www.elektronik.si
vprašanje-varilni aparat transformator

www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: joe di maggioKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Sep 14, 2018 6:22 pm    Naslov sporočila:  vprašanje-varilni aparat transformator
----------------------------------------------------------------------------
vprašanje je mogoče malo čudno ampak vseeno
Previl sem transformator varilnega aparata co2 in sicer sekundarno navitje zadeva sedaj deluje ampak me zanima če bi bilo kaj narobe če bi nazaj povaril svoj trafo(tiste plehke okoli trafota) z tem istim varilcem oz.trafotom ali raje nesem drugam Very Happy

Avtor: HighlagKraj: Črnuče PrispevekObjavljeno: Sob Sep 15, 2018 7:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zakaj bi pa hotel jedro povariti?

Avtor: joe di maggioKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Sep 15, 2018 8:38 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ker je bilo tudi prej povarjeno in sem moral s fleksarico razrezat da sem dobil navitje ven in lepo navil , sem pa že zrihtal pri znancu sva povarila nazaj , deluje odlično prej je bilo aluminijasto navitje in se je skurilo zdaj sem dal pa baker
Surprised

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2018 9:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jaz tega vsekakor ne bi naredil

Jedro je bilo povarjeno zaradi boljšega sklepnega faktorja jedra. Lamele so bile sveže
brez zaščitnih premazov verjetno so bile povarjene lasersko in v zaščitni atmosferi .

Lasersko zato ker variš pulzno zato da ne pregrevaš sklopa in ga segreješ zelo lokalno , variš pa v tem primeru z precej močnimi ampak zelo kratkimi impulzi.

trafo pločevina je tudi precej posebna - ne vem kako se vari ; samo je metalurško precej drugačna od normalne pločevine prav zaradi elektromagnetnih lastnosti

Velika verjetnost je da bi ti sklad lamel nabreknil če bi varil predolgo .

če bi varil samega sebe med delovanjem , bi se ti verjetno spremenil fluks in bi se zaradi pregrevanja zmanjšal in posledično moč na sekundarju.

Avtor: joe di maggioKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2018 10:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
No ja, jaz se glih ne spoznam toliko na elektriko sem bolj avtomehaniške sorte Very Happy
Varil sem točkovno da se nebi preveč segrelo, varilo se je zelo lepo po moje je bil pleh navaden, ker je varilni aparat bolj nizkocenovnega razreda aluminijasto navitje sem zamenjal z bakrenim za cca. 20% tanjšo zico. zaenkrat deluje odlično na otip se sekundarno navitje pri največji moči delovanja zelo malo greje tako, da sem zadovoljen in če bo tako ostalo bo odlično . Cool

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group