www.elektronik.si
Kateri arduino ?

www.elektronik.si -> Arduino sekcija

Avtor: borzonKraj: Postojna PrispevekObjavljeno: Čet Jul 12, 2018 4:15 pm    Naslov sporočila:  Kateri arduino ?
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Naprošam vas za pomoč pri nakupu svojega prvega arduinota.
Nekako se Že vrsto let nekako "upiram" , da bi se prisilil in osvojil zannje z področja programeranja arduinota. Ker pa sem trenutno v fazi izdelave enega projekta, pri katerem pač ne morem brez arduinota se na vas obračam po pomoč pri mojem neznaju.

Zanima me naslednje:
- Kateri arduino kupiti, da bi podpiral vhode RS232 in RS 485 ter, da bi bilo na njega mogoče priključiti tudi 4 vrstični displej ter tipkovnico.
- Z arduinom bi krmilil koračni motor moči okrog 18 - 40 W. Katero enoto moram za to dokupiti?
- Obstaja kakšen koračni motorček, ki ga je mogoče priklopit direktno na Arduinota?(predvidevam da se mora potem ta motorček napajati z 5 V? )

Kje se izplača kupit potrebne kvalitetne komponente?

Hvala za pomoč


Nazadnje urejal/a borzon Čet Jul 12, 2018 5:45 pm; skupaj popravljeno 3 krat

Avtor: polkic PrispevekObjavljeno: Čet Jul 12, 2018 4:57 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljen

Za RS232 in RS485 se nabavijo dodatni moduli, ki se povežejo z arduinotom. Če želiš uporabljat 232 in 485 hkrati potem priporočam kar Arduino Mega...zaradi 2x serial porta in eno goro IOjev

Drugače, če pa enkrat eno enkrat drugo...potem je kakšen Arduino UNO tudi odlična izbira. Za njega je tudi orgromno shieldov že narejenih. Ima tudi več kot zadosti IOjev in analogije.

Osebno zadeve nabavljam pri Kitajcu. Do sedaj še nisem bil razočaran. Dosti ceneje...to priporočam tudi teb, še posebaj, če se boš učil na njemu...kdaj kakšna žička pobegne, napaka na vezavi,.. in odleti kakšen izhod/vhod.

Za stepper boš pa potreboval dodatni driver in napajalnik 12-24 V.

Lep pozdrav.

Avtor: damoKraj: Krško PrispevekObjavljeno: Pet Jul 13, 2018 6:52 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se pridruzujem mnenju predhodnika!

Riskiraj 50eur in nabavi 2 arduino mega nekaj usb-serial pretvornikov, rs485 pretvornik ter 4x20 in tft barvni display. Poleg tega se driver za stepper (uln in 'taveliki') ter kak motorcek ce ga nimas, pa kak relejski modul.

Priporocam kitajca. Malo bo trajalo, zato si nabavi viska komponent oz. Modulov.

Avtor: peterv6iKraj: Izola PrispevekObjavljeno: Pet Jul 13, 2018 9:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz imam projekt kjer potrebujem branje iz 8 uart portov (razni senzorji)..

Uporabil sem Arduino mega + probal sem modul, ki omogoča dodatno uporabo 4 uart vhodov/izhodov na SPI vodilu in ni težav..

http://www.instructables.com/id/SPI-to-4-x-UART-Bridge-MULTIUART/

Težave sem imel le z nekim cenenim kitajskim klonom arduina, ki je imel keramični oscilator.. S tem tipom arduina mi modul ni pravilno deloval (dobival sem neke smeti namesto podatkov in recimo če sem nastavil časovno prekinitev na 1 sekundo , ta ni bila točna). Ko sem zamenjal arduino s quartz oscilatorjem so težave izginile.

"A Ceramic Resonator works similar to a crystal. The ceramic resonator utilizes a frequency within the electrical component but unlike the crystal which has a frequency tolerance of 10~30 PPM , a ceramic resonator carries a 0.5% or 5,000 PPM frequency tolerance which is generally used in microprocessor applications where absolute stability is not important. "

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group