www.elektronik.si
Klimatska naprava

www.elektronik.si -> Komponente in podsklopi

Avtor: David 88Kraj: Koper PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 7:26 pm    Naslov sporočila:  Klimatska naprava
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni,
Poleti, sem kupil klimatsko napravo, jo zmontiral in zadeva normalno deluje.

Sedaj pa sem jo mislil uporabljati še za gretje, pa dela oziroma ne dela. Kaksen dan mi dela 5-6 ur, večino krat pa mi par minut po zagonu, vrže ven stikalo na elektro omarici.

Ve mogoče gdo kaj bi lahko bilo?

Lp, David

Avtor: lucca brassiKraj: KOČEVJE PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 8:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
verjetno neka preobremenitev varovalke /slab spoj

Avtor: David 88Kraj: Koper PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 10:09 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Problem je ker varovalk ne vrže ven... Glavno stikalo na omarici vrže... Pa sem probal tudi na druge vtičnice pa isto.

Avtor: igo PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2019 11:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Nekako predvidevam, da je "glavno stikalo" v resnici FID stikalo.
Ali zavzema 4 pozicije avtomatskih varovalk, ima malo tipko z vtisnjeno črko "T" in zasučni vzvod za vklop?
Ali gor piše 40/0,03 ali nekaj podobnega?

Avtor: David 88Kraj: Koper PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 11:32 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj ni fid stikalo v skatli od varivolk? Meni pa meče vn tisto stikalo ki je v omarici, kamor so stevci od elektrike, jatere ima ključ elektro.

Avtor: pinkobalinko PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2019 11:50 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Očitno imaš premajhno obračunsko priključno moč. Sama klima sicer ni kak velik porabnik, če pa dodaš še bojler, kuhalnik, pralni stroj... pa se nabere in limitator izklopi.

Stran 1 od 1

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group