www.elektronik.si
Orodja za uglaševanje trimerjev

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 3:29 am    Naslov sporočila:  Orodja za uglaševanje trimerjev
----------------------------------------------------------------------------
Ve kdo, kje se za nek normalen denar dobi plastična orodja (izvijače) za uglaševanje oz. vrtenje trimerjev?

Trenutno uporabljam doma narejena iz trde plastike, vendar ni to to, saj sem že dva polomil, ko sem poskušal vrteti malo bolj zalita jedra tuljav.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 8:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Jaz uporabljam to.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 8:44 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Išči tuning and trimming tools.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2018 8:48 am    Naslov sporočila:  Re: Orodja za uglaševanje trimerjev
----------------------------------------------------------------------------
mitchW je napisal/a:
... sem že dva polomil, ko sem poskušal vrteti malo bolj zalita jedra tuljav.
Tudi tiste z moje povezave boš tako polomil.

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Sre Sep 12, 2018 4:13 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala! To bo to. Sem že naročil. Sem sicer našel tudi nekaj drugih (eBay), vendar so bili iz ZDA za 10 dolarjev plus 20 dolarjev za poštnino.


Jap, vseeno raje vidim, da poči orodje, kot jedro tuljave Wink

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 11:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem zadevo prejel. Nisem najbolj navdušen, saj gre za navadne izvijače, le material je keramika. Za uglaševanje trimerjev bo šlo, ampak za vrtenje jeder tuljav... se pa ne bi upal uporabiti. Na koncu namreč ni raven ampak pod kotom, kot konica izvijača. Oz. z drugimi besedami, ni oblike črke U ampak V. Po izkušnjah to pomeni počena jedra tuljav.

Tale komplet bi mi bolj ustrezal.

Kdo ve, če bi se ga dalo dobiti kje iz EU? Saj cena je ugodna, ampak kaj ko potem poštnina ne bi bila 20 EUR za cca. 50 gramski paket?!

Avtor: milan62Kraj: Kranj PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2018 11:36 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ja, to boš pa že nekje dobil. Saj Velleman je ,mislim da, belgijska firma.

V SLO imajo precej od vellemana v IC elektroniki

LP

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2018 9:22 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole?

Avtor: Ivan2Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2018 10:01 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Citiram:
Tale komplet bi mi bolj ustrezal.
To zadevo sem nabavil pred leti (če se ne motim pri Conradu). Moraš vedeti - plastika kot plastika. Če nisi zelo pazljiv katero konico za kaj uporabljaš, bo kmalu vse polomljeno.
Tudi sem se vprašal, zakaj so konice takšne kot so (po nekih čudnih standardih, ki enostavno niso ustrezali utorom na standardnih elementih, ki sem jih želel uglaševati). Na koncu sem si najbolj pomagal s pripomočki, ki sem si jih naredil sam... L.P. Ivan

Avtor: mitchWKraj: Celje PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2018 3:04 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala.

Pred leti mi je znanec (stari maček, ki je pred 30+ leti delal v RTV servisu) rekel, da jih je večino sam naredil iz medenine... Je pa res, da je bilo takrat to orodje dnevno v uporabi in plastični najverjetneje ne bi dolgo zdržali.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group