www.elektronik.si
Uvoz solarnih panelov smiseln? JA, iščem projektanta za PZI
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: brezimenko PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 1:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kam ste dali panele, ki jih je dal na lizing Gen-i? Na streho ali na travnik? Ker, če bi se jaz odločil zanj bi jih dal na travnik. Verjetno bi sam moral zaprosit za gradbeno dovoljenje, ker oni se s tem verjetno ne ubadajo. Še kaj?

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 3:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
simon_bagola je napisal/a:
Se bom pozanimal, hvala za predloge....

V info pa trenutne ponudbe ki jih imam:
- 350w solar paneli 1956x990 36V . - 90USD/kos
- 3 fazni on-grid inverter (vhod max. 7.500, izhod max 8.400W - 890USD
- PV Combiner box (2 vhoda, 2 izhoda) - 190USD

-- ob uvozu je tem cenam seveda potrebno dodati DDV (22% od nabavne vrednosti)
- transport po mojih podatkih nekih 250USD

---izbiral sem samo proizvajalce z CE izjavami/certifikati

Kot rečeno, za panele je carina 0%


Ali si upošteval da moraš v Slo za net metering narediti , da nikjer v sistemu po izklopu ni 120 V dc ali 50 V AC ?

Avtor: simon_bagolaKraj: Korovci PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 5:12 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pirpy je napisal/a:
simon_bagola je napisal/a:
Se bom pozanimal, hvala za predloge....

V info pa trenutne ponudbe ki jih imam:
- 350w solar paneli 1956x990 36V . - 90USD/kos
- 3 fazni on-grid inverter (vhod max. 7.500, izhod max 8.400W - 890USD
- PV Combiner box (2 vhoda, 2 izhoda) - 190USD

-- ob uvozu je tem cenam seveda potrebno dodati DDV (22% od nabavne vrednosti)
- transport po mojih podatkih nekih 250USD

---izbiral sem samo proizvajalce z CE izjavami/certifikati

Kot rečeno, za panele je carina 0%


Ali si upošteval da moraš v Slo za net metering narediti , da nikjer v sistemu po izklopu ni 120 V dc ali 50 V AC ?


Zdravo

Tukaj so navedeni samo ti omenjeni elementi paneli, inverter oz. njihove cene...
To ne pomeni celotnega sistema/vezav - če si to mislil...? Predviden inverter je v prilogi... po mojih info naj bi ustrezal EU spec.

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 6:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
V Slo imamo posebne zahteve, glej solaredge in optimizatorje ali pa dražja varianta letrika z mikroinverterji.

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 6:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
malci je napisal/a:
Za pridobitev 180€/kW subvencij je potrebno potrdilo o plačilu računa za izgradnjo, to pomeni najmanj +22%....

lp


9,5 %, ne 22 %.

Avtor: simon_bagolaKraj: Korovci PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 6:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
pirpy je napisal/a:
V Slo imamo posebne zahteve, glej solaredge in optimizatorje ali pa dražja varianta letrika z mikroinverterji.


Ti optimizatorji so obvezni?

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 9:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Obvezna je prekinitev na vsaka 2 ali 3 panele, da lahko gasilci gasijo Smile
torej rabiš na vsake 3 panele vstavit dc kontaktor 1000 V, ki pa je dražji kot optimizator.
Tako je bilo leta 2016 ko sem jaz delal.

Avtor: simon_bagolaKraj: Korovci PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 10:02 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To pomeni, da si v tem primeru "zvezan" tudi s SolarEdge inverterjem??

Če je tako, je to spet neka politika naše države....

Avtor: qwertzKraj: Vrhnika PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 11:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
In ta politika je pravilna. Treba je destimulirat investicije v PV. Ker to je na škodo nas vseh.

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 12:03 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Imaš več možnosti, še najcenejša je solaredge 15 kW in dvojni optimizatorji vse skupaj te za 11 kw elektrarno pride 2.5 k
+ paneli+ konstrukcija+ nekaj malega idejni projekt in drobni material.
Jaz sem za mojo plačal 9 k vendar sem jo delal po delih in na koncu sem moral še števec kupit za 450 €.
predlani mi je prihranila 1200 € lani pa 1100, čeprav mi pozimi sonce zaide že ob 14 00

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 12:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
@qwertz
Zakaj je pa moja elektrarna tebi v škodo ?

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 10:58 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker jo posredno placuje preko davkov ...

Avtor: pirpyKraj: Topolšica PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 12:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mojo elektrarno sem sam financiral, brez subvencije,elektriko sam porabim, kolikor mi jo pa zmanjka pa moram dokupit.

Avtor: mucekKraj: Domzale PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 6:24 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hehe, si verjetno eden redkih Wink

Avtor: Energetik-mKraj: Zagorje PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2019 6:29 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne rabiš DC kontaktorjev. Dovolj je da poskrbiš, da bodo izklapljali brez obremenitve.

Stran 2 od 4

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group