www.elektronik.si
Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem)

www.elektronik.si -> Dobra volja je najbolja, ...

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 5:39 am    Naslov sporočila:  Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem)
----------------------------------------------------------------------------
Sem že neuspešno googlal.
V spominu imam, kaj jaz vem, 15, 20 let nazaj v Delu.

Gre za črno belo karikaturo, samo črte, nič senčenja, na sliki je enostaven labirint (mislim da opečnat) in levo spodaj na zunanji strani možakar, ki se mu “kadi” iz glave.
Labirint na sliki zavzema položaj kara, levo spodaj pa je zid labirinta zrušen, ker ga je prebil ta možakar. V spominu imam tudi napis “dost mam”, ali pa tudi ne.

Smile

p.s. glede na razmere v družbi in službi bi mi ta slikca večkrat prav prišla

Avtor: S53DZKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 8:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tale je na primer od tu (iskanje pod: karikatura labirint):

Klik

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2018 4:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za poizkus.
Na “moji” karikaturi labirint ni zavzemal cele slike, pa možakar je bil poparjen in izven labirinta.

Iščem dalje...

Avtor: pajo PrispevekObjavljeno: Sob Okt 06, 2018 11:13 pm    Naslov sporočila:  Re: Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem)
----------------------------------------------------------------------------
peter_nn je napisal/a:
Sem že neuspešno googlal.
V spominu imam, kaj jaz vem, 15, 20 let nazaj v Delu.

Gre za črno belo karikaturo, samo črte, nič senčenja, na sliki je enostaven labirint (mislim da opečnat) in levo spodaj na zunanji strani možakar, ki se mu “kadi” iz glave.
Labirint na sliki zavzema položaj kara, levo spodaj pa je zid labirinta zrušen, ker ga je prebil ta možakar. V spominu imam tudi napis “dost mam”, ali pa tudi ne.

Smile

p.s. glede na razmere v družbi in službi bi mi ta slikca večkrat prav prišla


Zakaj preprosto ne narišeš svojega?
In navedeš vir "Delo". Saj te je slednje pripeljalo do tega. Takšno ali drugačno:
Delo.

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 10:30 am    Naslov sporočila:  Re: Iščem karikaturo (prebit labirint z možakarjem)
----------------------------------------------------------------------------
pajo je napisal/a:
Zakaj preprosto ne narišeš svojega?
In navedeš vir "Delo". Saj te je slednje pripeljalo do tega. Takšno ali drugačno:
Delo.
Kar nariši, kakršen koli labirint in s človečkom, vseeno v kakšni pozi, in objavi tu gor. Pa še TR mi pošlji na ZS da ti nakažem glede na uporabnost. Hvala za izredno pomoč, ker se že neizmerno veselim slikce (lahko narišeš tudi karkoli drugega)

Avtor: Bizgec65Kraj: Trebnje PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 2:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mogoče kaj v tem stilu:

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 2:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Poglej na freepik: https://www.freepik.com/

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 3:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Morda bi bilo najbolje kar poklicati na Delo in povprašati, kako bi prišel do arhivskih gradiv.
Skoraj zagotovo imajo koga ki je zadolžen zanje, sicer naj te vežejo do karikaturista ali kakega urednika, ki bo razumel, kaj želiš najti, in verjetno tudi znal povedati, kako se lotiti iskanja, kdo bi ti lahko pri tem pomagal in podobno.

Kolikor vem, Narodna Univerzitetna Knjižnica (NUK) hrani vse časopise, revije, knjige, ..., ki so kadar koli izšle v SLO.
Če ne original, pa na mikrofilmih ali digitalno. Verjetno ima lasten arhiv tudi Delo.

Avtor: mosqito PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 3:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V digitalni obliki od leta 1959 dalje (žal ni še vse digitalizirano):
http://www.dlib.si/details/URN%3aNBN%3aSI%3aspr-WWZ3UR9Z

Avtor: twomKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 7:21 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sem dobil en namig, karikaturust Marko Kočevar, in še par dugih se pojavi, če znaš prav google vprašat..., sedaj pa samo še tapravega s tapravo karikaturo najdt...

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group