www.elektronik.si
Kaj trenutno počnem oktober 2018
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 1:29 am    Naslov sporočila:  Kaj trenutno počnem oktober 2018
----------------------------------------------------------------------------
LoRa vremenska postaja... tiskanina zrisana, gre v delo. Paramteri, ki jih bo merilo to čudo so razvidni iz sheme. Napajanje bo sonce ali fiksno 5V.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 7:29 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://www.24ur.com/novice/slovenija/jamarji-iz-skalarjevega-brezna-prvic-v-zgodovini-v-zivo-prenasali-dogajanje.html

Veselim se, da je delalo po pricakovanjih ... Teorija je nekaj, praksa pa povsem drugo ...

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2018 8:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
https://m.youtube.com/watch?v=zLHjzQDS3v4

Se "pravi" video ...

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2018 8:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
čestitke , superca Applause

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Čet Okt 04, 2018 9:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sestavljam

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Pet Okt 05, 2018 7:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj bo pa tisto na vrhu? Luknja za smartphone ali nek cuden visokotonec?

Avtor: ro-biKraj: Koroška PrispevekObjavljeno: Pet Okt 05, 2018 8:25 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Visokotonec

Avtor: eddieKraj: Severna primorska PrispevekObjavljeno: Pet Okt 05, 2018 9:45 am    Naslov sporočila:  Re: Kaj trenutno počnem oktober 2018
----------------------------------------------------------------------------
mosqito je napisal/a:
LoRa vremenska postaja... tiskanina zrisana, gre v delo. Paramteri, ki jih bo merilo to čudo so razvidni iz sheme. Napajanje bo sonce ali fiksno 5V.



Super!
Vidim da so vsi senzorji na I2C? Kateri senzorji "pašejo" zraven?

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Okt 06, 2018 9:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Na eni nadmizni (stropni) led svetilki je crknil switcher. Glede na to, da nov stane toliko kot svetilka sem se odločil, da ga naredim. Uporabljen je TNY280 firme Power Integrations. Elementi so izračunanani s programom PI Expert (free oz online na njihovi strani) izhodna napetost je 45V 0.5A. Zadevo sem naredil s klasiko, ker je imam doma dovolj. Trafo je navit na roko. (primar 110 sekundar 38 ovojev) Zadeva je štartala od prve in lepo deluje. Edino trafo se sliši. Očitno ga bom moral polakirati.



PS
S starim switcherjem se še ukvarjam. Sem zamenjal že polovico elementov pa še vedno ne štarta. (ni bilo kakih vidnih poškodb, tudi varovalka je bila cela) Na vezju je element v SP23-6 ohišju, ki poganja močnostni transistor in za katerega sem sklepal da je defekten. Po razporedu bi lahko bil NCP1256. Sem ga tudi zamenjal, pa še vedno ne deluje.

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Sob Okt 06, 2018 1:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdrav

Silvo, to pa je volja... pri 20-ih bi se še lotil popravila.

V priponki alternativa za popravilo led svetilk.

lp.

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Sob Okt 06, 2018 2:32 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Profesor Einstein je napisal/a:
Pozdrav

Silvo, to pa je volja... pri 20-ih bi se še lotil popravila.

V priponki alternativa za popravilo led svetilk.

lp.


He, he kaj naj rečem... sem naročil napajalnik pri mean wellu - bil sem prepričan, da zadeva rabi konstanten tok 500mA Zadevo zmontiram ne dela - led utripa. Potem grem gledat podatke starega napajalnika - ja, konstantna napetost 45V 0.5A Mean Well takega napajalnika nima Najbližji 42 ali 48V . Naj naročim 42V pa zadeva slučajno ne bo delala? Najcenejši stane 30€ + poštnina. To je že skoraj toliko, kot je stala svetilka. Doma pa kup krame - sem naredil napajalnik praktično zastonj.

Mean Well 500mA 25W konstantni tok (nov)- če ga kdo rabi po polovični ceni samo mora priti po njega.


Avtor: [g0ran24]Kraj: Brežice PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 8:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Popravljam backlight na tvju philips

Avtor: SolarPlazmaKraj: Bled PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 4:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Naredil sem mini (solid state) Teslov trafo in neonskega proteusa, ki sodi zraven.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 4:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zelo lepa zadeva. Bi dodal še kakšno shemo ali link do nje?

Avtor: DusanKKraj: Medvode - med vodami PrispevekObjavljeno: Pet Okt 12, 2018 5:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Krasen izdelek! Čestitke !

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group