www.elektronik.si
Rezalnik stiroporja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika za začetnike

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 3:18 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če vzameš svoj računalniški adapter in Vellemanov komplet za 16€ bo kar ok.
Pred lotanjem preberi navodila in se jih drži.
Lahko tudi v tej temi navedeš dvome in probleme na katere boš naletel. Pred priklopom zlotane elektronike lahko le to poslikaš z obeh strani in slike pripneš v temo. Več oči več vidi...

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 3:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Super. Hvala še enkrat Smile

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 11:37 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ker kit za sestavljanje ne pride z potenciometrom za uravnavat temperaturo, me zanima če bi bil tale sprejemljiv? https://www.conrad.si/Piher-Potenciometer-PC-16-PC16SH-10IP06472B2020MTA-M10-x-9-mm-Log-4%2e7-kOhm-0,1-W-%2b-20-%25.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=445804&ci=SHOP_AREA_17440_0241710

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 1:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če se držiš navodila potem predlagan potenciometer ne bo pravi, sploh ker je Logaritmičen. V navodilih je predlagan 1K in najlažje boš nastavljal če bo Linearen.

Torej išči "1K Lin".

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 2:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ups, bo treba malce bolj navodila brat Rolling Eyes
Ne samo, da sem cel vikend kar nekaj preračunaval in študeral, kaj in kako potenciometri sploh delujejo mi je uspelo linkat še nelinearnega, kljub temu da sem vedel da je boljše če je linearni Brick wall

Upam da je ta bolj primeren Think
https://www.conrad.si/Piher-Potenciometer-PC-16-PC16SH-10IP06102A2020MTA-M10-x-9-mm-Lin-1-kOhm-0,2-W-%2b-20-%25.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=445229&ci=SHOP_AREA_17440_0241710

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 2:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
To bo to.

Še en namig: Pri tej dolžini žičke za rezanje je precej razlike ali režeš nekaj tanjšega ali pa kaj debelejšega.
Če recimo začneš rezati 10cm debel stirodur z neko prednastavljeno vrednostjo na potenciometru, se žica po nekaj centimetrih rezanja tako shladi, da se pojavi potreba po povečanju moči. Po navadi za rezanje potrebuješ obe roki, zato je to dejanje precej nerodno. Če bi imel ta potenciometer zaprt v kakšnem pedalu , kot je na primer tisti od šivalnega stroja, bi bilo po mojem super.

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2019 3:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hm, ubistvu imam doma en star šivalni stroj, tako da verjetno res nebi bilo neumno če bi šel v to smer, ker največje zaloge stirodurja ki jih imam so 10ke.

Avtor: jozekuchKraj: Brezova reber PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2019 1:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ko boš naredil, bi si ga - prosim - ob priliki izposodil.

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 1:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Malce sem zmeden v čem je razlika med tema dvema. Vrednosti imata iste edino da ima eden oznako R drugi pa L-. Sedaj pa ne vem a ima to kak pomen a nima veze, kam dam katerega?

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 2:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislim, da ni razlike.
Če pa je, potem piše v priponki, pa je samo jaz ne najdem, ker sem "čorav"Wink

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 2:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hehe, očitno še nisem dovolj spraševal da bi mi pustili odpret priponko Very Happy
Ampak ja očitno sta ista ker tudi po shemah ni videti da bi bila kakorkoli drugačna, google mi pa tudi ne izstreli nič očitnega.

Avtor: MONDKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 2:53 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zgornji pdf lahko odpreš tukaj:
https://www.piher.net/piher-nacesa.com/pdf/14-PT15v03.pdf

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 6:49 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Evo to je nekako to, upam da vsaj zgleda kokrtoliko Smile

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 6:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pa še iz zadnje strani

Avtor: zhAbaKraj: Kamnik PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 6:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Za testirat so si pa verjetno takole zamislili?

Stran 2 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group