www.elektronik.si
light show

www.elektronik.si -> Zabavna elektronika

Avtor: BLAZ001Kraj: Črenšovci PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 10:10 pm    Naslov sporočila:  light show
----------------------------------------------------------------------------
pozdravljeni!
doma imam načrt za 4 kanalni light show in mi na načrtu par svtari ni jasnih:

1.ali je pri vrednostih za kondenzatorje mišljeno mikro faradi?

2. ali lahko namesto žarnice priključim 12V led trak in ali lahko potem naredim brez tristorja?

3. ali lahko vse skupaj napajam z 12 volti in ne z 5 ?

lep pozdrav

Avtor: Peter123Kraj: Lj. PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 8:38 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Preden začneš z gradnjo ti predlagam da preveriš ali so dobavljivi vsi elementi.
Meni je malo sumljiv IC.

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 11:58 am    Naslov sporočila:  Re: light show
----------------------------------------------------------------------------
BLAZ001 je napisal/a:


1.ali je pri vrednostih za kondenzatorje mišljeno mikro faradi?

2. ali lahko namesto žarnice priključim 12V led trak in ali lahko potem naredim brez tristorja?

3. ali lahko vse skupaj napajam z 12 volti in ne z 5 ?



1. Vrednosti kondenzatorjev so v mikrofaradih. (C1 je verjetno na načrtu usmernika?)
2. namesto žarnice in triaka lahko priključiš LED trak in krmilni tranzistor, ki bo sposoben prižigati LED trak.
3. Vse skupaj lahko napajaš z 12V. Poskrbeti moraš le, da na IC pride 5V. Ponavadi se to reši s kakšnim 5V regulatorjem (LM7805).

Avtor: eldi2011 PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 3:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Peter123 je napisal/a:
Preden začneš z gradnjo ti predlagam da preveriš ali so dobavljivi vsi elementi.
Meni je malo sumljiv IC.


Lahko je tudi SN7493, pač TTL.

Avtor: BLAZ001Kraj: Črenšovci PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2019 5:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
hvala za odgovore
Zanima me še zakaj je na seznamu materiala napisan T12 BD135, v načrtu pa ga ni narisanega in bi moralo biti samo 11 tranzistorjev?
l.p.

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 1:23 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Transformator 6V, Graetz, Tranzistor BD 135 Zener dioda BZ5V in še kakšen upor ter kondenzator 470uF tvorijo napajalnik za 5V, katerega načrt manjka oziroma ni pripet.

Avtor: baresiKraj: Maribor PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2019 1:35 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nimaš načrta napajalnika, če dobro pogledaš tudi C1 ni na načrtu, prav tako transformator 220/6 V.
PS Zdaj vidim da me je MOND prehitel.

Avtor: BLAZ001Kraj: Črenšovci PrispevekObjavljeno: Pet Jan 18, 2019 11:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zanima me še, če bi lahko na vhod 7493 priklopil signal iz ojačevalnika, ki sem ga sestavil s pomočjo TL084?
in ali bi lahko potem naredil brez vhodnega transformatorja?

Avtor: Profesor EinsteinKraj: Rogaška Sl. PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2019 12:07 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vhodni transformator je bil potreben pri izvedbi s triaci kjer si vezan z vezjem na omrežno napetost.

Avtor: BLAZ001Kraj: Črenšovci PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2019 12:48 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zanima me če bi lahko na kolektor trnzistorja T4 vezal polprevodni rele?
v mislih imam:
https://www.banggood.com/5V-4-Channel-SSR-G3MB-202P-Solid-State-Relay-High-level-Trigger-Module-For-Arduino-p-1070421.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

in ali bi potem lahko prižigal 230V luči in tudi 12V LED trak?

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group