bolj gre za razlike v smislu, da pri nekaterih državah omogoča ročno nastavitev ID omrežja, simbolne hitrosti, pregled full spektra ipd., medtem ko pri drugih ne.

Probaj v serv. meniju izbrat regijo (EMEA/EU...)

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2018 9:46 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V servisnem meniju ni nobene nastavitve regije, nasploh je bolj malo nastavitev.
TV je očitno res samo za Azijski trg, tudi SCART-a nima, na PCB-ju je sicer možnost. Evropska različica tega pa ima SCART in seveda Europlug.

Tudi v servisnem meniju nič ne diši po firmware update. Mogoče bi s FW za evropski trg delovalo. Samo kako ga naložiti? JTAG?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 2:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kolikor sem ugotavljal ima tisti konec sveta res drugačen kabelski DVB. V podatkih TV-ja tudi piše "ClearQAM." Domnevam, da se to nanaša na ameriški J.83, ki je ravno tako QAM, tok podatkov pa je drugačen kot v DVB-C.
J.83 v aneksu B pozna tudi QAM256, kot je pri nas. Strojna oprema najbrž podpira našo modulacijo, problem je torej programska oprema.

Če bi le v podatkih vse to normalno pisalo. Ali pa bil določen tip TV-ja le za en trg.

Sklepam, da bi zamenjava programja na evropskega rešila problem. Samo kako do doseči? Preko JTAG?

Avtor: airwolf PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 2:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
čip dol,
narest dump,
zapečt EU verzijo gor

Z Satelitkom sva to enkrat že naredila, samo takrat je bil namen drugačen.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Pet Maj 18, 2018 2:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To je ena možnost.
Kako pa iz .pkg datoteke dobiti .bin?
Znotraj .pkg ne najdem niti kakšnega besedila v ASCII niti to ni ZIP.

Bom videl, ali se bom s tem sploh ukvarjal. Ena rešitev je uporaba združljivega TV, tega pa uporabi nekdo bi itak uporablja setop box.

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2018 8:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če imaš čas, počakaj, da mi pride kakšen pod roke, pa ti skopiram NAND. Samo to je lahko jutri, ali pa čez pol leta...

Avtor: faradayKraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Pon Maj 21, 2018 4:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
satelitko je napisal/a:
Če imaš čas, počakaj, da mi pride kakšen pod roke, pa ti skopiram NAND. Samo to je lahko jutri, ali pa čez pol leta...


Imam plato , če boš kopiral .

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 11:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo Boštjan, Faradayeva plata je pri meni.
Rabim še tvojo, pa lahko prebeksljamo...

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2018 9:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
satelitko, ali ima faradey-ev FLASH tudi slabe bloke, torej ali je oznaka taka kot pri meni - H27U518S2CTR-BI?

Programator za NAND flash

Avtor: satelitkoKraj: Radovljica PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2018 10:36 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vsak flash ima slabe bloke. Manj kot , dvema, ga še nisem srečal, drugače pa tam do 10 je čisto običajno. Ravno v tem je keč programatodjev in algoritmov.

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2018 11:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
satelitko je napisal/a:
Vsak flash ima slabe bloke. ... Ravno v tem je keč programatodjev in algoritmov.

To so torej tisti algoritmi v tabeli v prej omenjeni temi?
Hard_Copy domnevam, da ignorira tabele slabih blokov in je tako skoraj neuporaben?
Torej ne dela vsak proizvajalec naprav po svoje in je potrebno samo ugotoviti za kateri algoritem gre?

Avtor: bostjangKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jun 07, 2018 11:49 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mi lahko še poveš, ali lahko namesto H27U518S2C uporabim HY27US08121B? PDF-ja mi pravita, da je razlika zgolj v Mode: 2 oz. 1 - Sequential Row Read Disable oz. Enable.
Obratno najbrž ne bi nujno delovalo?

Stran 1 od 2

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group